شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

همایش گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب با عنوان انقلاب فاطمی که در دانشگاه آزاد اسلامی ساری با سخنرانی امام جمعه نکا

1397-11-21

همایش گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب با عنوان انقلاب فاطمی

در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران واحد ساری

با سخنرانی امام جمعه محترم نکا برگزار شد

 

در این همایش آیت الله محمدباقر محمدی‌لائینی امام‌جمعه شهرستان نکا و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تبیین کرد: همزمان  با دهه فجر، در ایام شهادت فاطمه زهرا (س) که طریقه زندگی ایشان درس بزرگی برای مسلمانان است، قرار داریم.

وی افزود: محبت به اهل‌بیت(ع) بسیار مهم است، اگر خداوند می‌خواست به پیامبرش مزد بدهد از نظر محاسبات مادی معادلی نداشت؛ خداوند مزد همه‌چیز را در مودت و محبت به اهل‌بیت پیامبر اکرم(ص) قرار داده است، اعتقاد به اهل‌بیت(ع) و محبت به آنها افتخار بزرگی است و ما باید قدر آن را بدانیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران متذکر شد: محبت باید در رفتار و عمل انسان ظهور پیدا کند؛ همان‌طور که مردم ۴۰ سال به‌ پای این نظام مقدس ایستاده‌اند و مشکلات را تحمل کردند تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن مراتب وفاداری خود را به انقلاب به نمایش بگذارند.


دانشگاهیان نسبت به رسالت خود آگاه باشند

محمدی لائینی خاطرنشان کرد: امروز رسالت و مسئولیت دانشگاهیان در رابطه با انقلاب اسلامی این است که در مسیر انقلاب حرکت کنند؛ همان‌طور که تحولات بزرگی از دانشگاه‌ها به وجود آمده و خدمت نهاد دانشگاه به انقلاب چشمگیر است، رشد و توسعه دانشگاه آزاد نمونه‌ای از خدمات انقلاب اسلامی است.

وی توضیح داد: یکی از وظایف ما رشد و تلاش علمی است، رشد علمی آبروی نظام و انقلاب است؛ ما باید به تمدن اسلامی برسیم، دفاع از انقلاب اسلامی یکی دیگر از وظایف ماست.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه کمبودها را باور داریم، یادآور شد: افتخارات و پیشرفت را هم نباید نادیده بگیریم؛ مهم‌تر از اینها عزت و شرافتی است که به وجود آمده، شاه ملعون به‌صراحت بیان کرد که سلطنت را مدیون آمریکاست، اما امام فرمودند «انقلاب اسلامی تحفه الهی است» امروز همه ما باید مدافع نظام و انقلاب باشیم و برای تداوم این نظام نیروهای  صالح  تربیت کنیم.

محمدی لائینی اضافه کرد: باید بدانیم آیا در دانشگاه آزاد اسلامی توانستیم فرهنگی را که متناسب با ماهیت و هویت انقلاب اسلامی است، تدوین کنیم؟ ما باید نسل‌های بعدی را پیرو نسل اولی‌هایی که انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رسانده‌اند، تعلیم و تربیت و در حفظ امنیت و سپردن آن به امام زمان تلاش کنیم.

به گزارش آنا، در پایان این همایش از دانشجویان فرهیخته و برتر علمی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور ریاست دانشگاه، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، معاونت فرهنگی تجلیل شد.

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست