»احادیث
                  
نماز جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

نماز جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

—-

قاری : محمد جواد قاسمیان

—-

موذن : محمدرضا آشکاران

—-

مکبر نماز عصر : محمد امین مزده

—-

مجری قبل از خطبه : محمد محمدی

—-

مجری : غلامحسین لقمانی

—-

سخنرانی فرماندهی محترم سپاه ناحیه نکا جناب سرهنگ شعبانی به مناسبت هفته دفاع مقدس

—-

برپایی غرفه نقاشی کودکان (با همکاری بسیج رسانه شهرستان نکا)

—-

پاسخگویی به سوالات شرعی نمازگزاران : حجت الاسلام پاینده

—-

امضای طومار توسط خواهران نمازگزار در حمایت از دستگاه قضا

—-

حضور خواهران بسیجی و حلقه های صالحین در نماز جمعه

—-

خادمین نماز جمعه در این هفته


—-

فایل صوتی خطبه اول

فایل صوتی خطبه دوم

خطبه دوم (متن کامل)

باز هم شما بزرگواران را به تقوای خداوند سفارش و توصیه می کنم.  تقوا که این همه اهمیت دارد، معنای ساده اش این است که گناه نکن. ببین خدا چه چیزی را نمی پسندد، آن را انجام نده. این تقوا، زنده بودنش وابسته به راستی است. پس ببینید راستی و صداقت چقدر مهم است. تقوا با آن همه اهمیت، زنده بودنش به صدق، صداقت و راستی است. حضرت علی(ع) می فرماید: «الصدق حیات التقوی» راستی، حیات و زندگی تقواست.

تقوا وابسته به توبه است. معصوم که نیستیم. گاهی ممکن است گناه کنیم. باید استغفار کنیم، توبه کنیم. توبه و استغفار بسیار بسیار مهم است. علی(ع) می فرماید «انسان مومن به خدا رجوع می کند، استغفار می کند و بسیار توبه می کند».

در هفته پیش رو داریم:  ورود کاروان اهل بیت به شام. ولادت حضرت امام باقر(ع). آغاز عملیات بزرگ ثامن الائمه و شکست حصر آبادان. اولین عملیاتی که بعد از فرار بنی صدر، عملیات بسیار موفقی را با راهنمایی حضرت امام انجام دادند. شهادت روحانی و خطیب مبارز آیت الله سید عبدالکریم هاشمی نژاد که افتخار مازندران و مملکت ماست، توسط منافقین. شهادت سرداران شهید فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا. روز جهانی جهانگردی، روز آتش نشانی، روز بزرگداشت مولوی و روز ناشنوایان.

مشکلات نابینایان و ناشنوایان را ببینیم. انجمنهایی که در این رابطه وجود دارد تا جایی که می توانیم کمک کنیم.

جهانگردی یا بوم گردی، داخل و خارج، صنعت توریسم بسیار خوب است اما ضایعات فرهنگی هم دارد. بعضی روستاها که فضای توریستی به این روستاها دادند، منبع درآمدی هست ولی یک سلسله آسیبهای فرهنگی هم جدا وجود دارد که ما به اهالی آن روستاها هشدار و تذکر می دهیم که خودتان پاسدار حریم فرهنگی و ارزشی روستای خودتان باشید. در عین اینکه مسافر می آید اما باید به فرهنگ، آداب ، دین و عرف روستا احترام بگذارند و رعایت کنند.

برادران ما در آتش نشانی بسیار خدمت ضروری و خوبی را به عهده دارند و انجام می دهند.

مولوی هم شخصیت مورد افتخار ماست.

در روز آخر و پایانی هفته دفاع مقدس قرار داریم. اولا تشکر دارم از همه نسلهای گذشته ای که در دفاع مقدس سهیم و شریک بودند و بالاخره وظیفه خودشان را انجام دادند. چه شهید شدند، چه جانباز شدند، چه آزاده شدند و از خانواده هایشان که شهید حاج ابراهیم شیخی که مراسم وداع، تشییع و مراسم سوم و هفتمش را بزرگواری کردید حضور رساندید، یکی از آنهاست. بنده از ارواح آنها و از موجودین آنها صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

از همه کسانی که هفته دفاع مقدس را به هر شکلی تجلیل کردند، برنامه ریزی کردند، بسیجیان بزرگوار، سپاهیان ارزشمند، قوای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، همه در دفاع مقدس بسیار نقش داشتند. شما ملت، خواهران و خانمها برای تدارکات پشت جبهه، آقایان از جسم، جان و مالشان الحمدلله مایه گذاشتند.

امروز هم جناب سرهنگ شعبانی فرماندهی محترم سپاه، فرمایشات و توضیحات خوبی داشتند. از ایشان و همکارانشان، همه حضار بزرگوار، بسیجیان عزیزی که در خدمتشان هستیم، نیروهای ارتشی، نیروی انتظامی، محبت کردند فرماندهانشان تشریف دارند، صمیمانه تشکر و تقدیر داریم.

از همه مسئولینی که در این هفته برنامه ریزی کردند و برنامه هایی را تدارک دیدند و اجرا کردند.

بنده از کمکهای مردمی شما مردم خوب به موکب انصارالحسین شهرستان نکا صمیمانه تشکر دارم و بعد از نماز هم قرار است بخشی از این موکب، اعزام شوند، برنامه بدرقه ای را هم انشاءالله داریم.

از تک تک آحاد ملت که هم دفاع از وطن و حدود پنج شش سال دفاع از حرم را شما ملت بزرگوار به خوبی انجام دادید و از عهده اش برآمدید.

استراتزی ما، سیاست راهبردی ما اسمش هست مقاومت فعال. باید روی دکترین حضرت امام که مقاومت فعال است به عنوان یک استراتژی و سیاست راهبردی آن را پذیرفتیم، باید روی این مسئله تامل کنیم، بسیار مسئله مهمی است. اگر می خواهیم استراتزی مقاومت فعال را داشته باشیم، همه ملت باید بسیجی باشند. حضرت امام فرمود: ملتی که در خط اسلام ناب محمدی است، باید همه افرادش بسیجی باشند.

پس همه باید بسیج و بسیجی در میدان حاضر باشیم. ضعف، سستی و خستگی و بیحالی و ناامیدی در خودمان راه ندهیم. چنانچه همه باید بر شعارهای اصلی انقلاب، بر شعارهای انقلابی، راه انقلابی، تا آخر باید ایستادگی و پافشاری داشته باشیم.

رهبر عزیز و بزرگوارمان پریروز فرمودند علاج مسائل و مشکلات کشور، پافشاری برشعارها و راه انقلابی است. این مقاومت، این شعارهای انقلابی، اینهاست که از جمهوری اسلامی و مملکت ایران اسلامی ما جمهوری عزت می سازد و می آفریند که به تعبیر رهبر بزرگوار، جمهوری اسلامی ما، جمهوری عزت است. این عزت در پرتو مقاومت شما ملت بزرگوار در مقابل این پادشاهی های ذلت، نکبت، هم پول می دهند و هم اربابانشان کاری برایشان انجام نمی دهند، در مقابل هفت هشت پهباد یمنی عرضه ندارند آنها را حفظ کنند، هم تحقیرشان می کنند. اینها را گاو شیرده می خوانند. باز هم می گویند اگر می خواهید امنیت داشته باشید باز هم باید پول بدهی. اینها پادشاهی ذلت است اما کشور ما جمهوری عزت است الحمدلله و نباید ننگ مذاکره با امریکا و تسلیم در مقابل آمریکا را بپذیریم. اگر می خواهیم استراتژی فعال را داشته باشیم، معنایش این است که زیربار ننگ مذاکره و تسلیم در مقابل آمریکا نرویم.

رئیس جمهور محترم در صحبتی که در سازمان ملل داشتند گفتند پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه می باشد.

رهبر عالیقدرمان تحلیل کردند چرا آمریکا اینقدر اصرار دارد که ما روی میز مذاکره با ایشان بنشینیم. اگر قبول کنیم مذاکره با آمریکا را و دوباره برویم روی میز مذاکره، معنایش این است فشار حداکثری آمریکا اثر گذاشته و آنوقت دشمن امیدوار میشود و می گوید همین راه را ادامه دهیم و اینها چقدر یاغی و طاغی بودند اما آخر مجبور شدند با ما مذاکره کنند. لهذا مقام معظم رهبری دیروز فرمودند غیر از آمریکا و صهیونیستها، با بقیه مذاکره و روابط خودمان را داریم. صهیونیستها که به جای خودش محفوظ، آمریکا هم بخاطر بدعهدی ها فعلا مصلحت نیست با او مذاکره داشته باشیم.

ما به رهبر بزرگوارمان، به دنیای استکبار و در راس آمریکا  و همینطور اروپا که تعبیر اروپای خبیث داشتند. از بس که اینها شیطانی عمل کردند. ترامپ مستقیم آمد گفت من قبول ندارم. ولی اینها قبول هم نکردند و عملا هم انجام ندادند اما به صراحت هم نگفتند که قبول نداریم. یعنی خیلی مرموزانه وارد شدند.

ما به دنیای استکبار اعلام می کنیم و به رهبر بزرگوارمان این اطمینان را می دهیم که این ملت با استراتژی مقاومت فعال، زیر بار ننگ تسلیم و مذاکره با آمریکا نخواهد رفت.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “نماز جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ شهرستان نکا به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی”

قالب وردپرس