شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

حضور امام جمعه محترم در سپاه ناحیه نکا جهت تقدیر و تشکر از امدادرسانی در حوادث سیل اخیر

1398-01-24

امام جمعه محترم نکا حضرت آیت الله محمدی لائینی با حضور در سپاه ناحیه شهرستان نکا از زحمات و خدمات این عزیزان در امداد و کمک رسانی به سیل زدگان شهرستان نکا در حوادث اخیر، تقدیر و تشکر کردند.

ایشان گفتند: شما سپاهیان و بسیجیان فقط کارتان این نیست که زحمت بکشید و در جهت رفع مشکلات کمک کنید، بلکه باید ارزیابی علمی داشته باشید و اگر در جلسه ای بحث کارشناسی  میشود که علل و عوامل این خسارتها چه بوده، شما باید یک حرف علمی و کارشناسی داشته باشید.

مثلا ایجاد موانع در حریم آبها، ساخت و ساز نامناسب در مسیلها، لایروبی نشدن جوی ها، نهرها و رودخانه، بخشی از علل و عوامل است. اگر این علل و عوامل را ارزیابی کنید، در کنار خدمات و زحمات، دستاورد علمی هم داشته باشید که می تواند از چنینی حوادثی می تواند پیشگیری کند.

از نگاه قرآن، علل و عوامل حوادث طبیعی فقط در بعد طبیعی و علمی خلاصه نمیشود بلکه علل و عوامل فوق طبیعی، اخلاقی، تربیتی هم وجود دارد. مثلا گناه یکی از علل و عوامل حوادث ناگوار است. در حدیث و روایت داریم که گناهانی که انجام می دهیم تبدیل به خشکسالی میشود، تبدیل به سیل میشود. در رابطه با قوم سبا می فرماید ما آنقدر به اینها نعمت دادیم ولی کفران کردند و در وادی گناه افتادند و از خدا غافل شدند، پس سیل فرستادیم.

میشود یک حادثه طبیعی هم گوشمالی باشد بخاطر گناه، ناشکری و ناسپاسی، هم زمینه های طبیعی و علمی داشته باشد.

باید قبول کنیم متاسفانه در جامعه ما گناه زیاد است. اختلاس، دزدی، بی حجابی، عروسیهایی که ماها می گیریم. مردم تقریبا یک مقداری از خدا و معنویت فاصله می گیرند، غافل میشوند. مهم پول شده، مهم پست و دنیا شده، مسائل معنوی مهم نیست.

گاهی این بلاها و گرفتاری موجب ارتقا است و بیشتر آماده کردن برای اینکه بتواند تکامل بیابد. اگر دفاع مقدس ما نبود ما در این جنگ سوریه هم نمی توانستیم کاری کنیم. پس یکی از دستاوردهای دفاع مقدس، تقویت و قوت قوای مسلح ما بود، مهارت و تجربه که امروز در دفاع از حرم توانستیم موفق باشیم.

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست