»احادیث
                  
نماز جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

نماز جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

ما خواستار توقف، محدود کردن و کاهش تعهد ایران در زمینه برجام هستیم

مالیات بخش قابل توجهی از هزینه های مملکت را تامین کند / متولیان مالیات هم باید آن را عادلانه، منصفانه و بدون تبعیض انجام دهند

روند  کاهش ازدواج، کاهش تولید و فروپاشی خانواده ها به گونه ای است که آینده کشور مواجه با کمبود و پیری جمعیت می شود. دولت باید مشوقهای خوبی را در زمینه فزونی جمعیت و جوان شدن جمعیت و هم در زمینه های اشتغال داشته باشد

قاری : امیر علی انصاری

فایل صوتی قرآن

– – –

اذان : امیر علی انصاری

فایل صوتی اذان

– – –

مجری قبل از خطبه : محمد علی بخشی

فایل صوتی

– – –

مکبر نماز عصر : مهدی محمدی

– – –

مجری : علی عالمی نژاد

فایل صوتی مجری

– – –

پاسخگویی به سوالات شرعی نمازگزاران : حجت الاسلام خندان

– – –


فایل صوتی خطبه اولفایل صوتی خطبه دوم


خطبه دوم (متن کامل)

باز هم همه شما خوبان و پیش از شما، خودم را به  تقوا، دوری از هر چیزی که خدا نمی پسندد، توصیه می کنم.

حضرت علی(ع) می فرماید «التقوی منتهی رض الله من عباده و حاجته من خلقه» نهایت خوشنودی خدا  از بندگانش تقواست. چطور می توانی خدا را از خودت راضی کنی؟ «راضیه مرضیه» وقتی از دنیا می روی خدا به تو بگوید راضیه مرضیه هستی. راضیه یعنی تو از ما راضی هستی و مرضیه یعنی ما از تو راضی هستیم. تقوا داشته باشی نهایت خوشنودی خدا را به دست آوردی و خواسته مورد نظر خدا از بندگانش همین است.

دهه کرامت را از دیروز آغاز کردیم با سالروز خجسته میلاد حضرت معصومه(س) و در این دهه مبارک هستیم. این دهه را خدمت همه شما بریک عرض می کنم.

روز تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه و روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ است. مردم ایران مخلص اهل بیت هستند، مخلص امام زاده ها هم هستند و حضرت شاهچراغ هم که جای خودش دارد. شادی ارواح همه معصومین و امامان و امامزادگان و شهیدان و حقداران خودتان صلواتی بفرستید.

روز مالیات است. اقتصاد مملکت، بالاخره نفتش که حتی اگر تق و لق نمیشد، نباید نفتی شود و بالاخره باید مالیات بخش قابل توجهی از هزینه های مملکت را تامین کند. باید فرهنگ مالیات دادن نهادینه شود نه مالیات گریزی و دور زدن. الان بین اداره دارایی و مردم کشمکش است. او سعی می کند مچ گیری که چقدر درآمد دارند و اینها هم سعی می کنند مخفی کنند. این نمیشود. ارتباط باید شفاف و دوستانه باشد و بدانیم مالیات چیز خوبی است. متولیان مالیات هم باید آن را عادلانه، منصفانه و بدون تبعیض انجام دهند. آسیبهای در این زمینه باید شناخته شود.

روز جهانی جمعیت است. در رابطه با جمعیت دورنما و آینده خیلی خوشحال کننده ای نداریم و روند  کاهش ازدواج، کاهش تولید و فروپاشی خانواده ها به گونه ای است که آینده کشور مواجه با کمبود جمعیت و پیری جمعیت می شود. دولت باید مشوقهای خوبی را در زمینه فزونی جمعیت و جوان شدن جمعیت و هم در زمینه های اشتغال داشته باشد.

مقام معظم رهبری در هفته جاری دیداری با دست اندرکاران قوه قضائیه و حج داشتند. در دیدار با قوه قضائیه نکات بسیار مفید و لازم و ضروری را ارائه دادند. بیشتر روی مسئله عدالت و عدالت محوری و این ایده و آرمان مکتب تشیع در نگاهی که به اهل بیت دارد و شعار انقلاب شعار حکومت علوی بوده.

خوشبختانه ریاست محترم قوه قضائیه هم در صبحتهایی که یش از فرمایشات رهبر داشتند قول جدی دادند، از تصمیم جدی خودشان برای مبارزه با فساد هم در درون قوه قضائیه و هم در بیرون خبر دادند. امیدواریم که انشاءالله ایشان این اراده قاطع و تصمیم خودشان را عملی کنند و بالاخره عدالت را در جامعه انشاءالله بیشتر شاهد باشیم.

در دیدار با دست اندرکاران حج مقام معظم رهبری هم به زوار ایرانی سفارش و توصیه فرمودند، هر حاجی ایرانی باید باوقار، با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشند. هشتاد هزار نفر دارند می روند آنجا. با گفتارشان، با وقارشان، با متانتشان، با رفتارشان باید برای هویت ایرانی،  نظام جمهوری و ملت ایران مایه آبرو باشند.

به دولت سعودی هم فرمودند که دولت سعودی موظف است هم امنیت حجاج را حفظ کند و هم فضا را امنیتی نکند. در عین اینکه حج نباید سوکلار شود و از سیاست جدا نباشد.

۱۲ تیرماه سال ۶۷ سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو جنگی آمریکا است. دروغ از همه جای دولت مکار آمریکا و دولتهای فریبکار غرب می بارد و مشهود است. از این طرف می گوید می خواستیم ما حمله کنیم ولی فکر کردیم اگر حمله کنیم ۱۵۰ نفر کشته میشوند. دلشان برای ۱۵۰ نفر سوخت ولی در آن هواپیما ۲۹۰ نفر بودند. زن و بچه، بزرگ و کوچک. چقدر هم دروغ گفتند. اول گفتند هواپیمای جنگی ایران حمله کرده به ناو ما. بعد گفتند هواپیمای را نتوانستیم تشخیص دهیم و اشتباه شد. نشان دهنده ماهیت سیاست غرب است.

انگلیس هم این روزها کشتی نفتکش ایران را در جبل الطارق توقیف می کند. برجام را آمریکا نقض کرده و ما دل خوش کردیم که حالا مثل انگلیس و فرانسه و آلمان، اینها در قالب کانال مالی اینستکس بیایند برجام را ادامه دهند و این کانال مالی چیست؟ یعنی ما نفت بفروشیم، پولش را بدهیم به دست آنها و آنها پول را به ما برگردانند. قرار است این کار را بکنند اما خودشان می آیند کشتی نفتکش ما را متوقف می کنند. در خبرگزاریها هم گفتند که به دستور آمریکا بوده. کشورهای اروپایی که دستور از آمریکا می گیرند، در مقابل اخم و تشر آمریکا، قدرت و جرات مقابله و مخالفت را ندارند، آیا ما می توانیم در ادامه با کانال مالی که اینها برای ما می خواهند باز کنند، می توانیم به جایی برسیم و معطل این باشیم؟ نه.

تصیمهای خوبی که شورای عالی امنیت ملی گرفته، دو ماه قبل، کاهش تعهدات ایران در قالب برجام یا توقف این تعهدات. دو ماه هم فرصت داد. شانزدهم این فرصت هم تمام میشود و تصمیم این است تعهدات را برای مرحله بعد باز کاهش دهیم یا متوقف کنیم بسیار تصمیم خوبی است. واقعا ما باید با رفتارهای نادرست غربیها، براساس سازوکاری که در ماده ۳۶ برجام قرار دارد ما هم باید از حق خودمان استفاده کنیم و لهذا مردم ما خواستار توقف و محدود کردن و کاهش تعهد ایران در زمینه برجام هستیم. (تکبیر حضار)

والسلام

– – –


نظر بدهید!!!

نظر شما برای “نماز جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی”

قالب وردپرس