شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 21 اردیبهشت 1397

1397-02-21

این تئوری که با کدخدا می توان تعامل داشت، ابطال شد

  - - -

 

نماز جمعه 21 اردیبهشت 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری :  محمد حسین آشکاران

 فایل صوتی قرائت قرآن

 

 - - -

 

موذن :  امیر علی حیدری 

   فایل صوتی اذان

 

- - -

 

مجری :  ناصر فتح اللهی

 فایل صوتی مجری

 

- - -

 

مکبر نماز عصر :  محمدرضا آشکاران

 - - -

  

احکام شرعی : حجت الاسلام والمسلمین  محمد علی محمدی زرومی

- - -

 

سخنرانی  رئیس هلال احمر شهرستان نکا مهندس محمود رضا عباسپور 

فایل صوتی سخنرانی

 

  - - -

 

ایستگاه سلامت هلال احمر شهرستان نکا

 - - -

 

بولتن خبری و فرهنگی ستاد نماز جمعه

 

- - -

  

گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی شهیدان انقلاب اسلامی

شهدای معلم شهرستان نکا

شهید علی لطفعلی نژاد (ولامده)

شهید غلامعلی لقمانی شهمیری  (نکا)

شهید سید حسین مجیدی (اومال)

شهید نوروزعلی مفیدی (نکا)

شهید فرهاد محبتی (نکا)

شهید محمدرضا محبوبی  (نکا)

شهید محمد محسنی آستانی (گلبستان) 

 

 - - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

متن کامل خطبه دوم

همه شما بزرگواران،​برادران و خواهران نمازگزار و خودم را به تقوا سفارش و توصیه میکنم. تمام شهیدان ما،​ شهید راه تقوا و فضیلت هستند. پس، تقوا میراث شهیدان ماست و ما با تقوای خودمان شهیدان را می توانیم از خود خوشنود و راضی کنیم. بهترین خواسته آنان از ما این است که یک مرد و زن باتقوا، ​یک جوان باتقوا، ​یک خانواده و ملت باتقوا باشیم. تقوا که باشد همه چیز در  آن است. نظام اسلامی در آن است، سیاست در آن هست، زیر بار ذلت نرفتن هم هست، مبارزه با دشمنان و استکبار هم در آن هست، جهاد در راه خداوند در آن هست، کم شدن فسادها و گناهها و آسیبهای اجتماعی در آن هست،​ رشد و ترقی مملکت هم در آن هست. همه چیز در تقواست. این بی تقوایی است که مملکت را عقب می اندازد، این فسادهاست که  نمیگذارد مملکت رشد کند،​ فساد اداری، فساد مدیریتی، فساد برنامه ریزی، اینهاست که مملکت را عقب می اندازد و اگر تقوا باشد، اینها نیست.

امروز آخرین جمعه از ماه شعبان است. امام باقر(ع) فرمودند: پیامبر خدا (ص) در آخرین جمعه ماه شعبان خطبه خواندند، حمد و ثنا و ستایش خداوند کردند و سپس به مردم چنین فرمودند: ای مردم، ماهی به سراغ شما می آید که در این ماه یک شبی وجود دارد که آن یک شب از هزار ماه، قدر و منزلتش بیشتر است و این ماه رمضان است. خدا روزه اش را واجب کرده، یک شب عبادت کردن در ماه مبارک رمضان، برابر با هفتاد شب عبادت در غیر ماه رمضان است، در اینجا مستحبش برابر واجب ماههای دیگر است. ماه مبارک  رمضان اسم دیگرش ماه صبر است و صبر هم جزایش بهشت است. پس ماه رمضان ماه صبر و ماه جنت و ماه خداست. (سفینة البحار / ج 2 / ص 67)

24 اردیبهشت، دوشنبه آینده، سال روز لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت ا.. شیرازی بزرگ در سال 1270 شمسی است. با آن فتوای مهم تحریم تنباکو مملکت را از یک پیمان و معاهده استعماری ننگین نجات داد.

امروز هم شاهد هستیم مملکت ما الحمدلله به برکت انقلاب اسامی بوسیله امام بزرگوار و امروز بوسیله نائب برحقش، هر روز حماسه ای مانند آن حماسه تحریم تنباکو آفریده میشود با همت شما مردم عزیز.

25 اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی و روز بین المللی خانواده است.

هفته هلال احمر هم بود که جناب آقای مهندس عباسپور توضیحاتی را دادند. از ایشان و پرسنل هلال احمر جمعا تشکر و تقدیر میشود. از مردم و خیّرینی که به این نهاد امدادی و خدماتی و نجاتی تاکنون و از این به بعد  کمک کرده و کمک می کنند از همه صمیمانه تشکر و تقدیر میشود.

انشاءالله در این شهرستان، یک شنبه پیش رو برنامه کنگره بزرگداشت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی را داریم به امید خدا انشاءالله که سخنران این کنگره هم مرجع انقلابی و فقیه صاحب نام حضرت آیت الله  العظمی نوری همدانی هستند.

همه شما در جریان هستید که خدمات آیت ا.. محمدی لائینی در مقطع انقلاب، حضور و پیشگامی ایشان، به راه انداختن تظاهراتها، راهپیماییها و برگزاری جلسات انقلابی تا پیروزی انقلاب و بعد از  پیروزی انقلاب هم با تمام حوادث و مشکلات و فراز و نشیبها ایشان بودند، ​در کنار بسیج بودند، در کنار پاسداران بودند، در جبهه های جنگ بودند، در پشت جبهه برای تدارکات بودند، مردمی بودند، با آحاد شما مردم،  هرکسی بیاید مشکلاتی داشته باشد، نامه ای بخواهد، پولی بخواهد، توصیه ای بخواهد، بالاخره خودتان آن روش و منش مردمی ایشان را بهتر آشنا هستید و در دو دوره هم که در مجلس خبرگان حضور داشتند و افتخار اینکه یکی از آن هشتاد نماینده‌ای بودند که با امضای ایشان مقام معظم رهبری پرچمدار ولایت و نظام شدند، امضای آیت الله محمدی لائینی بود و این هم یک حسنه درخشانی در کارنامه ایشان است.

خدا انشاءالله ایشان را و همه عالمان درگذشته از این منطقه و استاد همه این عالمان یعنی حضرت آیت الله العظمی کوهستانی را مشمول عنایات خودش بفرماید به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

پیروزی حزب الله در انتخابات علی رغم برنامه ریزی و پول ریزی، پول پاشی، دلارپاشی فراوان سعودیها و اماراتیها و سیاستهای شیطانی صهیونیستها و استکبار برای اینک حزب الله و مقاومت رای نیاورد، ​علی رغم اینها با پیروزی درخشانی مواجه شدیم که مایه افتخار و مایه شکرگزاری ماست. مقاومت در منطقه با این پیروزی قوت بیشتری گرفته و همه روحیه بیشتری پیدا کردند.

ماجراهای خروج رئیس جمهور آمریکا از برجام هم، قابل پیش بینی بود. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند از آغاز من به اینها گفتم که می خواهید مذاکره کنید مانعی نیست اما هیچ اعتمادی به اینها نیست و از اینکه اینها بپذیرند و نقض نکنند و پایبند باشند به معاهداتشان، ​امیدی نیست بلکه  اینها حتما نقض خواهند کرد و فرمودند به اینها گفتم تعهدات قوی عملی بگیرید.

حالا این تعهدات گرفته شده یا نشده، اگر نشده به چه دلیل، ​اگر گرفته شده پس چرا ضمانت اجرایی نداشت،​ رئیس جمهور آمریکا پریشب از برجام خارج نشد، از آن روزی که برجام امضا شده، تاکنون عملال بارها خارج شدند از برجام، یعنی تحریمهای مکرری انجام شده که عملا برجام کمرش شکسته شده و برجامی نبود. الان دیگر اسماً خارج شده.

این برنامه برای ما این دستاورد را داشت، این عبرت را داشت که اولا افکار عمومی دنیا بهتر پی برد که این قدرتها پایبند هیچ امضا و معاهداتی از خودشان نیستند. اینکه مثلا آقای جان کری به ما قول داده یا این معاهده با دولت آمریکاست،​ نه با شخص اوباما و هر دولتی که بیاید باید ادامه دهد،​ عملا معلوم شد که اینجوری نیست و آنها هر وقتی که بخواهند می بندند و هر وقتی که بخواهند باز می کنند و به هیچ عهد و میثاقی پایبند نیست و این نتیجه را برای ما داشت و برای ما عبرت بود از اینکه هشدارهای رهبری را هم جدی بگیریم.

الان هم در رابطه با اینکه آیا باید ادامه پیدا کند یا نه، مقام معظم رهبری یک دورنمایی را بیان فرمودند. فرمودند من امیدی ندارم، نسبت به این سه کشور هم هیچ اعتمادی ندارم، حالا اگر می خواهید باز با اینها ادامه بدهید، آن تعهدات سنگین و عملی را بگیرید، مثل جریان آمریکا نباشد.

نمی دانم آیا باز مصلحت هست ادامه راه با اینها، اینها بدون آمریکا،​ خود ترامپ در صحبتهای پریشب گفت بر اینکه من از قرارداد خارج میشوم و معاهدات سنگینی در انتظار ایران است و دوباره آن تحریمهای گذشته بر می گردد، کشورهای اروپایی هم در این بیانیه شان گفتند ما پایبند می مانند اما شرکتها مستقل هستند، بخش خصوصی هستند، آنها  به حرف ما توجهی نمیکنند. خوب شرکتها هم از آمریکا حساب می برند. شما اگر بخواهید بمانید، شرکتهای شما که از آمریکا حساب میبرند و خود شما هم تازه همان حرفهای آمریکا را تکرار میکنید،  همین محدودیت سلاح های موشکی، همین که ایران نفوذ منطقه ای خودش را باید خارج شود از منطقه، که برجام باید برای بعد از 2025 هم ادامه داشته باشد، ​درست همین سه ایراد ترامپ را این کشورها دارند. شرکتها هم که می گویند در اختیار ما نیستند، چکار می توانیم بکنیم؟ آیا با این وضعیت این برجام برای ما نتیجه ای می تواند داشته باشد؟ دستاوردی می تواند داشته باشد. باید حساب شده تر باشد که کلاه دیگری سرماه نرود.

این نظریه و این تئوری هم با این کار ابطال شده از اینکه باید با کدخدا ‌تعامل داشته باشیم و با آمریکا کنار بیاییم تا مشکلات مملکت ما حل شود، عملا با خروج آمریکا از برجام ابطال این نظریه هم به وضوح روشن شده و اینکه به کدخدا هم نمیشود اعتماد داشت. باید برگردیم به آن کسی که نسخه اصلی انقلاب را نوشتند برای ما و آن کسی که بهترین شاگرد این مکتب هستند، باید ببنیم که اینها چه گفتند، حضرت امام(ره) فرمودند ما تا آخر عمر علیه دولت آمریکا مبارزه می کنیم. صحبت از تعامل با آمریکا نیست چون ماهیت آمریکا را حضرت امام(ره) شناختند. فرمودند شما تصور نکنید که اینها برای ما و برای صلاح ما یک قدم بر می دارند. هیچ وقت فکرش را نکنید که اینها واقعا به نفع ما کاری می کنند. بنابراین ما با آمریکا چه تعاملی داریم، آن وقتی که آمریکا رابطه اش را قطع کرد، امام فرمود خدا را شکر،​ رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است. الان معلوم شد که واقعا این رابطه، رابطه گرگ و میش است.

آمریکا و ترامپ نه تنها پریشب اعلان خروج کرد بلکه به فرموده رهبر بزرگوارمان حداقل ده تا دروغ گفت در صحبتهای خودش و ملت ایران را توهین و تهدید کرده و مقام معظم رهبری غیر از فرمایشات گذشته امام و خود رهبر بزرگوار که میفرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، حالا در فرمایشات دیروز خودشان یک درجه دادند به آمریکا، در مقابل تهدیدهای آمریکا فرمودند «آمریکا غلط می کند».

ما در تایید فرمایشات رهبری می گوییم ای رهبر بزرگوار، همه ما به ترامپ می گوییم تو غلط می کنی.

انشاءالله ادامه شعار آمریکا ستیزانه شما بعد از نماز جمعه و نماز عصر در راهپیمایی خیابانی.

خدایا به همه ما توفیق علم و عمل عنایت بفرما.

  - - -

 

 

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست