Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
نماز جمعه 25 اسفند 1396 - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 25 اسفند 1396

1396-12-25

--

- - -

 

نماز جمعه 25 اسفند 1396

به امامت حضرت آیت الله محمدی لائینی  

- - -

 

قاری : اسماعیل عبداللهی 

 فایل صوتی قرائت قرآن

 

- - -

 

موذن : علی عالمی نژاد 

 فایل صوتی اذان 

 

- - -

 

مکبر نماز عصر : حسن حسن نژاد

 

 - - -

 

مجری : غلامحسین لقمانی 

 فایل صوتی مجری

 

- - -

 

معرفی کتاب : حکایت خوبان (داستانهای زندگی اهل بیت(ع))

 نوشته : رضا بابایی

چکیده کتاب:

گفتار و رفتار امامان معصوم، سرشار از آموزه‌هایی است که هر‌یک از آن‌ها همچون چراغی بر سر راه مؤمنان است. کتاب حاضر، داستان‌هایی از زندگی امامان معصوم را با بیانی زیبا و ادبی گزارش کرده است.

گفتار و رفتار پیامبران و امامان معصوم(ع)، سرشار از آموزه‌ها و درس‌هایی است که هر یک از آن‌ها همچون چراغی بر سر راه مؤمنان است. سخنان و سیرۀ معصومین(ع، سرشار از حکمت‌ها و حکایت‌هایی است که تأمل در آن‌ها راهگشا است. این حکایت‌ها به زبان‌ها و به شیوه‌های مختلف بیان‌شده است؛ اما هنوز جا دارد که گفته و شنیده شوند. در کتاب حاضر، داستان‌هایی از زندگی پیشوایان معصوم(ع) گزینش و پردازش ادبی شده است. در گزینش این داستان‌ها، جنبۀ کاربردی و نیز اعتبار تاریخی آن‌ها در نظر بوده است.

- - -

 

بولتن خبری و فرهنگی   

 - - -

 

گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای شهرستان نکا

شهید حسین فغانی  (چاله پل) 

شهید علی اصغر فغانی  (قلعه سر)

شهید  علیرضا فلاح نژاد  (گلبستان)

شهید غلامرضا فیروزی   (لاکتراشان)

شهید ذبیح الله قاسمی (زروم)

شهید ذبیح الله قاسمی  (زروم)

شهید علی قاسمی  (زرندین)  

شهید قنبر قاسمی  (زرندین) 

 - - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

خلاصه خطبه ها 

حضرت ​آیت ا.. محمدی لائینی در آغاز خطبه اول همانند هر هفته، نمازگزاران و خود را به تقوای الهی توصیه کردند و گفتند: خدای بزرگ، معیار برتری و فضیلت انسانها را تقوا قرار داده است «ان اکرمکم عندالله اتقاکم» بنابراین اگر میخواهیم به خدا برسیم و تقرب الی الله پیدا کنیم، ملاکش را خداوند بزرگ در این آیه بیان کرده است.

خطیب جمعه نکا در ادامه  تفسیر خطبه 209 نهج البلاغه با تبیین نظر حضرت علی(ع) در مورد خانه دنیا و خانه آخرت گفتند: حضرت به عاصم که تارک دنیا شده بود و فقط به عبادت می پرداخت فرمود: ای دشمنک جان خود! شیطان تو را گیج و گمراه کرده است. تو خیال می کنی که راه درست را انتخاب کرده ای در حالی که اینطور نیست» .

بنابراین می فهمیم که ترک دنیا، از روی خرد و عقلانیت نیست بلکه خواسته ی شیطانی است. حضرت در ادامه به عاصم فرمود آیا به زن و بچه ات رحم نمی کنی؟

حضرت علی(ع) مانند یک کارشناس دقیق، اشتباه هر دو برادر را به آنها گوشزد کرد. هم برادری که دنبال مال و منال دنیا بود و خانه ای فراخ داشت سرزنش کرد و هم برادرش را که ترک دنیا کرده بود.

 

خطبه دوم

امام جمعه محترم نکا در آغاز خطبه دوم نیز خود و نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش نمودند و گفتند: خداوند در آیه 13 سوره حجرات می فرماید: ما شما را از مرد و زن آفریدیم و بعد، تیره تیره و طائفه طائفه شدید تا همدیگر را بشناسید و ملاک برتری و فضیلت شما، تقواست.

آیت الله محمدی لائینی به مناسبتهایی مانند سالروز ارتحال حاج احمد آقا خمینی، میلاد امام باقر(ع) و آغاز ماه رجب اشاره کردند و اظهار امیدواری کردند کسانی که می توانند، در مراسم اعتکاف شرکت نمایند.

ایشان با تبریک فرا رسیدن سال جدید، اظهار امیدواری کردند مردم شریف، شئون مناسبت مذهبی اول فروردین و سیزده فروردین را رعایت کنند.

ایشان ضمن توصیه به دید و بازدید عید گفتند: در این صله رحم ها، ​محرم و نامحرم را رعایت کنید. مبادا دید و بازدیدها باعث شود مرتکب گناه شویم.

امسال سال اشتغال و تولید بود. آنچه از شواهد و قرائن بر می آید، واردات بی رویه باعث شده است تولید داخلی ضربه بخورد. قاچاق کالا هم که وضیعت را بحرانی کرده است.

سال 1396 سالی همراه با موفقیت بوده است. حضور پرشکوه مردم در انتخابات اردیبهشت امسال و راهپیمایی 22 بهمن از جمله این موفقیتها بوده است.

شکست هیمنه و سلطه داعش هم از موفقیتهای جبهه مقاومت بوده است. ایشان با اشاره به سالروز شهادت شهید باکری و روز شهردار،​ از زحمات شهردار نکا و شورای اسلامی شهر تشکر کردند.

 - - -

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست