»احادیث
                  
خطبه های نماز جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

خطبه دوم (متن کامل)
همه شما بزرگواران، همه شما برادران و خواهران ایمانی و خودم را به تقوا سفارش می کنم. اگر ماه رمضان بگذرد و ما از این مزرعه و کشتزار، برداشت تقوا نداشته باشیم، از روزهای این ماه برداشت تقوا نداشته باشیم «یا للخساره» خسارت بسیار بزرگی است. زندگی بدون تقوا هیچ ارزشی ندارد. زندگی بدون تقوا، یک دقیقه اش هم یک دنیا ارزش دارد، یک دنیا در مقابلش بسیار کم است.
باید بعد از ماه رمضان رفتار ما در خانواده، در محیط کار، رفتار و برخورد ما با بیت المال، راندمان ساعت کاری ما، صداقت ما، امانت داری ما، همه چیز باید عوض شده باشد، باید بهتر شده باشد. این نشان می دهد که در ماه رمضان بر تقوای شما افزوده شده.
در دعای ماه رمضان می خوانیم که خدایا من به تو پناه می برم از اینکه ماه رمضان بگذرد، این شبهای ماه رمضان به صبح برسد و من هنوز نتوانم خودم را آزاد کنم از آن حقوق که بر گردن من است، نتوانم خودم را از جهنم نجات دهم، نتوانم بهشت به دست بیاورم از این ماه. من به تو پناه می برم از اینکه در ماه رمضان این فرصت طلایی بگذرد و نتوانم استفاده کنم.
روز جهانی قدس است. سالروز ارتحال حضرت امام(ره) است و انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین و نایب به حق برای آن امام که واقعا مثل همان امام است. خدا انشاءالله بر طول عمر ایشان بیفزاید. یعنی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حفظه الله. هر چه خدا را شکر کنیم بر نعمت وجود چنین رهبر و ولیّ امر، واقعا باز هم نتوانستیم از عهده اش بر بیاییم.
درگذشت آزاده دلاور حجت الاسلام آقای ابوترابی آزاده دلاور، خدا رحمتش کند و بالاخره عید سعید فطر که انشاءالله ساعت ۸ صبح همینجا نماز عید اقامه خواهد شد. فطریه هم هرچه رهبری اعلام کردند. ما اینجا دیگر تصمیم نداریم چیزی خودمان اعلام کنیم. هر چه مقام معظم رهبری اعلام کرد، ایشان برای سراسر کشور اعلام می کند و حجت است.
روز جهانی کودک، روز جهانی محیط زیست.
بنده تشکر و تقدیر دارم اولا از همه شما نمازگزاران نمازهای جمعه ماه رمضان، با دهان روزه و بسیاری از سر زمین و مزرعه و از سر کار خودشان آمدند و در نمازهای جمعه شرکت کردند. بنده صمیمانه تشکر و تقدیر دارم. از شورای تامین و مسئولین عزیزی که امنیت شهرستان را در تمام این ماه و به خصوص این روز در مراسم راهپیمایی حفظ کردند، از همه آنها صمیمانه تشکر و تقدیر دارم، از شورای هماهنگ تبلیغات اسلامی که زحمت سامان دادن راهپیمایی و نیازمندیهای آن را کشیدند صمیمانه تشکر و تقدیر دارم. از ستاد نماز جمعه و اعضای محترمشان صمیمانه ممنونم. از سخنرانان جمعه های گذشته و این جمعه که در خدمت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شفیعی خطیب ارزشمندمان، محقق و استاد حوزه علمیه، صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.
از همه کسانی که امروز با زبان روزه آمدند راهپیمایی شرکت کردند، چه آنهایی که برای نماز جمعه ماندند و چه آنهایی که رفتند. بهترین فریضه همین راهپیمایی است. واقعا از همه صمیمانه ممنون و متشکر هستم.
مبلغین و روحانیت بزرگواری که هجرت کردند و آمدند و تریبون مقدس تعلیمات دینی، منبر، سخنرانی، مراسم شبها و روزهای ماه مبارک رمضان در شهر و روستاها، این تریبون را اداره کردند، بیان احکام کردند و از معارف دین گفتند، از واقعیتهای جامعه گفتند، امر به معروف و نهی از منکر کردند، فرمایشات و رهنمودهای رهبر را به مردم رساندند، صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.
از مردم عزیزی که نشستند، پای این صحبتها، سخنرانیها، در مراسم شبها و روزها و ایام قدر حضور بهم رساندند به خصوص نسل جان که در لیالی قدر حضور بسیار بسیار خوبی داشتند، واقعا بنده افتخار می کنم به اینکه علی رغم تمام این هجمه های فرهنگی، نسل جوان ما نشان دادند که دلداده علی(ع) است، دلداده قدر است، دلداده ماه رمضان است، دلداده قرآن و قرآن به سر است و اینچنین حضور جانانه ای داشتند. واقعا از همه تشکر و تقدیر دارم.
از جامعه مداحانی که با ذکر مناقب و مداحی علی(ع) و اهل بیت مداحی کردند، شور ایجاد کردند و دلها را جلا دادند با ذکر مصائب، صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.
از عموم روحانیت بزرگوار، کسانی که هجرت کردند و یا در اینجا ساکن هستند و هیمنطور از انجمن خوشنویسان که در چهار جمعه کتابت وحی کردند. صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.
نکته دیگر اینکه نسل جوان، خانواده ها، همه مردان و زنان، باز مسئولین ما زنگ خطر مواد مخدر را به صدا درآوردند. فقط مخصوص ایران و منطقه هم نیست. مربوط به جهان است. امروز در تمام دنیا تنوع مواد مخدر نسبت به سال ۲۰۰۹ یعنی ۹ سال قبل، ۳۸۴ درصد رشد داشت و تولید مواد مخدر در دنیا ۵۰ برابر شده که مرکز اصلی اش افغانستان، کنار ماست و ما از این جهت بسیار آسیب پذیر هستیم. الحمدلله نیروی انتظامی، دستگاه های امنیتی، کشفیات و برخوردها و مبارزه های بسیار خوبی هم داشتند، شهدایی را هم تقدیم کردند ولی همه ما باید بدانیم که همه مسئولیم، خانواده ها، جوانها، نوجوانها، مدارس و دانشگاهها در این زمینه ها اطلاع رسانی زیادی نمیشود و چیزی گفته نمی شود.
الان می دانید آمریکا در خروج از برجام چیزی دستگیرش نشده و آمده شماره تلفن داده که بدهند به ایرانیها و با آن تماس بگیرند اما کسی اعتنایی نکرده، حالا واسطه های خودش را راه انداخته مثل عمان و ژاپن که اینها بیایند واسطه شوند و مسئولین ایران را حاضر کنند برای اینکه مذاکره کنند. حالا مذاکره برای چی؟ حالا اگر واقعا هدف صادقانه ای داشته باشد، نه، مذاکره آنها برای این است که همان پروژه فشار را عملی کنند و به آن اهدافشان برسانند. این را هم سخنگوی وزارت خارج آمریکا پریروز در چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه خودش به صراحت این را گفته که : ما به اعمال فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهیم داد تا این کشور را از ابزارهای لازم برای پیشبرد سیاست خارجی مخرب خود محروم کرده و رژیم را وادار به مذاکره بر سر توافق جامع جدید برای پرداختن به تمامی رفتارهای مخرب آن کنیم.
می گوید ما فشارها را زیاد می کنیم تا وادار به مذاکره اش کنیم، از طریق مذاکره تغییر رفتار دهد رژیم یعنی همانطور که ما میخواهیم نرم شود مثل موم و هر چه که ما گفتیم بگوید چشم.
مقام معظم رهبری در فرمایشات دوسه روز قبل خودشان در جمع اساتید دانشگاه فرمودند: آمریکا یک راهبرد دارد، راهبردش همان فشار است و یک تاکتیک دارد، تاکتیکش هم مذاکره است. مذاکره برای این است که آن رهبرد فشار را عملیاتی کند یعنی آنچه که آنها می خواهند از طریق آن فشار بیاورند، فشار اقتصادی و سیاسی، روی میز مذاکره با ما مذاکره کنند و به آن اهدافشان برسند. بنابراین آنها دنبال مذاکره و متقاعد کردن ما برای مذاکره هستند برای رسیدن به اهداف شومشان نه اینکه واقعا حق و حقوق ما را بشناسند و حق و حقوق ما را بدهند. خواهش می کنیم که از داخل کسانی چراغ سبز به آنها نشان ندهند. تا از داخل چراغ سبز نشان داده نشود آنها هم پیگیر نمی شوند و اینقدر جرات نمی کنند اما رهبر بزرگوار ما فرمودند، جمله بسیار جالب در این زمینه و جمله به یاد ماندنی:
فرمودند: درباره مسائل ناموسی انقلاب مذاکره نمی کنیم.
فرمودند در رابطه با مسائل دفاعی، مذاکره نمی کنیم، در رابطه با مسائل ناموسی انقلاب یعنی اهداف جمهوری اسلامی، نظام جمهوری اسلامی، آرمان شهیدان، چیزی که برای آن وارد این میدان شدیم. هیچ وقت روی اینها ما معامله و مذاکره نمی کنیم.
امام(ره) روز قدس را برای چه اعلام کردند؟ البته برای اینکه جریان قدس فراموش نشود که به جای خودش محفوظ اما هدف بالاتر امام این است که اصلا قدس زمینه شکل گیری جبهه مستضعفین، جبهه جهانی مستضعفین شود.
امام(ره) فرمودند: روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود. باید ملتهای مستعضف اعلام وجود کنند در مقابل مستکبرین. روز قدس روزی است که باید به همه ابرقدرتها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفین بردارند (صحیفه نور جلد ۹ ص ۲۶۷ و ۲۷۷).
روز قدس، عاملی وحدت نه تنها برای امت، بلکه برای همه مستضعفان جهان در مقابل استکبار جهانی باشد.
مقام معظم رهبری هم در فرمایشاتشان در مورد جریان قدس و معامله قرنی که آمریکا دنبالش است و دنباله های آمریکا، امسال چند بار این تعبیر دنباله های آمریکا را بردند، متاسفانه همین دولتهای خودفروخته ای که سیاستهای آمریکا را می خواهند اینجا پیاده کنند و در مقابل صهیونیستها خودشان را ذلیل می کنند.
در بعضی از خبرها آمده در مدینه بیلبورد تشکر و خیر مقدم به زوار به زبان عبری نوشتند. اصلا ورود یهودی و مسیحی به مکه و مدینه ممنوع است. ما مگر حاجی یهودی داریم. این خوش رقصی برای صهیونیستهاست و زمینه سازی برای اینکه یواش یواش این مسئله آن قبح رسمی شدن و ارتباط با اینها بریزد.
رهبر بزرگوار فرمودند که دشمن در معامله قرن به دنبال به فراموشی سپردن مسئله فلسطین در جهان است.
ما براساس رهنمودهایی که از امام بزرگوار و رهبر عزیزمان داریم اعلام می کنیم که روز قدس به امید خدا و به فضل الهی، هم در آینده محور شکل گیری جبهه مستضعفین، جبهه جهانی مستضعفین و هم به فروپاشی رژیم غاصبانه اسرائیل و نابودی این رژیم و هم به از بین رفتن سلطه استکبار جهانی آمریکا منتهی خواهد شد. (تکبیر حضار).
یعنی کلیم آهنگ جان ثامری کرد ای یاوران باید ولیّ را یاوری کرد
فرض است فرمان بردن از حکم جلودار گر تیغ بارد گو ببارد نیست دشوار
جانان من برخیز و بشنو بانگ چاوش آنک امام ما علم بگرفته بر دوش
تکبیر زن لبیک گو بنشین به رهوار مقصد دیار قدس همپای جلودار
انشاءالله به همین زودی با نابودی رژیم غاصب اسرائیل، قدس آزاد و پشت سر رهبر بزرگوارمان در آنجا نماز بخوانیم.
والسلام

فایل صوتی خطبه اول
فایل صوتی خطبه دوم

قاری : انصاری

قرائت قطع نامه راهپیمایی روز قدس : ناصر فتح اللهی

سخنران روز قدس و قبل از خطبه ها : حجت الاسلام والمسلمین شفیعی

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “خطبه های نماز جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸”قالب وردپرس