شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

سخنرانی امام جمعه محترم نکا در حسینیه روستای زینوند

1398-01-21

سخنرانی امام جمعه محترم نکا در شب میلاد امام حسین(ع) در حسینیه روستای زینوند

و مراسم عمامه گذاری حجت الاسلام محمد صادق دارایی

(طلبه حوزه علمیه زینوند)

98/1/19

 

بیانات امام جمعه محترم نکا حضرت آیت الله محمدی لائینی: 

شعبان ماه من است و خدا رحمت کند کسی را که مرا در این ماه یاری کند. یعنی حرمت این ماه را نگه دارد و از فرصتهای این ماه استفاده کند.

در رابطه با شخصیت آقا اباعبدالله الحسین(ع)، همه امامان و اهل بیت(ع) برای ما نور واحد هستند اما شرایط زمان برای بعضی از امامان ایجاب می کرد اقدامات سخت تر و مهمتری را داشته باشند مانند آقا اباعبدالله الحسین(ع). اگر امام صادق هم در زمان امام حسین بود همین کار امام حسین را انجام می داد. امام حسین هم اگر در زمان امام صادق بود همان کار را انجام می داد. این زمان و این شرایط همین را اقتضا دارد اما امام حسین(ع) متناسب با شرایط اقدامی کرده که این اقدام اسلام را تضمین کرده، پایدار کرده، زنده کرده.

پیامبر بزرگوار اسلام(ص) فرمودند «حسین منی و انا من حسین» حسین از من است یعنی حسین(ع) فرزند پیغمبر است اما اینکه «من از حسین هستم» این جمله نشان دهنده نقش کار مهم و قیام بسیار مهم آقا اباعبدالله الحسین است در احیا و بقای مکتب دین و اسلام. پس امام حسین(ع) حق بسیار بزرگی به گردن همه ما دارد. عاشورای امام حسین(ع) دنیا را تکان می دهد و این سالها اربعین امام حسین هم دنیا را تکان می دهد و دشمنان را به وحشت انداخته. بعضی از بزرگان نقل کردند یکی دو سال اخیر از طرف سازمانهای اطلاعای استکباری، بین راهپیمایان اربعینی پرسش نامه هایی را پخش کردند و نتیجه گیری این شد که این پیاده روی اربعین، بزرگترین تهدید برای آمریکاست. این نتیجه ای است که خودشان از این تحقیقات به دست آوردند و لهذا جریان اربعین را خیلی سانسور می کنند و خبرگزاریها آنچنان که باید پخش نمی کنند اما نور خدا عالم گیر میشود.

حضرت اباالفضل العباس(ع) هم که جایگاه و مقامش محفوظ و امام سجاد(ع) که پیام آور پیام کربلا و آقا امام زمان(عج) که انشاءالله همه ما  منتظریم که آقا بیاید و ما را بپذیرد. این مهم است که اگر آمده و ما زمانش را درک کردیم، ما را بپذیرد. ما درک کنیم زمانش را سعادت است اما شاید خیلی مهم نباشد و مهم این است که ما الان در زمان غیبت وظیفه خودمان را انجام دهیم و مهمترین وظیفه ما این است که دین خودمان را حفظ کنیم. حلال خوردن، اخلاق، تقوا، نماز، صداقت، راستی، درستی، امانت، حجاب، حیا و عفت. اینها را حفظ کنیم و گفتند که خیلی سخت است و در زمان غیبت دینداری بسیار مشکل است مانند نگه داشتن آتش در کف دست است.

به مناسبت میلاد امام حسین(ع)، این روز را روز پاسدار نامیدند. این روز را به پاسداران عزیز و به همه شما مردم بزرگوار تبریک عرض می کنیم. امروز نقش سپاه پاسداران برای دنیا بهتر مشخص شده. سپاه پاسداران امروز در همین سیل، ببینید چه نقشی ایفا کرده. البته ما از همه قوای مسلح تشکر داریم. از همه کسانی که خدمت کردند، از دولتمردان، مسئولین، مردم، صمیمانه تشکر و تقدیر داریم. اقشار مختلف مردم، کمکهای فیزیکی بدنی، رفتند برای بیرون آوردن گل و لای و نجات خانواده هایی که در محاصره سیل بودند. بخصوص سپاه و بسیج واقعا نقش بسیار اساسی و چشمگیر داشتند. به مناسبت روز پاسدار وظیفه هست که تشکر و تقدیر ویژه ای از این عزیزان داشته باشیم. سپاه قابلیت خودش را در حوزه های گوناگون نشان داده. هم در حوزه نظامی و دفاعی. هشت سال دفاع مقدس. کی صدام را ناکام گذاشت؟ این جنگ یک جنگ جهانی بود. البته با حفظ احترام به همه قوای مسلح.

در توطئه جهانی سوریه و عراق، شش سال اینجا تاخت و تاز کردند، آمریکا، صهیونیستها، ترکیه، امارات، قطر، عربستان و وهابیها، پول و سلاح و امکانات. خواستند از آنجا شروع کنند و در نهایت هدف اصلی ایران بوده. می خواستند بین بازوهای ایران، انقلاب اسلامی، حزب الله، عراق و نیروهای مقاومت فاصله بیندازند. کی این فتنه را ناکام گذاشته و این آتش را خاموش کرده؟ سپاه قدس. امروز دشمن اعتراف دارد  که سیاستهایش شکست خورده. آمریکا تحریم کرده، از برجام خارج شده، شرکت توتال فرنسه بخاطر تحریم آمریکا، بخاطر اشاره آمریکا، اینها همه دستشان در یک کاسه است، بزرگترین پروژه علمی، فنی، صنعتی یعنی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندر عباس را نیمه کاره گذاشته و در رفته، هیچ کدامشان اصلا تصور نمی کردند که شرکتی از داخل، کسانی از داخل بتوانند در این تراز از فناوری و تکنولوژی باشند که این پروژه را انجام دهند و تمام کنند. این سپاه پاسداران، قرارگاه خاتم، این پروژه پیچیده علمی و فنی و صنعتی رابا موفقیت انجام داده. این هم خدمت سپاه در حوزه صنعت، علم و فناوری.

سپاه پاسداران در خدمات اجتماعی، در امنیت، در دفاع، در جنگ، در دفع دشمن، خنثی کردن فتنه های داخل و خارج، در سازندگی، در صنعت، فناوری، در همه زمینه ها کارآمدی خودش را نشان داده. الحمدلله. امام چه درختی کاشت، چه نهالی کاشت، امروز این نهال و درخت چقدر میوه های شیرین دارد.

اما به همان اندازه که سپاه مهم است، توطئه دشمن بر علیه سپاه و نهادهای این چنینی هم مهم است. الان دیدید که به صراحت آمریکا زمزمه و برنامه تحریم سپاه وقراردادن سپاه در لیست ترورریستها را دارد.

درست است ک مجلس پریروز آمدند اعلان حمایت کردند، دستشان درد نکند، اما از آن طرف کنوانسیونهای مربوط به FATF را  تصویب می کند و امضا می کنند.

آقایان مجلسی ها! در این کنوانسیونها که برای بستن سرچشمه های مالی تروریستهاست، به نظر شما هدف و منظور آمریکا از تروریستها چه کسانی هستند؟ آمریکا اینقدر صبر نکرده که حداقل دوستانش در داخل این FATF را پیگیری کنند و اگر تصویب شد بعدا بیایند سپاه را در لیست تروریستها قرار دهد.

همین کار او نشان داده آن چیزی که قبلا دوستان به مجلسیان و دولتیان می گفتند آنها سپاه قدس را تروریست می دانند، آنها سپاه را تروریست می دانند، اینها حزب الله لبنان را تروریست می دانند و آقایان نمی خواستند قبول کنند، بفرمایید. الان آمریکا خودش به صراحت اینها را در لیست تروریستها قرار می دهد. آنوقت قایان مجلسیان، شما از آن طرف حلقه طناب به گردن سپاه می اندازید، مصوبه می کنید، می فرستید شورای نگهبان ایراد می گیرد بدون اینکه دوباره در مجلس مطرح کنید می فرستید مجمع، پیگیری می کنید که مجمع هم تصویب کند. با این کنوانسیونها دست سپاه را می بندید، حلقه طناب را به گردن سپاه می اندازید، خودتحریمی داخلی ایجاد می کنید، آنوقت الان می نشینید سپاه را تایید می کنید؟ با حرف. اگر راست می گویید بنشینید در مجلس مصوبه کنید که آن مصوبه قبلی ما در رابطه با FATF مورد تایید ما نیست. اگر راست می گویید این کار را بکنید.

مردم باید هوشیار باشند، خادمان واقعی خودشان را بشناسند. سپاه و بسیج پشتوانه نظام و انقلاب است.

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست