Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
نماز جمعه 3 فروردین 1397 - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 3 فروردین 1397

1397-01-03

- - -

- - -

 

نماز جمعه 3 فروردین 1397

به امامت حضرت آیت الله محمدی لائینی  

 

- - -

 

قاری :  سید حسین جعفری

 

فایل صوتی قرائت قرآن

 - - -

 

موذن : امیر محمد نظری

 

 فایل صوتی اذان

 

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد امین اسدی

 

 - - -

 

مجری : علی عالمی نژاد 

 

 فایل صوتی مجری

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام والمسلمین نورزاده

- - -

 

معرفی کتاب : همه سیزده سالگی ام

 نوشته : گلستان جعفریان

خلاصه اثر

 کتاب «همه سیزده سالگی ام» در 18 فصل به خاطرات طحانیان از زمان قبل از اعزام به جبهه تا دوران اسارت و بعد آزادی پرداخته است. نویسنده در این اثر تلاش کرده تا طحانیان 13 ساله را به تصویر بکشد.

نویسنده تلاش دارد تا روایتی دست نخورده و بکر از دوران اسارت طحانیان ارائه دهد؛ بی کم و کاست، با بیان احساسات همان لحظه راوی و بدون تحلیل های فعلی او. جعفریان که در حوزه ادبیات اسارتگاهی فعالیت دارد، قصد دارد تا با نگارش چنین کتابی ضمن نشان دادن تحولات روحی و فکری یک اسیر، زندگی آن لحظه او را به تصویر بکشد؛ با همه تردیدها، ترس ها و بدون توجه به وضعیت فعلی او. 

گلستان جعفریان نویسنده کتاب "همه سیزده سالگی‌ام" می گوید: "همه سیزده سالگی ام"، کتابی است که زندگی نوجوان سیزده ساله ای را روایت می کند که به جبهه می رود و بعد از چند ماه حضور در جبهه به اسارت رژیم عراق در می آید و بعد از هفت سال اسارت و در سن بیست و یک سالگی از زندان های عراق آزاد می شود. 

وی در ادامه می افزاید: مهدی طحانیان در سن سیزده سالگی از شهرستان اردستان به شهر اصفهان و از آنجا به جبهه‌های جنوب اعزام می‌شود، در ابتدای این کتاب مشکلات این نوجوان سیزده ساله قبل از اعزام به جبهه آورده شده است. بخش بعدی این کتاب به روایت مشکلاتی می‌پردازد که در زندان به عنوان رزمنده نوجوان برای او ایجاد می‌شود و نیروهای رژیم بعث از او می‌خواهند تا در مقابل رسانه‌های غربی از اعزام اجباری‌اش توسط دولت ایران سخن بگوید ولی هیچگاه این آزاده سیزده ساله تسلیم خواسته‌های رژیم بعث نمی‌شود.

یکی از ویژگی‌ها نحوه اسارت آقای طحانیان است که در عملیات آزادسازی خرمشهر در حالی که هر 200 همراه او به شهادت می‌رسند به اسارت رژیم بعث درمی‌آید.

در زندگی و خاطرات طحانیان حوادث جالبی رخ داده است که معروف‌ترین این خاطرات، همان ماجرای مصاحبه نکردن او با خبرنگار زن بی‌حجاب بود. خبرنگار از او می‌خواهد که مصاحبه کند، اما طحانیان در جواب می‌گوید که تو حجاب نداری و من با تو مصاحبه نمی‌کنم؛ چون در دینم آمده که مرد مسلمان نمی‌تواند با زن بی‌حجاب صحبت کند. خیلی‌ها این را یکی از ویژگی‌های اصلی طحانیان می‌دانند.

او اولین کسی است که این باب را در اردوگاه اطفال می‌گذارد و با این دست از افراد صحبت نمی‌کند. در حالی که همه طحانیان را با این ویژگی‌ می‌شناسند، اما به نظر من، بلوغ فکری اوست که از همه چیز بیشتر اهمیت دارد. این بلوغ فکری او بود که او را به جنگ می‌کشاند و براساس همین تشکیل دیدگاه عقدیتی او، ۹ سال اسارت را تحمل می‌کند.

 

 - - -

 

گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای شهرستان نکا

شهید محمد ابراهیم قاسمی طوسی (طوسکلا

شهید محمد حسن قاسمی طوسی (طوسکلا)

شهید محمد حسین قاسمی طوسی (طوسکلا)

شهید غلامرضا قدم پور شاد (نکا)

شهید امیر قربانزاده (اومال)

شهید گل بابا قربان زاده (گل خیل)

شهید قاسم قربان زاده (گل خیل)

 - - -

 

خلاصه خطبه دوم نماز 

همه شما و خودم را به تقوا سفارش می کنم. افراط و تفریط در زندگی انسان باتقوا نیست. تقوا هم دنیای انسان را آباد میکند، ​هم آخرت. هم گناهان انسان را پوشش میدهد و هو ثواب و اجر برای انسان باتقوا درنظر گرفته میشود. خدای بزرگ در سوره طلاق آیه 5 می فرماید: هر کس باتقوا باشد، ​خداوند سیئات و بدیها را می پوشاند و عفو میکند و اجر و پاداش او را بسیار بزرگ قرار میدهد. آغاز تقوا، توبه است.

سالروز خجسته میلاد امام جواد(ع) که لقب تقی به این امام جوان داده شد. یعنی پرهیزکاری و تقوا،​ زیبنده جوانها هست. امام هشتم(ع) فرمود مولودی برای شیعه، مبارکتر از او به دنیا نیامده است.

سال نو و سال جدید است. سال 97. امام(ره)​ می فرمود: من در این سال جدید امیدوارم همه با هم برادر باشند و همه با هم در جهت مصالح این کشور پیش بروند.

انشاءالله محبت و برادریها،​ حرکت در راستای مصالح ملی و منافع عام را سرلوحه زندگی قرار دهیم. البته اینها در تبعیت از ولایت است. اگر از مقام معظم رهبری، حمایت و تبعیت و اطاعت کنیم، او ما را به سمت برادی ، وحدت و انسجام و آنچه مصالح ملی ما و کشورما ست قطعا پیش خواهد برد که یکی از رهنمودها و مصادیق این مسئله،​ نامی است که برای سال گذشته انتخاب کردند و شعاری است که برای سال جدید انتخاب کردند.

در رابطه با سال گذشته فرمودند بروز عظمت و اقتدار و حضور ملت با ارزیابی که از سال 96 داشتند، فرمودند این سال، ​سال بروز عظمت و اقتدار و حضور ملت بود. برای سال جدید هم شعار «حمایت از کالای ایرانی» را انتخاب فرمودند  با این ویژگی که مخاطب امسال، فقط مسئولین نیستند بلکه مخاطب شعار امسال، همه مردم، آحاد مردم از جمله مسئولین هستند. بنابراین در پایان سال 97،​ مانند سال 96 خودمان را پرسشگر نمی دانیم که مسئولین را پاسخگو برای خود بدانیم که در رابطه با این شعار چکار کردید؟ پایان سال 97 همه ما از خودمان باید سوال کنیم که ما در این سال چقدر توانستیم از کالای ایرانی حمایت کنیم.

اگر واقعا تولید ملی و کالای ایرانی مورد توجه و حمایت قرار بگیرد و شتاب بگیرد، مقام معظم رهبری فرمودند بسیار نتایج خوبی دارد. اگر تولید ملی شتاب بگیرد، ​بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال و سرمایه گذاری حل خواهد شد و آسیبهای اجتماعی کاهش خواهد یافت. این هم میتواند برکات عملی شدن شعار امسال باشد.

پس همه ما تصمیم بگیریم که شعار امسال را عملیاتی کنیم و عمل کنیم. البته در این زمینه نکاتی را باید متذکر شوم:

اولا باید کیفیت تولید داخلی بالا برود. همینجوری نمیشود از کالای ایرانی حمایت کرد. باید کیفیت تولیدات داخلی ارتقا پیدا کند و با کسانی که اجناس بی کیفیت تولید می کنند برخورد شود و اصلا اجازه تولید چنین اجناسی نباید داده شود. ثانیا دولتمردان سزاوارتر از همه هستند که این شعار را از خودشان شروع کنند. از ادوات دولتی، ​از نهادهای دولتی، اینها باید از خودشان شروع کنند، حمایت از کالای ایرانی، مصرف کالای ایرانی، ​اصلا مسئولین امسال را تصمیم بگیرند ماشین خارجی سوار نشوند، اگر همه ماشین تولید داخل سوار شوند، کیفیت ماشینهای داخلی هم رشد میکند.

کالای ایرانی که می گوییم ذهن ما فقط نرود روی ماشین، یخچال ، ماشین لباسشویی و... خیلی چیزها هست. مثلا دارو. 97 درصد دارو در داخل کشور تولید میشود، الحمدلله، از این جهت جای تشکر است اما واقعا بعضی از داروهای داخلی قدرت رقابت یا همتراز با داروهای خارجی نیست. دیروز بنده خدایی آمد که معلول داشت، می گوید پماد خارجی می گیریم وقتی استفاده می کنم فورا اثر می کند ولی پماد ایرانی که استفاده می کنیم خیلی کم اثر است. این که نمیشود، باید در بخش دارو کیفیت برود بالا،​ در بخش صنایع کیفیت برود بالا و بالاخره تولید داخلی فقط صنایع نیست. کشاورزی هم هست. تولیدات کشاورزی را باید جدی بگیریم، حمایت کنیم.

همین جاسوسی که در زندان خودکشی کرده بود که متاسفانه چقدر توانست شبکه وسیعی را ایجاد کند و چقدر ضرر زد، یکی از کارهایش این بود که تیم ایشان در فضای مجازی در این زمینه فعالیت و تبلیغات می کردند که چرا باید تولید کشاورزی داشته باشیم. وارد کننده باشیم به نفع ماست به این دلایل، ​زمین،​ کمبود آب و.. پس باید وارد کنیم. در این زمینه فعالیت میکردند مانند قبل از انقلاب شعار بعضیها اینجوری بود که پول داریم پس برویم از خارج وارد کنیم. یعنی ضد اقتصاد مقاومتی. باید در کشاورزی خودکفا باشیم، در صنایع خودکفا باشیم، کیفیت برود بالاتر،​ بهداشت بیشتر رعایت شود. با قاچاق و واردت بی رویه واقعا مبارزه شود و فرهنگ مصرف باید اصلاح شود. باید در زمینه مصرف یک فرهنگ سازی درستی داشته باشیم و استفاده از کالای ایرانی باید به یک ارزش تبدیل شود برای ما. واقعا یک ارزش باشد.‌استفاده از کالای خارجی و داشتن کالای خارجی در منزل ارزش نباشد که به آن افتخار کنند و رقابت و مسابقه بگذارند در این زمینه. استفاده از کالای ایرانی و داخلی باید به یک ارزش تبدیل شود و بالتر از همه اینها باید نسبت به کالای ایرانی و ساخت ایران تعصب داشته باشیم، تعصب ملی. اینکه برویم کالای ایرانی بخری یک مسئله هست، ​باید یک تعصب ملی نسبت به ساخت ایران، تولیدات ایران، فضاسازی برای ترویج و تبلیغ نسبت به کالاهای ایرانی در رسانه های ملی و عمومی،​ باید مورد توجه قرار بگیرد.

امروز دشمن در حوزه اقتصاد با ما جنگ دارد. ده سال است مقام معظم رهبری در زمینه های مسائل اقتصادی شعار را تدوین و تعیین میکنند. دشمن در زمینه مسائل اقتصادی با ما جنگ دارد. تحریمها جنگ اقتصادی دشمن با ماست. وزیر خارجه فرانسه که آمد اینجا، ​وقتی برگشت فرانسه، گفت تحریمهای خیلی خطرناکتری در انتظار ایران است و الان به بهانه اینکه ترامپ را راضی کنند در برجام بمانند پیشنهادهای تحریمهایی را دادند. جنگ زرگری است دیگر،​از آن طرف ترامپ می گوید من می خواهم بروم و اینها به بهانه اینکه ترامپ را نگه دارند در برجام، دارند تحریمهای جدیدی را پیشنهاد می کنند. دو روز قبل آمده نمک ما را خورده و مهمانی آنچنانی، ​وقتی آنجا رفته گفت، تحریمهای خطرناکی در انتظار ایران است. از نظر مسائل هسته ای خیالشان تخت است. ما که همه چیز را تحویل دادیم و دوربینهای آنچنانی و بازرسهای آنچنانی همه جا برقرار است که هیچکاری نمیشود کرد ولی اینها امروز به مسائل موشکی و نفوذ ایران در منطقه گیر دادند که ایران نباید از لبنان و سوریه حمایت کند،​ در چهاردیواری خودش محصور باشد و صنایع موشکی باید تعطیل شود.

بنابراین دشمن با ما جنگ دارد، وقتی جنگ دارد باید جنگ را جدی بگیریم و باید در میدان اقتصاد مقاومتی جدی بایستیم و به دنیا اعلام می کنیم که این ملت با این روحیه، ​با این استعداد انشاءالله در جنگ اقتصادی هم بر شما مستکبران غالب خواهند شد. (تکبیر حضار)

 فایل صوتی خطبه اول

 

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

- - -

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست