»احادیث
                  
نماز جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام محمد صادق محمدی لائینی

نماز جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام محمد صادق محمدی لائینی

امام حسین(ع) برخلاف آنچه برخی می گویند، مذاکره نکرد

شریح قاضی فتوا داد که امام حسین(ع) از دین جدش خارج شد و حکم قتلش را داد.
الان هم در فضای مجازی ترور شخصیت می کنند و حکم صادر می کنند.

– – –قاری : محمد علی بخشی

– – –موذن : محمد علی بخشی

– – –مجری برنامه های قبل از خطبه : محمد محمدی

– – –مکبر نماز عصر : محمد حسین جانی پور

– – –

مجری : سعید سورتیچی

– – –مداحی و سینه زنی : اسماعیل قاسمی

– – –پاسخ به سوالات شرعی نمازگزاران :حجت الاسلام محمدزاده – خانم فندرسکی

– – –مهد آدینه (با همکاری حوزه علمیه ریحانه الرسول)


– – –

فایل صوتی خطبه اول

فایل صوتی خطبه دومچکیده خطبه اول
حجت الاسلام محمد صادق محمدی لائینی امام جمعه موقت شهرستان نکا در آغاز خطبه اول، نمازگزاران و خود را به تقوای الهی سفارش نمودند و گفتند: تقوا بهترین زاد و توشه در مسیر طولانی آخرت است. تقوا باعث میشود انسان از مشکلات رهایی یابد. کسی که باتقوا باشد، پیش خدا ارجمند است. انسان بی تقوا یقینا نسبت به مردم هم بی توجه است و برای جامعه مشکل می آفریند.
دنیا به انسان وفا نمی کند. دوستان دنیایی هم به انسان وفا نمی کنند مگر عده قلیلی که امتحان پس داده اند. نه اقبال دنیا سزاوار شادی است و نه ادبار دنیا شایسته ناراحتی و نگرانی است. باید به خدا اعتماد کنیم نه به دوستان و دنیا. ائمه معصومین در میان مردم زندگی می کردند ولی اعتمادشان تنها به خدا بود. حضرت علی(ع) گلایه می کند از کسانی که شاگردی او را کردند ولی در حق او وفا نکردند و می فرماید: «چقدر آدم هایی بودند که من هنر تیراندازی را به آنان آموختم و تیرانداز ماهری شدند اما اولین تیر را به سینه من زدند».
کوفه به عنوان سمبل بی وفایی، به مسلم وفا نکرد. به حضرت علی(ع) وفا نکرد. شام هم همین گونه بود. من تصور میکنم چوبی که الان عراق و سوریه خوردند اثر بی وفایی مردم این دو بلاد در گذشته بود. در کنار این بی وفایی، عده ای بودند که وفا کردند و گفتند اگر بارها در راه تو ای حسین، کشته شویم باز دست از تو بر نمی داریم. امام حسین(ع) فرمود: من هیچ اصحابی را برتر از اصحاب خود ندیدم. این سخن حضرت، مربوط به فقط سال ۶۱ هجری نیست بلکه افق دید امام به همه زمانهاست.


چکیده خطبه دوم
امام جمعه موقت شهرستان نکا در آغاز خطبه دوم، پس از توصیه به تقوا و پرهیزکاری، به مناسبتهای هفته آینده اشاره نمودند و گفتند: دوشنبه ۲۵ شهریور سالروز کشتار وحشیانه مردم مظلوم صبرا و شتیلا در فلسطین اشغالی است.  چهارشنبه ۲۷ روز شعر و ادب است. برخی معتقدند که شعرخواندن در مسجد و منبر کار خوبی نیست، باید عرض کنم اینطور نیست و این امر بستگی به نوع شعر دارد. اگر در مسجد و منبر شعر حکمت آمیز و مداحی و مرثیه خوانده شود، چه اشکالی دارد؟ حضرت علی(ع) دیوان شعر دارد. امام صادق(ع) به شاعران می فرمود: آیا در رثای جدّ ما شعر نمی خوانید؟ آنان می خواندند و حضرت گریه می کرد.
خدا رحمت کند شهریار را که روز شعر و ادب به مناسبت سالگرد درگذشت ایشان نامگذاری شده است.
خطیب جمعه نکا به ایام اسارت آل ا.. اشاره کردند و گفتند: حضرت زینب(س) و دیگر اسیران، خیلی سختی کشیدند. امام زمان(عج) می فرماید: من در این مصیبت، خون گریه می کنم. ایام اسارت اهل بیت جزو مصیبتهای بزرگ امام زمان(عج) است. ما یک روز یک منکر بزرگ داشتیم به نام یزید و یک معروف داشتیم به نام امام حسین(ع). بدانید که این امر همیشه ی تاریخ وجود دارد. هیچ وقت دنیا بدون یزید و حسین نمی شود. تفکر «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» همواره در سراسر تاریخ وجود دارد.
امام حسین(ع) فرمود: از من الگو بگیرید. امام حسین(ع) برخلاف آنچه برخی می گویند، مذاکره نکرد. امام حسین(ع) دشمنان را نصیحت کرد، پند و اندرز داد اما مذاکره نکرد.
در زمان امام حسین(ع) هم ریزش وجود داشت و هم رویش. عده ای احساس خطر کردند و ترسیدند که کشته شوند. پس، از اطراف حضرت رفتند. رویش هم داشتیم حتی عده ای که مسلمان هم نبودند به امام ملحق شدند. امروز هم همان ریزش و رویش وجود دارد.
آن زمان که امام از پاریس وارد ایران شد، افراد زیادی مثل بنی صدر، قطب زاده و… با او بودند ولی بین راه از قطار انقلاب پیاده شدند.
شریح قاضی فتوا داد که امام حسین(ع) از دین جدش خارج شد و حکم قتلش را داد. الان هم در فضای مجازی ترور شخصیت می کنند و حکم صادر می کنند.
آن روز طفل شش ماه امام حسین(ع) را به طرز فجیعی کشتند، امروز هم بمبهای حاوی فسفر بر سر کودکان یمنی می ریزند. آن روز آب بر حسین و یارانش بستند، امروز هم ارسال مواد غذایی و دارو به غزه ممنوع است. آن روز برای سرهای اهل بیت جایزه می دادند، امروز هم می گویند کمربند انفجاری بر خود ببندید و شیعه را بکشید تا به خانواده تان جایزه بدهیم. آن روز برای کشتن اهل بیت وعده بهشت دادند، امروز هم سران داعش به سربازان خود وعده بهشت و مجاورت پیامبر را می دهند. آن روز وعده خرما می دادند و امروز هم وعده های مختلف می دهند تا فکر و عقل مردم را بدزدند.
اگر ما هوشیار و متحد نباشیم ممکن است مصیبتهای بزرگی نصیب ما شود.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “نماز جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام محمد صادق محمدی لائینی”

قالب وردپرس