Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
نماز جمعه 17 فروردین 1397 - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 17 فروردین 1397

1397-01-17

باید مانند شهدا نسبت به رشد کشور تعصب داشت

- - -

 

نماز جمعه 17 فروردین 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری :  محمد رضا  واعظی 

فایل صوتی قرائت قرآن

 

 - - -

 

موذن :  امیر حسین یداللهی

  فایل صوتی اذان

 

- - -

 

مکبر نماز عصر : علی شیخ  

 - - -

 

مجری : علی علیزاده 

  فایل صوتی مجری

 

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام شیخ رحمت لائینی 

- - -

 

بولتن خبری و فرهنگی واحد فرهنگی ستاد نماز جمعه 

 - - -

  

معرفی کتاب : خاطرات سفیر

 نوشته : نیلوفر شادمهری 

 

کتاب «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه‌ی او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و  دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

ایشان در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته‌ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده‌اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کرده‌اند بتوانند فصل‌های بعدی این کتاب را نیز بنویسند.

 - - -

 

گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای شهرستان نکا

شهید خلیل قولی بیگ (چاله پل)

شهید محمد علی کارگر  (اومال)

شهید عنایت کارگر (نوذرآباد)

شهید قربان کاظم نژاد خرمی (گرگتج)

شهید غلامرضا کاظمی (کلارودبار)

شهید محمد کاظمی (زروم)

شهید محمود کاظمی (سورک)

 

 - - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خطبه اول

همه باید همدیگر را به تقوا سفارش کنیم. در زندگی دنبال خوشنودی خدا باشیم. اگر خدا را خوشنود کنیم در حقیقت همه را خوشنود کردیم. خوشنود کردن تک تک مردم دشوار است. خدا خودش خوشنودی مردم را برای شما جلب میکند.

«من اصلح بینه و بین الله اصلح الله بینه و بین الناس» - امام علی(ع) «نهج البلاغه»

هرکس میان خود و خدا را اصلاح کند، خدا میان او و مردم را اصلاح میکند.

شخصی تصور کرد برای رسیدن به خدا باید به زندگی زاهدانه رفت و لباسهای کهنه پوشید. امام(ع) به او فرمود: من حاکم مسلمانان هستم،​من باید خود را با ضعفای جامعه تطبیق دهم چون امام جمعه هستم باید مثل پایین ترین طبقه مردم زندگی کنم تا مایه تسکین دل فقرا باشم و فقر و نداری اش بر او چیره نشود.

فلسفه زهد علی(ع)​فراتر از این است.

ریاضت و رها کردن زندگی از نظر اسلام درست نیست.

در اسلام، تهذیب نفس و اخلاق داریم اما ریاضت نداریم.

خبرنگاری تعریف میکرد خواستیم غذای خوردن امام(ره) را ببینیم. در یک مجلس مشاهده کردم که 5/7 دقیقه طول کشید و آبگوشت بود اما وقتی خذاخوردن پاپ را مشاهده کردم دیدم انواع و اقسام غذاها روی میز بود و مدتها طول کشید.

امام هفتم(ع) فرمود: از ما نیست کسی که دینش را به دنیا و دنیای را به خاطر دین رها کند.

 

خطبه دوم

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان نکا با اشاره به قطع رابطه آمریکا با جمهوری اسلامی در بیستم فروردین، اظهار کرد: امام راحل این قطع رابطه را به نفع ملت ایران دانسته که باید توجه کرد چگونه ایشان یک تهدید را به یک فرصت تبدیل می‌کند که به چشم‌اندازی رشد دهنده برای کشور تبدیل شود.

وی افزود: ما از شرایط تحریم  خیلی خوب می‌توانستیم برای کیفی کردن تولیدات داخلی و رشد کشور استفاده کنیم همانطوری که در بخش امنیتی و دفاعی از این فرصت استفاده کرده و پیشرفت کردیم.

امام جمعه نکا با بیان مصیبت‌خوانی برخی از قطع رابطه با آمریکا، خاطرنشان کرد: این افراد خیال می‌کنند که قطع رابطه با آمریکا و اروپا و تحریم آن‌ها ما را بدبخت می‌کند و اگر رابطه برقرار شود مشکلات حل می‌شود که براساس تجربه قرون اخیر به خصوص 40 سال انقلاب این منطق غلطی است.

این مسئول اضافه کرد: آمریکا پر رو شده و نوچه‌های آمریکا دارند برای ما کُری می‌خوانند و کار به جایی رسیده که عربستان نیز ما را تهدید به جنگ کرده خود را در کنار اسرائیل دشمن ما می‌خواند که این ننگی برای آن‌ها است.

وی گفت: از سوی دیگر سعودی‌ها حق داشتن کشور را هم برای اسرائیل و هم برای فلسطین می‌داند، کار به جایی رسیده که دم از جنگ در سال‌های آینده با ایران می‌زنند اما عربستان خیلی پست تر از این حرف‌ها است چراکه ما هیچگاه مرگ بر آمریکا و اسرائیل را فراموش نمی‌کنیم.

محمدی لائینی در ادامه به بیان مناسبت‌های هفته پیش رو پرداخت و با اشاره به شهادت امام موسی کاظم(ع)، اظهار کرد: این امام بزرگوار مجاورت با چهار خلیفه عباسی و سال‌های زیادی را در زندان به سر برده و در نهایت نیز در زندان به شهادت رسید.

وی با بیان سالروز شهادت حجت‌الاسلام محمدباقر صدر، افزود: این شهید از مدافعان بسیار قوی انقلاب اسلامی و امام راحل بوده درحالی که بعثی‌ها به دفاع وی به عنوان یک عراقی از انقلاب اسلامی ایران اعتراض می‌کردند.

خطیب جمعه نکا به روز ملی فناوری هسته‌ای پرداخت و خاطرنشان کرد: شهدای هسته‌ای افتخار ملت بودند که باوجود داشتن دعوت‌نامه از بزرگترین دانشگاه‌های جهان به علت داشتن تعصب ملی و با هدف رشد ایران در کشور ماندند.

این مسئول اضافه کرد: این همان تعصب مورد اشاره رهبر معظم انقلاب بوده که ایرانی‌ها باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشند که البته مختص کالا نیست بلکه در حوزه‌های دیگر نیز باید ایجاد شود.

وی گفت: در حوزه فرهنگ هم باید تعصب ملی داشت، چرا فرهنگ بومی خود را در برابر فرهنگ غرب ذبح کرده و غرب‌زده شویم درحالی که این تعصب باید در زمینه‌های علم نیز باید باشد گرچه می‌دانیم کارشکنی، چوب لای چرخ گذاشتن و زده کردن فرهیختگان وجود دارد اما باید ماند و کشور را رشد داد.

محمدی لائینی با اشاره به اینکه در بیستم فروردین سال 85 توانستیم چرخه کامل غنی‌سازی اورانیوم را در ایران به ثمر برسانیم، تصریح کرد: البته این چرخه مجموعه‌ای از علوم پایه و علوم مهندسی است و کمتر کشوری بوده که این مجموعه کامل را داشته باشد اما کشور ما به آن دست پیدا کرد.

در پایان وی افزود: باید مقام تمام شهدا را ارج نهاد که یادواره شهدای شهرستان نکا از شهدای جنگ تحمیلی تا شهدای مدافع حرم با محوریت سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی در بعدازظهر روز یکشنبه 19 فروردین در مصلی جمعه نکا برگزار می‌شود.

- - - 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست