»احادیث
                  
نماز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

نماز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

با سیاستهای لیبرالی نمیشود مملکت را اداره کرد

نباید بگذاریم نمادهای مذهبی ملعبه یک عده آدمهای مفسد سوء استفاده کننده باشد


قاری : محمد علی بخشی


موذن : سید حسین رمضانی


مکبر نماز عصر : امیرعلی حیدری


مجری : علی علیزاده


پاسخگویی به سوالات شرعی نمازگزاران (آقایان) : حجت الاسلام والمسلمین حیدری


پاسخگویی به سوالات شرعی خانمها و مشاوره خانواده : خانم اسماعیلی – خوانم دواتگر


نمایشگاه کتاب


حمایت نمازگزاران نماز جمعه شهرستان نکا از قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی با امضای طومار

فایل صوتی خطبه اول

فایل صوتی خطبه دوم

خطبه دوم (متن کامل)

همه شما بزرگواران، اهل ارادت و دیانت و خودم را به تقوای خداوند سفارش و توصیه می کنم. باید دل در گرو دنیا نباشد اگر می خواهید باتقوا باشید. دنیا داشته باش اما دنیا در بیرون وجود خودت داشته باش، در دل نباشد. خانه، ماشین، زندگی، پول، هر چه می خواهد در دل نباید باشد. علاقه، شیفتگی و دلبستگی به دنیا بد است، دنیا داشتن اشکال ندارد. باید علاقه ات به آخرت باشد. رسیدن به بهشت رحمت خدا باشد.
علی(ع) زیبا فرمودند: «طلاق الدنیا مهر الاخره» اگر می خواهی به بهشت برسی باید مهریه بپردازی. مهریه بهشت چیست؟ دنیا را باید طلاق دهی تا به وصال بهشت نائل شوی.
شهادت بهشت تضمین شده است. الان پول برای ما مهمتر از بهشت شده.
دام است تعلقات دنیای دنی        در دام چگونه مرغ پرواز کند
شنبه پیش رو، روز جهانی صلح است.
از روز یک شنبه ۳۱ شهریور، آغاز هفته دفاع مقدس.
روز دوشنبه سالروز تخریب حرم عسکریین (ع) در سامراست.
روز چهارشنبه طبق روایتی شهادت امام سجاد(ع) است.
مردم خوب ما دیشب، طوماری را امضا کردند، امروز هم  اینجا آوردند و این طومار در تشکر و تایید از دستگاه قضایی در برخورد با فساد و مفسدان است. از این طومارها زیاد باید برود. حداقل از نکا باید هفتاد هزار امضا برود چون هفتاد هزار رای داریم. دستگاه قضایی دلگرم شود در برخورد با فساد و مفسدان و جدی شود. باید تشکر کنم از کسانی که این طومار را امضا می کنند.
بعضی از خانمها که در تلویزیون مصاحبه هایشان را گذاشتند، اعتراض داشتند به اینکه فلان خانم مفسد چرا در زندان در داگاه با چادر می آید، با اینکه در زندگی اش بدون چادر بود، چرا چادر را لکه دار می کنید. بسیار توجه و التفاط خوب و بجایی است که خانمهای ما داشتند و مصاحبه کردند. اینها اگر چادری هم باشند از روح چادر حضرت زهرا(س)، اعمالشان فرسنگها فاصله دارد. روح چادر حضرت زهرا(س) پاک تر و مقدس تر از آن است که بر سر چنین انسانها و زنهای ننگینی باشد که بیایند چادر را بدنام کنند. انگشتر در دستشان بگذارند، تسبیح دستشان بگیرند، ما نباید بگذاریم این نمادهای مذهبی ما ملعبه یک عده آدمهای مفسد فاسد سوء استفاده کننده اینچنینی باشد.
در رابطه با جریان بمباران پهبادی به مراکز نفتی عربستان :
نکته اول: پهبادها خیلی آنچنان عریض و طویل نیستند. تاسیسات نفتی حساس که بزرگترین پالایشگاه دنیاست، آن هم در ۵۰ کیلومتری نیروی پنجم دریایی آمریکا در بحرین. سامانه های پدافندی نیروی دریایی آمریکا هم متوجه نشوند. آنجا را بمباران کند و ۵۰ درصد از صادرات نفتی عربستان کم شود. این آبروریزی بزرگ. باید ماشاء الله گفت. یک مشت آدمهایی که از اول هیچ چیزی نداشتند و الان هم در محاصره هستند، از نظر هوایی، دریایی و خاکی. الان ببینید به جا رسیدند و چه تهدیدی برای عربستان شدند.
نکته دوم اینکه:  آن روزی که صدام حمله کرد گفت تا یک هفته دیگر کار ایران تمام است و یک هفته بعد بیایید تهران با من مصاحبه کنید. در ماجرای سوریه هم شش هفت سال قبل، آمریکا، صهیونستها، ترکیه، امارات، قطر و عربستان، همه اینها پشت داعشی ها بودند. گفتند سر یک هفته کار سوریه تمام است. ۸۳ درصد در دست اینها بود. عربستان هم که به یمن حمله کرد گفت در یک هفته کار یمن تمام است. داعشیها در عراق که آمدند گفتند سر یک هفته کار عراق تمام است. در دو روز از مرز آمدند به استان بغداد و استان کربلا. اما آنکه خدا بخواهد همان میشود. چگونه انقلاب ما، مستضعفین منطقه را حمایت کرده؟ چگونه قلدری مثل صدام که دهها کشور او را حمایت می کردند، آخر و عاقبتش چه شده؟ الان کار عربستان به جا رسیده؟ غزه ای هایی که با فلاخن و سنگ یک روزی داشتند می جنگیدند الان موشک دارند، راکت دارند، تاسیسات دارند. خدا رحمت کند شهید چمران و امام موسی صدر را. اولین بار امام موسی صدر ده کلاشینکف تهیه کرد و تحویل دکتر چمران داده و گفت گروه های جهادی تشکیل بده. یعنی حزب الله یک روزی با ده تا کلاشینکفی که با زحمت تهیه شده بود امروز دهها هزار موشک دارد، تلاویو در تهدید و تیررس قطعی حزب الله است و واقعا صهیونیستها می ترسند. یمن، همه جوره محاصرهاست اما امروز به جایی می رسد که با پهبادهای خودش عربستان را بمباران کند. یعنی جریان ابرهه را خداوند مهندسی معکوس کرده. ابرهه حاکم یمن بود، آمده مکه به قصد خراب کردن مکه و خدا ابابیل را فرستاد بمبارانش کردند. امروز به عکس، عربستان ابرهه زمان است، لشکر کشیده به یمن، خدا ابابیلهای مدرن امروزی مثل پهبادها را فرستاده که دمار این ابرهه زمان را در بیاورد. پس این خدا و قدرت خداست. این را از کجا به دست آوردیم؟ این را از روحیه استشهادی و جهادی.
این عربستان صدها میلیارد دلار سلاح از آمریکا خرید که یک روزی امنیتش را تامین کند. امروز صدها میلیارد دلار سلاحش در مقابل ده تا پهباد یمنی نتوانستند غلطی بکنند و کاری انجام دهند. بلکه آمریکا دارد تحقیرش هم می کند. دو روز قبل ترامپ گفت: عربستان اگر امنیت می خواهد باید پول خرج کند. ۵۰۰ میلیارد دلار گرفت، این همه سلاح داد که در مقابل ده پهباد نتوانست او را حفظ کند، باز هم می خواهد بدوشد. این ذلت. پادشاهی ذلت.
پریروز رهبر بزرگوارمان در درس فرمودند: جمهوری عزت. جمهوری مومنین.
چرا انقلاب اسلامی دارد رشد می کند و سیاستهای استکباری دارد دفع میشود؟ روحیه جهادی و بالاتر،  روحیه استشهادی. وقتی که روحیه استشهادی در دفاع مقدس در قالب بسیج، سپاه و قوای مسلح ما وارد میدان شدند، جنگ عوض شده و صدام فهمید یک هفته که هیچ، صد سال دیگر هم به تهران نخواهد رسید. وقتی  روحیه استشهادی، رفتن به سوریه برای نجات و دفاع از حرم باشد، ورق برگشت. روحیه استشهادی در مقابل عراق در مقابل داعشیها قرار گرفتند، روحیه استشهادی در یمن وارد میدان شدند و این معجزه آفریده شد. این کارساز است.
امروز باید این روحیه را تقویت کنیم. اگر یادواره شهدا می گیریم ، اگر کوچه و خیابانهای خود را به اسم شهید و شهدا نامگذاری می کنیم که یک عده ای بعدا می آیند عوض می کنند، اگر ما از شهید تجلیل می کنیم، خروجی همه اینها این است که روحیه استشهادی و انقلابی در جامعه باید زنده باشد، رشد کند. با سیاستهای لیبرالی نمیشود مملکت را اداره کرد و حکومت داری کرد، جواب نمی دهد. نشان داده که سیاستهای لیبرالی جواب نمی دهد. مدیریت انقلابی جواب می دهد. با سیاستهای لیبرالی داشته های خودمان را از دست دادیم.
در رابطه با مذاکره با آمریکا بعضی از مسئولین گفتند که اگر اینجوری شود مذاکره می کنیم، اگر مصلحت مملکت ما باشد اینجوری مذاکره می کنیم. اینطور چند پهلو حرف زدن یعنی چه؟  مقصودشان چیست؟ اگر مصلحت مملکت ما باشد ما با هر کسی مذاکره می کنیم؟ ما که با هرکسی در دنیا داشتیم مذاکره می کردیم جز دو کشور. یکی صهیونیستها و یکی هم آمریکا. صهیونیستها که اصلا مسلم مذاکره نمیشود، پس هدف آمریکاست. این شد حرف؟ شفاف و انقلابی ماندن
 رهبر انقلاب ما که در درس روز سه شنبه فرمودند:
چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد (خیلی حرف جالب و بزرگی است) و به معاهده هسته ای که آن را نقض کرده بازگشت، آن وقت در جمع کشورهای عضو معاهده و با ایران که صحبت می کنند آمریکا می تواند صحبت کند اما در غیر اینصورت هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی ها اتفاق نخواهد افتاد، نه در نیویورک و نه در غیر آن.
مقاومت کنیم. با مقاومت شما، اردوگاه دشمن از هم می پاشد.
جان بولتون نماد دشمنی با ایران است از بیست سال قبل تا الان. تشویق به جنگ، تشویق به تحریمها، تشویق به مداخله نظامی و حمله نظامی. الان اختلافش با ترامپ همین است که سخت طرفدار حمله نظامی است. آخرش هم ترامپ او را گذاشت کنار. یعنی مثلث ترامپ، پمپئو و بولتون که مثلث شوم شیطانی جنگ طلب بود از هم می پاشد. قطعا این سیاستهای در برخورد با صخره مقاومت ملت ایران یک روزی بی جواب می ماند و دشمن به پوسیدگی و بی فایدگی راهی که در پیش گرفته می رسد و ما، انقلاب و نظام ما انشاءالله هم در داخل با مبارزه جدی با فساد و در پیش گرفتن مدیریت صحیح در اداره مملکت و هم در عرصه های منطقه ای و بین المللی انشاءالله پیروز خواهد شد.
والسلام

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “نماز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی”

قالب وردپرس