Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
بیانات حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در کنگره بزرگداشت حضرت آیت الله محمدی لائینی(ره) - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

بیانات حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در کنگره بزرگداشت حضرت آیت الله محمدی لائینی(ره)

1397-02-26


آیت‌الله حسین نوری همدانی در سفر به مازندران و در کنگره آیت‌الله لائینی اظهار کرد: در اسلام دو طایفه برای نگهداری و تبیین و عزت و اقتدار اسلام در حرکت هستند یکی صنف علما و دیگری قدرت جهادی است.

وی افزود: از طیف نخست شیخ مفیدها و شیخ صدوقها همچنان بوجود آمدند و این یک سیر تاریخی پویا است، و از سنخ دوم مالک اشترها و عمارها با قدرت بازو و ابزار و آلات جهادی هستند، این دو صنف همیشه باید در بین مردم برقرار باشد تا اینکه اسلام باقی و حاکم باشد.

این مرجع عالیقدر تشیع بیان کرد: خطه مازندران به جهاد و شجاعت و ولایت معروف و نقش خود را در هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد، این استان خطه عالم پرور و خاصی است و بنده توفیق اجابت دعوت نماینده ولی فقیه، علما و استاندار محترم مازندران را برای سفر به دیار این مردم متدین، ولایتمدار و انقلابی را داشتم و با اشتیاق فراوان به خدمت رسیدم.

آیت الله نوری همدانی با اعلام اینکه از شهر نکا نیز تعریفهای زیادی شنیدم، گفت: آوازه تقوا و علم و اقتدار و شاگردپروری و مردمی بودن حضرت آیت الله محمد لائینی را می دانیم و توانستیم در این منطقه شرکتی و حضوری داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علما همیشه در بین مردم باقی هستند اگرچه خود از دنیا رفته اند، افزود: انقلاب در نتیجه دو صنف علما و جهادگران بوده است؛ علمای فراوانی در محراب به شهادت رسیدند و جهاد امام خمینی(ره) برای انقلاب - این تحول عظیم - کار ساده ای نبود و ایاشن خود گفته اند که انقلاب توفیق خداوند بود.

این مرجع تقلید بیان کرد: علما برای اسلام ناب مبارزه کردند و امروز مردم همان صدا را از مرجعیت می شنوند که در جنگ حنین و بدر از پیامبر شنیده می شد.

وی با اشاره به فداکاریها و ایثارگریهای مدافعان حرم بویژه سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: در ایران قاسم سلیمانی‌های فراوانی داریم و اگر یک روزی فرمان رهبری برسد قاسم سلیمانی‌هایی داریم که حرکت خواهند کرد و به مدافعان حرم خواهند پیوست.

آیت‌الله نوری همدانی بیان کرد: در انقلاب نیز علما و مجاهدان با هم پیوند کردند تا انقلاب به ثمر رسید و عظمت پیدا کرد.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به اینکه در وصیتنامه‌های شهدا غوغایی است و شهدای 17 و 18 و 19 و 20 ساله فراوان هستند، تصریح کرد: کتابهایی است از هر استان که مطالعه کنید؛ این جوانهای 18 و 19 ساله را نمی گذاشتند به خط مقدم بروند و چون اصرار می کردند از آنها خواسته می شد که وصیت کنید، آنها می گفتند ما وصیت نداریم و اسم خودمان را هم به کسی نگفتیم، آن فرمانده سپاه هم نام ما را نمی داند!

وی ادامه داد: آنها جان خود را در طبق اخلاص نهادند و با دشمن به مبارزه پرداختند و اکنون جنازه‌ها که می‌آید می‌بینیم جوانان کم سن و سالی هستند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه علما نیز خط شکن بودند و حتی روی مین ها می رفتند، اظهار داشت: عالم و مجاهد دوشادوش هم هستند و این قبیل آثار را برای ما گذاشتند و این انقلاب با همین جریانها به وجود آمده است.

این مرجع عالیقدر تشیع در پایان گفت: علمایی چون آیت الله لائینی خلیفه خدا در زمین هستند و مردم را به دین دعوت می کنند در مملکت ما به لطف علمای بزرگ انقلاب پیروز شد و این راه را باید ادامه بدهیم تا به حکومت امام زمان عج منتهی بشود.

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست