شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 20 بهمن 1396

1396-11-20

- - -

- - -

 

نماز جمعه 20 بهمن 1396

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

فایل صوتی خطبه اول

فایل صوتی خطبه دوم

- - -

 

قاری : محمد جواد حسنی

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : محمدرضا منتظری

فایل صوتی اذان

 

- - - 

 

مجری : علی عالمی نژاد

فایل صوتی مجری

- - -

 

مکبر نماز عصر : علی شیخ

 - - -

 

سخنرانی فرماندار محترم شهرستان نکا مهندس احمدی

پیش از خطبه های نماز جمعه

فایل صوتی سخنرانی فرماندار محترم

- - -

 

« ایستگاه نقاشی فرزندان انقلاب »

مهدهای قرآنی حوزه مقاومت حضرت زینب(س)

و تقدیر از کودکان با حضور امام جمعه محترم

- - -

 

حضور بسیجیان، ورزشکاران و دانش آموزان در نماز جمعه

 

 - - -

 

بولتن خبری واحد فرهنگی ستاد نماز جمعه

- - -

 

بیان احکام شرعی : حجت الاسلام والمسلمین محمد علی محمدی زرومی

- - -

 

غرفه جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا (ربا)

- - -

 

   گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای شهرستان نکا

  

شهید رضا عبداللهی  (چاله پل) 

شهید علی عبداللهی  (نکا)

شهید  نور محمد عبداللهی  (نکا)

شهید روح الله عبدی  (نکا)

شهید محمد عبدی (خانسر)

شهید حسین عبدی  (خانسر)

شهید محمد رضا عزیزی  (خورشید)  

 

- - -

 

خلاصه خطبه اول

عملی از ما قبول است که همراه با تقوا باشد. کار کوچک انسان باتقوا هم پاداش دارد. اگر کارهای زیادی انجام دهد ولی تقوا نباشد، فایده ای ندارد.

ادامه تفسیر سوره صافات:

سه آیه پایانی سوره صافات با تسبیح و حمد و سلام پایان می یابد.  «سلام علی المرسلین» سلام برهمه فرستادگان خدا. این سلام شاید چهار معنی داشته باشد.

1 – سلام  قدردانی و تهنیت نسبت به پیامبران که در راه توحید رنجها متحمل شدند.

2 – سلام به معنای این که پیامبران از عذاب در امان هستند.

3 – سلام به معنای این که دشمنان نمی توانند بر پیامبران پیروز شوند و نور توحید در سراسر تاریخ بشر پرفروغ است و دشمنان در طول تاریخ خواستند این نور راخاموش کنند ولی نتوانستند.

4 – سلام به معنای انشا است یعنی اینکه ما باید به پیامبران سلام کنیم و درود بفرستیم.

پیامبر(ص) فرمود هنگامی که بر من صلوات می فرستید به همه پیامبران سلام دهید که من هم یکی از پیامبران هستم.

صلوات بهترین ذکرهاست و بالاتر از آن نیست.

«اللهم صل علی محمد و آل محمد»

خطبه دوم (متن کامل)

شما بزرگواران، برادران و خواهران نمازگزار و خودم را به تقوای خداوند، ترس از خدا، پرهیزکاری در زندگی سفارش و توصیه می کنم. بهترین حالت برای انسان آن است که در مسیر رضای خدا حرکت کند. هر جایی و هر جوری که خدا دوست دارد. آنچه که خدا نمی پسندد و برای ما حرام اعلام کرده ​ترک کند. آنچه که می پسندد و بر ما واجب دانسته انجام دهد، در خط رضای خدا حرکت کند حرف شیطان را گوش نکند، شیطان ضد خدا عمل میکند. به آنچه خدا امر کرده ما را باز می دارد و نقطه مقابل خداست. حرف شیطان را گوش نکنیم که عاقبت ندارد. همین دنیایش عاقبت ندارد که عذاب آخرتی اش محفوظ. راه فساد، بی فرهنگی،​ بی اخلاقی و... هیچ فایده ای ندارد. بیاییم راه خدا را ادامه دهیم، ​به یاد نعمتهای خدا باشیم. خدای بزرگ در سوره مبارکه ابراهیم آیه 5 می فرماید «فاذکروا آلاء الله...» نعمتهای خدا را به یاد بیاورید و شکر نعمتهای خدا کنید و در روی زمین فساد نکنید.

ایام مبارک دهه فجر است. امروز 20 بهمن روز حفاظت اطلاعات است که زحمات آنها و نقش بسیار مثبت آنها در حفاظت از این نهاد مبارک سپاه قابل تحسین و درخور تشکر و تقدیر است.

شکسته شدن حکمت نظامی که به دستور حکومت وقت یک حکومت نظامی 24 ساعته اعلام کرده بودند و قصد کودتا و ترور امام و انقلابیون را داشتند. خداوند با آن الهامی که به امام فرمود و با دستوری که امام صادر کرد این توطئه شکست خورد.

یوم الله 22 بهمن و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همراه با سقوط نظام ستمشاهی و اولین اقدام و فرمان از جانب امام(ره)، تشکیل کمیته های انقلاب که نقش بسزایی در حفظ امنیت مالی، جانی، ​اخلاقی در جامعه داشتند و به نظر می رسد که امروز جای آن کمیته های انقلاب خالی است و باید کمیته های انقلاب احیا شود.

صدور حکم تاریخی حضرت امام(ره) مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی که با نوشتن کتاب آیات شیطانی، سرآغاز خط تولید توهین به مقدسات و شکستن ابهت و قداست مقدسات با این کتاب و با این اقدام سلمان رشدی برداشته شده و هوشمندانه، امام(ره) همان نقطه آغاز را به درستی هدف دادند و حکم ارتداد این انسان کثیف و اعدام او را صادر کردند.

تشکر و تقدیر دارم از فرمایشات فرماندار بزرگوارمان و خدماتی که نظام مقدس در بعد از انقلاب در مقایسه با پیش از انقلاب داشت. انشاءالله نسل جوان ما یک مقایسه ای بین پیش و پس از انقلاب داشته باشند، ​واقعا قابل مقایسه نیست این زحمات و خدمات و هر دولتی هم به فراخور حال خودش کم و بیش زحمات و خدماتی داشته و از جمله این دولت محترم خدمات فراوانی داشتند و بخشی از آنها را فرماندار محترم بیان کردند که جای تشکر و تقدیر است.

بنده از صدا و سیما گلایه دارم و پریروز تلفنی با رئیس صدا و سیمای مرکز استان هم صحبت کردم. گفتم اصلا صدا و سیما حال و هوای دهه فجری ندارد امسال. این تعبیر را بنده به ایشان نگفتم ولی اینجا تعبیر من است: یا غفلت است و یا خدای نخواسته خیانت است. سالهای گذشته چنین نبود. همه کانالها را که می گرفتی سرودهای انقلاب، پخش برنامه ها و حوادث تاریخی 56 و 57، 41 و 42، سخنرانی های امام، مصاحبه ها و شور و هیجانی داشت. امسال فضای صدا و سیما بسیار سرد است، یخ است. باید آن شور انقلابی که ایجاد کند ایجاد نکرده. البته مردم با بصیرتی که دارند انشاءالله حضورشان باشکوه خواهد بود.

خدای بزرگ به ما راهکار تداوم نعمت را نشان داده. چگونه باید نعمت ادامه پیدا کند؟ الحمدلله خدا به ما نعمت نظام جمهوری اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی را عنایت فرموده، به دست آوردن پیروزی مهم است و نگه داشتن این پیروزی مهمتر است. این راهکار چیست؟

خدای بزرگ در آیه 53 سوره مبارک انفال می فرماید: «ذالک بان الله لم یکن مغیر نعمة انعمها علی قوم حتی یغّر ما بانفسهم» خدا نعمتی که به کسی داده از او نمی گیرد. تا زمانی که خودش شایستگی اش را از دست نداده و خودش عوض نشود و لیاقتش را از دست ندهد خدا نعمتش را از دست بنده اش نمی گیرد مگر خودش عوض شود. بنابراین اگر می خواهیم نعمت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی از دست ما گرفته نشود و پایدار بماند، باید آن شایستگی هایی که به برکت آنها خدا این نعمت را به ما داده، حفظ کنیم. آن روحیه 57 را باید حفظ کنیم و نباید عوض شویم.

در سوره مبارکه ابراهیم آیه 7 فرمود: «... لان شکرتم لازیدنّکم و ان کفرتم ان عذابی لشدید» خدا اعلام کرده اگر شکر کنید، من نعمت را افزایش میدهم، حفظ می کنم. از دست شما که نمیگیریم،  روز به روز قوی تر و سرفرازتر خواهید بود اما اگر کفران نعمت کنید و شکر نعمت به جا نیاورید نعمت را از شما می گیرم و در انتظار عذاب من باشید که عذاب من عذا سختی است. بنابراین راهکار حفظ نعمتها و نعمت انقلاب اسلامی همین است که ما شکر نعمتهای خدا را به جا بیاوریم.

ما مردم چطور باید شکر بجا بیاوریم؟ مسئولان چگونه باید شکر بجا بیاورند؟

مردم بزرگوار ما شکرشان به این است که از ارزشها فاصله نگیرند. نماز باید در میان ما جدی و پررنگ باشد. نماز اول وقت. حجاب در میان ما باید جایگاه بالایی داشته باشد. شهید و شهادت باید برای ما بسیار مهم باشد، جامعه باید از ساحت مقدس شهیدان تجلیل کند و ارزشها باید برای ما بسیار مهم باشد. مادیات برای ما مهم است، معاش و اقتصاد و نیازمندی زندگی مهم است ولی نباید مهمتر از معنویات باشد، ​مهمتر از اخلاق و ایمان باشد. نباید برای مسائل مادی بیش از مسائل معنوی دغدغه داشته باشیم.

قوم بنی اسرائیل چند خطا داشتند. یکی همین بود که توجهشان به مادیات زیاد بود. می گفتند از این غذا زده شدیم حالا سیر و پیاز و خیار و... میخواهیم. دغدغه مادی را مطرح می کردند. یکی هم از خدای واحدی که آنها را از ظلم و زور فرعون آزاد کرده، ​به خدای به قول خودشان محسوس روی آوردند. میگفتند خدای ندیده را قبول نداریم، باید خدایی برای ما پیدا کنی که محسوس باشد.

اگر امروز ما هم به خدایی که این پیروزی را به ما داده و ما را از آمریکا و عمال آمریکا خلاص و رهایی بخشیده، روی بگردانیم و برای ما مهم باشد که با آمریا ارتباط برقرار کنیم، ​مثل همان گوساله پرستی قوم بنی اسرائیل، خدای محسوس به جای خدای معبود، ​به سوی این قدرتهای طاغوتی،​ ناسپاسی است. باید خدا را در زندگی جدی داشته باشیم.

باید توجه جدی به رهنمودهای رهبر بزرگوار داشته باشیم. حمایت از ولایت، پشت سر ولایت حرکت کردن، دستورات ولایت را شنیدن و تبعیت کردن، باید وحدت و انسجام خودمان را حفظ کنیم. نباید تفرقه و اتحاد در میان ما به هیچ بهانه ای، نه به بهانه سلایق سیاسی، قومیتها و مذاهب مختلف، همه حول محور انقلاب اسلامی، ​خط امام،​ ولایت و مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان باید وحدت و انسجام ملی خودمان را حفظ کنیم و نسبت به همدیگر رحم و مروت داشته باشیم. دستگیری کنیم از یکدیگر. به فکر خانواده های مستحق نیازمند باشیم و بالاخره کمک به محرومین را هم در منطقه خودمان و هم در جاهای دیگرداشته باشیم.

واقعا بنده تشکر دارم از همکاری ملت در رابطه با با زلزله زدگان. چه زیبا لطف و مهر،​ رحم و احسان خودشان را به نمایش گذاشتند و 15 کانکس که برای اسکان موقت لازم بود و ما هم اینجا اعلام کردیم، شما مردم بزرگوار کمک کردید و هفته گذشته که بنده اعلام کردم از این مبالغ حدود 5/3 میلیو‌ن بدهی هست، ​بنده خدایی مراجعه کرد و این مبلغ را یکجا داد. اینجوری مردم هماهنگی و همکاری کردند علاوه بر اینکه اجناس فراوان و کمکهای فراوان برای اسکان موقت. الان هم برای ساخت خانه سهمیه بندی شده و حدود 100 خانه برای استان مازندران در نظر گرفته شده و 15 خانه به مبلغ 300 میلیون مربوط به شهرستان نکاست. انشاءالله همت و یاری داشته باشید.

در انتخاباتها به فرموده امام بزرگوار، اگر می خواهید انقلاب پایدار بماند، باید مسئولیتها را به قشر متوسط و مادون متوسط بسپارید. انتخاباتهایی که پای صندوق رای می روید به کی باید رای دهید؟ به کسانی که از قشر متوسط باشند یا مادون متوسط باشند. اگر آن مرفهان و میلیاردرهای بی درد را بر خودمان مسلط  کنیم و مملکت را در اختیار آنها بگذاریم، آنها غصه ما را نخواهند خورد و درد مستضعفان را نخواهند داشت.

بنده از مسئولین ارزشمند تشکر و تقدیر دارم. از اینکه زحمات فراوانی را می کشند. باید مردم را بشناسند و شکایت مردم را درک کنند. رهبر بزرگوارمان دیروز فرمودند مردم را بشناسید و شکایت مردم از فساد و تبعیض است. باید درد مردم و شکایت مردم را مسئولین درک کنند و بشناسند مردم را. بیخود حاشیه سازی و فرافکنی نکنند.

دشمن را طرف معامله خودمان ندانیم. آمریکا طرف معامله ما نیست،​ آمریکا همان رژیم ستمشاهی است که این انقلاب را برعلیه آنها ایجاد کردید. آن عقبه دشمن ماست،​ ریشه دشمنیهای ماست. بنابراین اگر بیاییم دشمن را دوست و طرف معامله حساب کنیم، همان اشتباهی که دولت موقت لیبرال داشتند،​در دام فریب و دشمنیهای آنها گرفتار خواهیم آمد. مسئولین اعتماد کنند. باید در مسائل سیاسی و اقتصادی بخصوص اقتصاد مقاومتی باید به مردم اعتماد کرد. باید اقتصاد متکی به داخل داشته باشیم و این مشکلات اقتصادی اگر آن سیاستهای اقتصاد مقاومتی پیاده میشد، این مشکلات قطعا بسیار کمتر از این به وجود می آمد و بالاخره باید آن را ما ساماندهی کنیم. مسئولین نباید مقام و پست را طعمه بدانند. علی(ع) به مالک اشتر فرمود این مقام طعمه نیست. اگر یک مسئولی و یک مدیر،​ مقام را طعمه بداند یعنی آغاز فساد اداری، آغاز فساد مدیریت. فساد مدیریت همینجاست. نگاه ابزاری تجاری سودبردن از این پست و مقام را بخواهی داشته باشی. همان فسادی که امروز از آن رنج می بریم. بنابراین مسئولین باید با اخلاص شاکر باشند خدا را که خدا آنها را نوکر مردم قرار داده و بالاخره باید همه ما بدانیم از بهترین مصادیق شکر خداوند این است که حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن امسال داشته باشیم. بصیرت شما ملت قطعا این را ایجاب خواهد کرد حضور حداکثری در راهپیمایی داشته باشید. انشاءالله به دشمنان نشان دهیم همچنان در پای نظام ایستاده ایم.

رهبر بزرگوار فرمودند: راهپیمایی 22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود. رهبر به شما اعتماد دارد و ما اینجا به آمریکا اعلام می کنیم که علی رغم این بازیهایی که عمال و مزدوران شما درآوردند، امسال مردم در 22 بهمن با راهپیمایی عظیم خودشان نشان  خواهند داد که همواره  انقلاب اسلامی را مثل جان شیرین خودشان حفظ خواهند کرد و در مقابل شما دست از مبارزه بر نخواهند داشت (تکبیر حضار).

امام(ره) فرمود: انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت ابن الحسن ارواحنا له الفدا هست. باید افتخار کنیم و لذت ببریم. کاری شروع کردیم که نقطه آغاز آن انقلاب بزرگ حضرت مهدی(عج) است. باید قدردان این قدم و انقلاب خودمان باشیم و انشاءالله از این نهاد مقدس و شجره طیبه به نحو احسن بهتر از گذشته و در 22 بهمن با حضور پرشکوه در راهپیمایی، محافظت به عمل می آوریم.

  - - -

 

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست