»احادیث
                  
نماز جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ به  امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

نماز جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

– – –

قاری : امیر محمد علی نژاد


فایل صوتی قرائت قرآن
– – –

موذن : سید محمد حسینی

فایل صوتی اذان

– – –

مکبر نماز عصر : محمدرضا آشکاران
– – –


فایل صوتی خطبه اول

فایل صوتی خطبه دوم

چکیده خطبه اول

خوشا به حال مومنان که ماه رمضان را برای رسیدن تقوا روزه گرفتید و انشاءالله در پرتو اطاعت خدا و پیامبر به سعادت بزرگ یعنی بهشت برسید. خداوند در سوره احزاب آیه ۷۱ فرمود: هر کس از خدا و رسولش اطاعت کند به رستگاری بزرگی رسیده است.

شما به خاطر اطاعت از خدا و رسولش بود که مدت طولانی ایام رمضان را روزه گرفتید. پس بشارت باد بر شما که به فوز و سعادت بزرگ رسیدید و اهل بهشت شدید و با صداقت وارد رمضان شدید و با صداقت از آن بیرون آمدید.

علی(ع) در خطبه ۴ نهج البلاغه فرمود: امروز می خواهم سخن گویا و در عین حال فشرده برای شما بگویم (امام، ۵ جمله ایراد فرمودند)

o       ۱ – رای و نظر کسی که از من جدا شود از حق و حقیقت بسیار دور است.

o       ۲ – هیچگاه در حق تردید نکردم از موقعی که به من نشان داده شد. علت سکوت من تردید در حقانیت خود نبود.

o       ۳ – سکوت من بخاطر ترس هم نبود. البته ترس من مانند ترس حضرت موسی بود. حضرت موسی از این جهت ترسید که نکند قومش از فریبکاریهای فرعون گمراه شوند. من هم از این ترسیدم که امت پیامبر گمراه شوند.

– – –

چکیده خطبه دوم

ماه مبارک رمضان تمام شد. آرزوی مغفرت و رحمت و قبولی طاعات و عبادات را داریم. تشکر می کنیم از همه شما بزرگواران.

۲۰ خرداد سالروز شهادت آیت ا.. سعیدی با شکنجه های ساواک در رژیم پهلوی است.

۲۰ خرداد سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر عزل بنی صدر که با آن همه آرا آمد اما قدرش را ندانست و با دست خودش بی کفایتی خودش را ثابت کرد.

مقام معظم رهبری در روز عید فطر تحلیل بسیار زیبایی برای مقاومت ارائه دادند. اینکه مقاومت منطقی  و عقلی، وجدانی و انسانی است. پشتوانه حقوقی و قرآنی دینی دارد. علاوه بر اینکه هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه تسلیم است.

در نماز عید فطر، مسئولین را به حل مشکلات اقتصادی توجه دادند. در رابطه با رونق تولید، افزایش ارزش پول ملی، بهبود کسب و کار، جدا کردن اقتصاد کشور از فروش نفت خام، تبدیل دخالت دولت در اقتصاد به هدایت و نظارت دولت. دولت به جای اینکه بنگاه دار صنعتی باشد، باید هدایت و نظارت داشته باشد. بریدن دست مفسدان اقتصادی مانند اختلاس گران و قاچاقچیان.

اگر اقتصاد بیمار ما بخواهد درمان شود در این نکاتی است که رهبری فرمودند.

مردم ما باید فرهنگ مصرف، فرهنگ صرفه جویی و قناعت را رعایت کنند. ازدواجها و مرگ و میرها سنگین و گران نباشد.

الان با این اقتصاد نه می توانیم زندگی کنیم و نه می توانیم بمیریم. قربانی کردن پای جنازه در هیچ جای دین نیامده. آن وقت سنی ها این را سوژه قرار می دهند که ببینید برای مرده ها پرستش دارند و مشرک هستند. خود این قربانی ها هزینه دارد، آن وقت این بنده خدا شاید خمسش را نداده باشد. به جای اینکه کاری کنید که اصل و مبنایی ندارد واجبات حقوقی که به گردنش هست بپردازید.

واجبات را رها می کنیم و برای مستحبات این همه تشکیلات قائل هستیم.

رهبری در مورد شکل گیری امت واحده اسلامی که باید شکل بگیرد فرمودند: اصرار داریم که مضمون امت مسلمان در ذهنهای همه مردم مسلمان و مخصوصا مسئولان مسلمان زنده و برجسته شود چون دشمنان اسلام سعی شان بر این بود که مسلمین عنوان امت مسلمان را از یاد ببرند و ما فراموش کنیم که یک جمعیت نزدیک به دو میلیاردی در دهها کشور، یک واحد محسوب می شویم.

باید به دشمنان اعلام کنیم همان چیزی که شما از آن می ترسید، یعنی امت واحده اسلامی، برای درهم پیچیدن بساط استکبار جهانی به زودی بر محور مقاومت شکل خواهد گرفت.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “نماز جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی”قالب وردپرس