Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/nekamosall/domains/nekamosalla.ir/public_html/libraries/Helper.php on line 409
نماز جمعه 24 فروردین 1397 - مصلی امام خمینی شهرستان نکا
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 24 فروردین 1397

1397-01-24

- - -

- - -

 

نماز جمعه 24 فروردین 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی 

- - -

 

قاری :    علی اصغر بخشی

فایل صوتی قرائت قرآن

 

 - - -

 

موذن :   فردین بهروزی

  فایل صوتی اذان

 

- - -

 

مکبر نماز عصر :   محمد حسین آشکاران 

 - - -

 

مجری : ناصر فتح اللهی  

  فایل صوتی مجری

 

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام والمسلمین سورتیچی  

- - -

 

معرفی کتاب : محمد(ص) پیامبری برای همیشه

 نوشته : استاد حسن رحیم پور ازغدی 

 

«محمد صلی الله علیه و آله" پیامبری برای همیشه» نوشته استاد حسن رحیم پورازغدی  شامل چهار سرفصل با موضوعات "گفتار اول:چه باید کرد؟(سیره ی حکومتی)"، "گفتار دوم:محمد (ص) پیامبری برای همیشه"، "گفتار سوم:پیامبری و خاتمیت" و  "گفتار چهارم:اجتهاد سرگردان،جهاد بی هدف" است.

... کسانی گفتند و نوشتند که چون از دین سواستفاده می شود بنابراین راه حل ، تفکیک دین از حکومت است.ما به آنها عرض می کنیم که مگر از علم و آزادی و تکنولوژی و روشنفکری سو استفاده نمی شود؟آیا هرگز به این بهانه گفته اید که آزادی را کنار بگذاریم؟پس چرا این را فقط درباره ی دین می گویید؟نکته دوم این که حکومت دینی و جامعه دینی دست یافتنی نیست بلکه ساختنی است.یعنی فکر می کنند چون احکام اسلامی ، الهی و آسمانی است پس قرار است یک جامعه دینی از آسمان ناگهان جلوی پای ما بیفتد و فقط ما زحمت زندگی در آن جامعه را بخود بدهیم.این خانه ای است که باید طراحی کرد و ساخت.

 - - -

 

گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای شهرستان نکا

شهید محمد کاظمی (زروم)

شهید محمود کاظمی  (سورک)

شهید موسی کاکو (نکا)

شهید سید نعمت الله حسینی اصل (سه کیله)

شهید داریوش کبیری (نکا)

شهید حسین کردی (نکا)

شهید سید حسین کریمزاده (میانگله)

 

 - - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خلاصه خطبه  اول

خطیب جمعه نکا با اشاره به خطبه 209 نهج البلاغه گفتند: حضرت علی(ع) عاصم را از گوشه گیری و زهدش نسبت به دنیا برحذر داشت و فرمود: خداوند وقتی چیزی را حلال کرد، دوست دارد مردم از آن استفاده کنند پس تو نباید از حلال خدا اعراض کنی.

خداوند می فرماید: «چه کسی روزی های پاک و طیبات را حرام کرده است؟ بگو که خداوند این ها را برای مومنان آفریده است تا از آن استفاده کنند».

برداشت های غلط از دین، خطرناک است. همین تفکر که انسان حلال الهی را بر خود حرام کند، به صوفی گری منتهی میشود. این تفکرات انحرافی به مرور زمان، ابزار شیاطین قرار می گیرند.

حضرت علی(ع) با ایستادن در مقابل عاصم و تقبیح گوشه گیری او از دنیا، می خواست ریشه این تفکر را بخشکاند.

از زبان عالمان بنی اسرائیل خطاب به قارون در قرآن کریم آمده است که ای قارون، از آنچه خدا به تو داده است، ​در راه آباد کردن آخرت خرج کن.

 

خطبه دوم (متن کامل)

خدای بزرگ در قرآن مجید سوره ی یوسف آیه 109 فرمودند: «و لدار الاخرة خیر للذین التقوا ...» انسانهایی که باتقوا باشند، هر چه در دنیا داشته باشند در مقابل آخرت چیز به حساب نمی آید، آخرت برای آنها به مراتب بهتر است. پاداشهایی که  خدا برای انسانهای باتقوا در نظر گرفته قابل توصیف نیست. پس نیاییم با بی تقوایی آنچه که  خدا برای انسانهای باتقوا درنظر گرفته را از دست بدهیم.

امام هفتم(ع) در گفتگویی با هشام فرمودند (کتاب تحف العقول ص 431): باتقوا باش،​ از خدا بترس، هیمشه دنبال حق باشید. حق را بگویید. حق انجام دهید اگرچه فکر کنید که برای شما ضرر دارد،​ هلاکت شما در آن است. اما اینطور نیست و نجات تو در حق است. حق گویی،​ حق خواهی. باطل را رها کن،​ حتی اگر فکر می کنی نجات تو در باطل است و این اشتباه است و در حقیقت هلاکت تو در باطل است.

پس همیشه دور باطل خط قرمز بکشید و خط قرمز شما، ​«باطل» باشد و همیشه به سمت حق حرکت کنید.

فردا روز بعثت است. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «ای علی،​هر وقت به آینه نگاه کردی، سه بار تکبیر بگو، ​خدایا همانطور که خلقت ظاهری مرا خوب کردی،​ اخلاق مرا هم نیکو کن».

پیامبر(ص) مبعوث شد برای همین. اخلاق. بهترین اخلاق و سرآمد اخلاق، تقواست.

پس همه باید به سمت اخلاق خوب و تقوا انشاءالله همت و اراده داشته باشیم.

سالروز بعثت پیامبر بزرگوار اسلام را تبریک عرض می کنیم و از زبان همه شما به محضر آقا امام زمان(عج) که باید بیاید و فلسفه بعثت را با ظهور خودش و با حکومت عدل خودش تمام و کمال کند.

چون روز بزرگداشت عطار نیشابوری است،​ چند خط شعر در مورد پیامبر(ص)  از زبان عطار بخوانم:

خواجگی هر دو عالم تا ابد کرد وقف احمد مرسل احد

یا رسول الله بس درمانده ام باد در کف خاک بر سر مانده ام

بی کسان را کس تویی در هر نفس من ندارم در دو عالم جز تو کس

یک نظر سوی من غمخواره کن چاره  کار من بیچاره کن

اگر پیامبر(ص) به ما نگاه  و نظری کند، همه غم و همّ و مشکل ما برطرف میشود. اگر نظر ایشان را بخواهیم جلب کنیم همان تقواست. اگر تقوا داشته باشی نظر حضرت به شما جلب میشود البته صلوات جای خودش را دارد.

روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و روز نیروی زمینی است که نقش ارتش و نیروی زمینی در دفاع مقدس و امروز در تامین امنیت کشور عزیزمان بسیار نقش برجسته ای است و از زحمات و خدمات ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی و همه قوای مسلحمان صمیمانه تشکر می کنیم.

پیامبر(ص) برای مبارزه با جاهلیت مبعوث شدند. آمده تا با آن جاهلیتی که پیش از ایشان بر بشریت حاکم بود، با آن جاهلیت مبارزه کند که در آن جاهلیت نه از تربیت خبری بود، ​نه از علم و دانش و معرفت خبری بود،​ نه از تزکیه انسانها خبری بود،​ نه از عدالت و عدالت اجتماعی خبری بود. جهل بود، ظلم، بی فرهنگی و بی تربیتی بود،​ بداخلاقی و خشونت. پیامبر(ص) برای مبارزه با این جاهلیت مبعوث شد.

لهذا امام راحل(ره) می فرماید هدف از بعثت انبیا تربیت انسان است. در آن عصر جاهلیت انسانها تربیت شایسته انسانی را نداشتند،​ تربیت غلط بود. پیامبر (ص) ​آمد انسان را تربیت کند. با علم، با تعلیم، با تزکیه، با کتاب و حکمت که به خودشان ظلم نکنند، ​به مردم ظلم نکنند، ​با همه خوب باشند و درست رفتار کنند.

رهبر بزرگوار می فرماید هدف بعثت ،​عدالت اجتماعی و تزکیه انسان است. (1/11/71)

بنابراین پیغمبر(ص) آمدند انسانها را تزکیه کنند، ​عدالت اجتماعی برقرار کنند، ​انسانها را تربیت کنند، ​نقطه مقابل جاهلیتی که در گذشته بود.

اما بشر بعد از اینکه به نور ایمان هدایت شده، ​در ادامه تاریخ، امروز هم بشر دچار همان جاهلیت هست. جاهلیت امروز،​جاهلیت پیشرفته مدرن است. آن  جاهلیت اولی بود و این، ​جاهلیت اُخری.

در آیه 33 سوره احزاب خدای بزرگ می فرماید: به  زنان خطاب می کند مانند زمان جاهلیت اولی اینطور خودتان را به نمایش در مقابل چشمهای نامحرم نگذارید،​ حجاب خودتان را رعایت کنید، خود رابرای نامحرم آرایش نکنید و نمایش ندهید و خود را حفظ کنید.

پیامبر اکرم(ص) در برابر آن جاهلیت اولی فرمودند «ستکون جاهلیة اخری» یک جاهلیت دومی هم بعدا بوجود خواهد آمد.

باز هم فرمودند «بعثت بین الجاهلیتین» من بین دو جاهلیت مبعوث شدم. دومی، بدتر و سخت از جاهلیت اولی است. پس امروز هم جاهلیت دیگری حاکم است. جاهلیت امروز،​ جاهلیت مدرن است. جاهلیت آن روز هم فقر علمی داشت و هم فقر عقلی داشت. جهل در مقابل علم، ​جهل در مقابل عقل. جاهلیت امروز شاید خیلی فقر علمی ندارد، مدرن است،​علم و دانش امروز بسیار پیشرفته است اما جهل در مقابل عقل دارد،​ عقلانیت و عقل، ​خرد و خردورزی، امروز بسیار ضعیف است. انسانها از علم و دانش و ابزارهای مدرن برای جنایت استفاده می کنند، ​برای آدم کشی استفاده می کنند،​ برای فسق و فساد و ترویج ابتذال و صادر کردن شبهات و بی ایمان، بی اخلاقی،​ فساد اخلاق، فساد ایمان،​ برای اینها استفاده می کنند. این پیامهای رسانه های مبادله پیام، اکثرا در مسیر ترویج فساد و فحشا استفاده می کنند و لهذا نیاز به این داریم که امروز از خودمان پیام رسانهای ملی مطمئن داشته باشیم که هم مدرن باشد، پیشرفته باشد از  نظر فنی و فناوری و علمی و هم امنیت حریم و زندگی افراد در آنجا حفظ و رعایت شود و اگر چنین چیزی بخواهد اتفاق بیفتد باید تبدیل به مطالبه عمومی شود یعنی همه مردم و افکار عمومی باید دنبال این باشند که ما به جای این پیام رسانهای بیگانه خارجی نا امن که سرورها و مرکز اطلاعاتشان در دست اجانب است و سیر تا پیاز زندگی همه من و شما را با آنالیز کردن و تجزیه و تحلیل کردن اطلاعات در آنجا موجود است و این اطلاعات را می فروشند و از راه فروش اطلاعات چه درامدهایی که دارند. به جای آنها چرا پیامرسان داخلی نداشته باشیم. باید مطالبه عمومی باشد. همه مردم باید این را مطالبه کنند که دنبال شبکه ملی باشیم.

رهبر بزرگوار، ​دوشنبه گذشته در دیداری که مسئولان نظام با حضرت ایشان داشتند،​ اظهار خوشحالی کردند که الحمدلله این تبدیل به مطالبه عمومی شده،​ درخواست پیامرسان ملی تبدیل به مطالبه عمومی شده و بعدا فرمودند بر اینکه: باید در این پیام رسانها حریم زندگی افراد و حریم خصوصی انسانها باید امنیت کاملا حاکم باشد. البته از نظر علمی،​ فنی و فناوری هم باید مدرن و پیشرفته باشد.

 مردم ما استقبال میکنند، ​اگر یک شبکه ای ملی باشد، کارآیی آن شبکه ها راداشته باشد و بهتر از آن هم باشد، امنیت هم که محفوظ باشد،​چرا مردم از اینها استفاده نکنند. باید مطالبه عمومی شود، باید یک گفتمانی در این زمینه شکل بگیرد.

پس امروز اگر بخواهیم مثل پیامبر(ص) با جاهلیت دوم که خطرناکتر از جاهلیت اولی است مبارزه کنیم باید ابزار مدرن داشته باشیم، ​از جمله آنها همین رسانه ها و پیامرسانها. دنیا دارد از این ابزارهای مدرن، جاهلیت مدرن خودش را ترویج و صادر می‌کند. نمونه این جاهلیت که دشمنان صادر می کنند همین وحشیگریهایی است که امروز می بینیم. در این سی چهل سال چه بلایی سر ما آوردند؟ چقدر در داخل کشور ما ایجاد اغتشاش،​ ترورهای کور،​ گروهک های از خدا بی خبر مسلح را به جان مردم انداختند، ​ترورهای آنچنانی،​ کودتاها بوجود آوردند و خودشان مداخله کردند،​ صدام وحشی را هشت سال به جان ما انداختند،​ این‌ ملت دفاع مقدس خودش را انجام داده، ​تحریمها را ایجاد کردند،​ هفت سال الان سوریه و عراق درگیر آتش و جنگ هستند، افغانستان، پاکستان، سگهای هار به نام داعش و امثال اینها را بوجود آوردند که اینطور دارند آمدمکشی و وحشیگری می کنند. با یک دروغ بهانه ای درست می کنند برای سرکوبی ملتها. الان زمزمه می کنند که سوریه حمله شیمیایی کرده و آمریکا می خواهد حمله کند. دو سال قبل آمدند تمام سلاح های شیمیایی سوریه را منهدم کردند و از بین بردند تحت نظارت خودشان. الان دیگر کجاست این سلاح های شیمیایی؟ خودشان انجام می دهند این را هم بهانه می کنند که دوباره حمله کنند. مگر به سر صدام بدبخت همین بلا را نیاورند؟ گفتند که سلاح کشتار جمعی و شیمیایی دارد و حمله کردند و در آخر گفتند که خبری نیست.

پس دنیای امروز دنیای جاهلیت است و از همین ابزار استفاده می کنند، شرارت می کنند و در فضای نرم، ​فضای مجازی و حقیقی، ​جنگ و خونریزی و القاء شبهه و تخریب اخلاق و تخریب معنویت و تخریب اعتقادات و آدمکشی به راه می اندازند.

البته با ایستادگی محکم قدرتهایی که در حوزه دفاع مقدس هستند و با اولتیماتوم روسیه،​ ترامپ یک مقداری ادبیاتش را عوض کرده و یک مقداری حرفش را پس گرفته. با این حرفها می خواهند ضعف خودشان رابپوشانند،​ این توپ و تشرها،​امام بزرگوار(ره)​فرمودند نشانه ضعف است، به خاطر احساس ضعفی که دارند می خواهند با این داد و فریادها ما را بترسانند وگرنه در حقیقت اینها احساس حقارت دارند، ​احساس ترس و ضعف دارند و می خواهند ما را بترسانند اما ما به آمریکا می گوییم ملت ایران شجاعانه و بهتر از گذشته و با همکاری ملتهای محروم مظلوم منطقه به مقاومت خود در مقابل شما جنایتکاران ادامه خواهد داد (تکبیر حضار). 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست