Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
دیدار اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان نکا با امام جمعه محترم 97/1/20 - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

دیدار اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان نکا با امام جمعه محترم 97/1/20

1397-01-22

دیدار اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان  نکا با امام جمعه محترم

حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

97/1/20

بیانات امام جمعه محترم :

تعاونوا علی البرّ والتقوا و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان

از زحمات و خدمات خواهران و برادران، هر کس در این نهاد نماز جمعه،​ قرارگاه نماز جمعه،​ به هر شکلی سهیم و شریک است، در مدیریت، امنیت، بخش فرهنگی، مالی، شورای مشورتی، بانوان، ​نوجوانان، ​نمازگزاران، ​در هر زمینه ای، صمیمانه از تلاشهای این مجموعه تشکر و تقدیر دارم. انشاءالله همه ما شامل مصداق این آیه شریفه باشیم.

نماز جمعه، مصداق بارز «برّ» است و در هر دو خطبه از تقوا باید صحبت و توصیه شود و مصداق تقواست و کار شما مصداق همین «تعاون» است. تعاون مقدس،​ تعاون بر «برّ» و «تقوا». ارزش آخرتی و معنوی این مشارکت خودتان را در امر مقدس نماز جمعه دست کم نگیرید و توفیق بسیار بزرگی است، سعادت بسیار بزرگی است که خدا شامل یک جمع کرده که اینها پادوی نماز جمعه باشند. خیلی​ها پادی خیلی چیزها هستند ولی شما پادوی نماز جمعه هستید و این مسئله بسیار مهمی است و اگر به این بعد توجه داشته باشیم، همه مسائل و مشکلات، زحمات و رنجها برای ما ساده و آسان میشود. انشاءالله این پادگری همه ما به  عنوان یک عبادت مقبول درگاه خدا باشد.

اگر به این بعد نگاه کنیم، همه ما وقت می گذاریم، در جلسات همه حاضر میشویم، از کار شخصی خودمان باید بیشتر دغدغه داشته باشیم. به تناسب جایگاه ارزش والای نماز جمعه، باید وقت بگذاریم وگرنه خدا توفیقش را از ما سلب میکند. به تدریج از دور خارج میشود. باید کاری کنیم که خدا ما را لایق بداند که همیشه نوکر باشیم در این درگاه نمازجمعه. البته این مسئله نباید موجب شود که حرفی از مشکلات نزنیم و در جهت رفع آنها قدمی برنداریم و تلاش در این زمینه نداشته باشیم. باید ارائه خدمت در این زمینه را مدرن و نو کنیم. ابزارهای نو باشد، ​طرح ها و برنامه ها نو، شیوه های نو، مشکلات رو به کاهش و روند نزولی، مثبتها روند صعودی و رو به افزایش،​ باید در این زمینه ها تلاش کنیم.

اگر بخواهیم در این زمینه ها موفق باشیم باید از انرژی و استعداد و قابلیت نوجوانها استفاده کنیم. همیشه در همه جا. نه فقط در واحد فرهنگی. موذنین،​ مکبر، گاهی از مجری نوجوان استفاده کنیم. در خیلی از قسمتها میتوان از نوجوانها استفاده کرد. اصلا یک ملاک برای امتیازدهی ما باید این باشد که چقدر از نیروی نوجوان استفاده میشود.

مسئله امنیت را باید جدی بگیریم. الحمدلله کشور امنی داریم اما به معنی این نیست که دشمن در فکر ایجاد اغتشاش و مشکل نیست. امنیت زیرساخت و طرح و برنامه می خواهد که ما باید انجام دهیم و داشته باشیم،​ رفتار امنیتی حساب شده ای در مورد دست اندرکاران باید در دستور کار داشته باشیم.

فضای مجازی بسیار مسئله مهمی است، ​دست کم نگیریم. ده برابر فعالیتی که در فضای حقیقی داریم، باید در فضای مجازی داشته باشیم.

تعامل با نهادهای فرهنگی شهرستان. ستاد نماز جمعه قرارگاه است و باید با همه نهادهای فرهنگی شهرستان تعامل داشته باشد. با بسیج، با ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با شورای فرهنگ عمومی، آموزش و پرورش، دانشگاهها، حوزه های علمیه،​از ظرفیت اینها استفاده کند. جلسات هفتگی مرتب با نماینده هر کدام از اینها داشته باشند. تمام ابزارهای فرهنگی را باید در خدمت نماز جمعه به کار بگیریم.

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست