Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
چهره‌های علمی و دینی باید در تاریخ ماندگار باشند/ مردمی‌بودن راز جاودانگی آیت‌الله محمدی‎لائینی - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

چهره‌های علمی و دینی باید در تاریخ ماندگار باشند/ مردمی‌بودن راز جاودانگی آیت‌الله محمدی‎لائینی

1397-02-26

چهره‌های علمی و دینی باید در تاریخ ماندگار باشند/ مردمی‌بودن راز جاودانگی آیت‌الله محمدی‎لائینی

حضرت آیت الله  محمدباقر محمدی لائینی در حاشیه کنگره بزرگداشت مقام مرحوم آیت‌الله لائینی که با حضور مرجع عالیقدر تشیع آیت الله نوری همدانی در مصلای امام خمینی(ره) نکا برگزار شد در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در نکا اظهار داشت:

ابعاد شخصیتی انسانهای بزرگ گسترده تر است و نیاز به برگزاری به کنگره ها و همایشها است تا کسانی که آشنایی دارند در رابطه با چنین شخصیتهایی صحبت کنند و آنها را به جامعه بشناسانند.

وی افزود: عظمت علمی، تقوایی، اخلاقی، عرفانی، انقلابی، سیاسی و جهادی چنین انسانهایی و نقشی را که آنها در جامعه ایفا کردند؛ باید برای نسل جدید تبیین شود و از اینرو کنگره آیت‌الله محمدی لائینی برگزار شده است.

فرزند آیت‌الله لائینی بیان کرد: چهره های انقلابی و چهره های علمی و دینی باید در تاریخ ماندگار باشند و این همایش می تواند نقش مفیدی ایفا کند.

امام جمعه نکا درباره خصوصیات بازر شخصیتی آیت الله محمدی لائینی بیان کرد: ایشان ملا ، باسواد ، دلسوز، متواضع، متقی، مردمی و بااخلاص بود، هوای نفس نداشت، و به همین خاطر است که در دلها مانده است و همه نسبت به ایشان احساس دین می کنند زیرا مردم بدون دلیل به هیچ فردی رغبت نشان نمی‌دهند و او را گرامی نمی دارند.

وی ادامه داد: برای مرحوم آیت الله لائینی موافق و مخالف مطرح نبود و هر کسی که به او مراجعه می کرد و مشکلی داشت، مشکل او را حل می‌کرد.

فرزند محمدی لائینی در پایان مهمترین درسی که از پدر گرفته است را پاکی، درس خواندن، مردمی بودن، حمایت از انقلاب و حمایت از ولایت عنوان و اظهار کرد: ایشان در رده سایر کسانی که در مکتب اهل بیت(ع) پرورش یافته بودند یک اسوه و الگو برای جامعه است.


نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست