شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 1 تیر 1397

1397-04-01

- - -

 

- - -

 

نماز جمعه 1 تیر 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : جواد خرمی

فایل صوتی قرائت قرآن

 - - -

 

موذن : امیر محمد علی نژاد

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد حسین آشکاران

 

مجری : علی عالمی نژاد

فایل صوتی مجری

- - -

 

ایستگاه اطلاع رسانی آسیبهای اعتیاد

(تحت نظارت اداره بهزیستی)

- - -

 

نمایشگاه آسیبهای اعتیاد توسط نیروی انتظامی شهرستان نکا

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

- - -

 

ملاقات حضوری با دادستان و قضات شهرستان نکا

به مناسبت هفته قوه قضائیه

- - -

 

 سخنرانی حجت الاسلام ملاکریمی دادستان محترم شهرستان نکا 

به مناسبت هفته قوه قضائیه

(در بین الصلاتین)

فایل صوتی سخنرانی حجت الاسلامی ملاکریمی دادستان شهرستان نکا

- - -

 

سخنرانی حجت الاسلام الیاسی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نکا

پیش از خطبه های نماز جمعه

به مناسبت سالروز تشکیل اداره تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام(ره)

فایل صوتی سخنرانی حجت الاسلام الیاسی

 

- - -

 

بولتن خبری واحد فرهنگی ستاد نماز جمعه

 - - -

 

پاسخگویی به سوالات شرعی : حجت الاسلام نورزاده

 - - -

 

خلاصه خطبه اول

موضوع : خطبه 10 نهج البلاغه

امام جمعه محترم شهرستان نکا در آغاز خطبه اول ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری گفتند: خدای بزرگ احکام نورانی خودش را فرستاده است تا ما با عمل به این دستورات که نسخه سلامت و درمان روحی و معنوی ماست، به سعادت و رستگاری برسیم. باید در زندگی، رعایت دستورات الهی برای ما از همه چیز مهمتر باشد.

خطیب جمعه نکا به تشریح و تفسیر خطبه 210 نهج البلاغه پرداختند و گفتند:

خط تخریب پیامبر(ص) و دین او، از زمان حضرت سول آغاز شد و ادامه یافت. یکی از موارد تخریب، تخریب منابع دین است. جریان تخریب، هم در مورد قرآن و هم در مورد سیره نبوی فعال بود.

به حضرت علی(ع) گفتند: ما مطالبی را در خصوص تفسیر قرآن و سخن پیامبر،​ در دست سلمان، مقداد و دیگران می بینیم در حالی که آنچه در افواه مردم است، خلاف آن می باشد. حضرت علی(ع) مطالبی را فرمودند که همان خطبه 210 نهج البلاغه است. حضرت در فراز اول این خطبه در خصوص روایتهای درست و نادرست مطالبی را بیان  نمودند و گفتند: در زمان پیامبر، ​به او دروغ بستند تا جایی که حضرت در جمعی فرمود: هر کس دروغی را به من ببندد، جایگاهش در جهنم است. دروغگویان حرفهایی را از طرف من به دروغ بیان کردند و بعد از این هم بیشتر خواهد شد.

 

خطبه دوم (متن کامل)

 

باز هم همه شما بزرگواران و خودم را به تقوای خداوند سفارش و توصیه میکنم. خدای بزرگ در آیه 35 سوره مبارکه مائده به همه مومنان سفارش و دستور داده که باتقوا باشید. «یا ایها لذین آمنوا التقوالله» از خدا بترسید و تقوای خدا را پیشه کنید و باید به دنبال گرفتن وسیله باشیم. یکی از بهترین وسیله ها خود تقواست. تقوا وسیله نجات است. «انّ خیرالزاد التقوی» قرآن وسیله است، نماز جمعه وسیله است، ​نماز، ​روزه و عبادت وسیله هستند و اهل بیت،​ انسانهای کامل، پیغمبر(ص) و اهل بیتش از بهترین وسیله ها هستند که ما اینها را بشناسیم و بوسیله آنها رشد علمی، معرفتی، بصیرتی، ​ایمانی،​ اخلاقی، تقوایی و معنوی پیدا کنیم. تا در محضر بزرگان زانوی ادب به زمین نزنیم، ​تلمذ نکنیم، کسب فیض نکنیم که رشد پیدا نمی کنیم. چه کسی بزرگتر از پیغمبر و اهل بیت پیغمبر. پس اینها وسیله سعادت و رستگاری ما هستند. بهترین سفارش این بزرگواران به همه ما تقواست.

خدایا به همه ما توفیق باتقوا زندگی کردن بهتر از گذشته به همه ما عنایت بفرما.

مناسبتهایی که در هفته پیش رو داریم:

امروز سالروز تخریب بقاع متبرکه قبرستان بقیع است. قبور امامان یا حرم و بارگاه امامان بزرگوارمان و همینطور بناهایی که در روی قبر بزرگوارانی مثل حضرت حمزه سیدالشهدا و دیگران بود براساس یک برداشت غلط و جهالت و نفهمی که گروهی به نام وهابیت، ​وهابیها پیش خودشان از قرآن برداشت کردند،​ غیرخودشان، همه را مشرک می دانند و تمام این ابراز احساسات به پیغمبر و بزرگان دین را مصداق شرک می دانند از جمله تجلیل از این بزرگواران بعد از شهادتشان چه با ساختن بنایی باشد، حرم و بارگاهی باشد، رفتن به زیارت و قبرشان باشد، استشفاء باشد، درخواست باشد و امثال اینها. این آثار را از بین بردند که این آثار خودش بهترین منابع دینی ماست. منابع ما فقط منابع مکتوب نیست. یک بنایی مثل مسجد ذوقبلتین، ​ببینید چقدر در خودش خاطره دارد، غار حرا چقدر در خودش خاطره دارد؟ هر کدام از این بناها و بقاع و آثار تاریخی منبعی غنی هستند که از منابع مکتوب،​ خیلی وقتها شاید غنی تر و گویاتر باشند و این نفهمها براساس همان برداشت من در آوردی غلط خودشان تمام این آثار را دارند محو می کنند و از بین می برند. به عنوان شرک و به نام شرک. واقعا فاجعه و مصیبتی بود،​ این خودش یک توهینی است به چهار امام بزرگوار مدفون در بقیع که باید در این راستا تسلیت بگوییم به خودمان و به محضر شریف آقا امام زمان که انشاءالله با ظهور و فرجش،​ این غربتها و مظلومیتها پایان پیدا کند.

روز تبلیغ و اطلاع رسانی است که حضرت امام دستور تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را دادند. الحمدلله در همه استانها و شهرستانها ادارات تبلیغات اسلامی به وجود آمده، ​فعال هستند، ​علیرغم کمبود امکانات فعالیتهای بسیار خوبی دارند. جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا الیاسی توضیحات کافی را دادند، ​از ایشان و همکارانشان و فعالیتهایشان و همه مجموعه هایی که با این اداره و نهاد مبارک کار می کنند و کمک می کنند صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

روز اصناف هست و بازاریان عزیز ما در پیروزی انقلاب نقش بسیار چشمگیری داشتند. امروز هم انتظار میرود و چنین هم هستند که در جنگ اقتصادی که دشمن با ما دارد، باز هم بازار و بازاریان عزیز هستند که باید نقش خوبی را در مقابله با این جنگ براساس راهکارهای حساب شده و اساسی باید ایفا کنند و بر نظام و حکومت و دولت است که مشکلات این حوزه و بازاریان بزرگوار را ببیند و واقعا در رفع این مشکلات، ​روان شدن بازار و بیرون آمدن بازار از رکودی که نسبتا حاکم است باید سعی و تلاش شود.

سالروز وفات شیخ بهایی، دانشمند بزرگ عهد صفوی است که آثار و خدمات ایشان هنوز هم باقی است. روحشان شاد باشد.

سالگرد ترور رهبر بزرگوار ماست که یک روز قبل از فاجعه حزب جمهوری در ششم تیرماه سال 60 این بزرگوار هدف اقدام تروریستی منافقین خلق قرار گرفتند. تا مرز شهادت پیش رفتند اما خدا می خواست بار سنگینی را به دوش ایشان بگذارد، عنایت کردند ایشان را احیا کردند، به ما برگرداندند و امرو از فیوضات ایشان و رهبری ایشان استفاده می کنیم. برای سلامتی ایشان و شادی ارواح شهیدان فاجعه هفت تیر و خصوصا سید و بزرگشان حضرت آیت الله دکتر بهشتی انشاءالله با همدیگر صلواتی را اهدا بفرمایید.

به همین مناسبت، از امروز آغاز هفته قوه قضائیه است  که نقش قوه قضائیه، وظیفه و رسالت قوه قضائیه برای خودش حرف و حدیث فراوانی دارد. من در این زمینه نمی خواهم زیاد صحبت کنم، انشاءالله بین دو نماز دقایقی را از جناب آقای دادستان محترم استفاده میکنیم که پیشاپیش تشکر هم دارم از ایشان و همه همکارانشان در دادگستری شهرستان نکا، صمیمانه تقدیر و تشکر دارم. فقط یک کلمه بگویم: بزرگترین مسئول برای اجرای عدالت، قوه قضائیه است و اگر قوه قضائیه همین یک کار را انجام دهد، عدالت را اجرا کند، همه کارها را انجام داده و اگر این را نتواند انجام دهد هیچ کاری نکرده. همین یک کار،​اگر تبعیض را بردارد، ​با تبعیضها مبارزه کند، ​عدالت را برقرار کند، همه کارها را انجام داده و اگر این انجام نشود هیچ کاری انجام نگرفته که البته در این زمینه ما نسبیت را لحاظ می کنیم و بین صفر و صد قضاوت نمی کنیم.

با آغاز تابستان، ​هفته صرفه جویی آب داریم. برای آب نباید بگوییم هفته صرفه جویی، باید بگوییم سال صرفه جویی آب. یعنی در تمام طول سال ما باید آب را صرفه جویی کنیم، برق را صرفه جویی کنیم، گاز را صرفه جویی کنیم، ​منابع انرژی خودمان را صرفه جویی کنیم و ریخت و پاش و اصراف در همه ایام و فصول بد است بخصوص در تابستان که نیاز به آب و برق بالاتر است.

بنده یک نکته سیاسی را خدمت شما مطرح کنم :

به مناسبت آغاز کار مجلس و روز مجلس، مجلسیان بزرگوارمان روز چهارشنبه گذشته خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و مقام معظم رهبری ضمن فرمایشات بسیار سنگین و متین، یک فراز از فرمایشات ایشان در رابطه با چند معاهده بین المللی که لوایحش در مجلس در دست بحث و بررسی است، موقتا کنار گذاشتند بحثش را تا یکی دو ماه دیگر دوباره به جریان بیفتد.

همیشه می دانیم که این معاهده های بین المللی، ​زیرساخت سلطه جهانی است وبالاخره دامی است برای ما اما در عین حال رهبر بزرگوار در این زمینه یک توصیه ای فرمودند.

فرمودند: ممکن است برخی مفاد معاهدات بین المللی خوب باشد، مثلا 2030 ممکن نقاط مثبتی هم داشته باشد،​FATF ممکن است بعضی قسمتهایش خوب باشد، لایحه پالرمو ممکن است قسمتهای خوب هم داشته باشد. فرمودند اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیونهایی بپیوندیم که از عمق آنها آگاه نیستیم یا می دانیم مشکلاتی دارد. ما چرا باید به این معاهده ها بپیوندیم. مثلا همین FATF بعنوان مبارزه باپولشویی برای تروریسم است. مبارزه با سرچشمه های تغذیه مالی تروریست است. آیا تروریست را آنها باید تعریف کنند یا ما باید تعریف کنیم. مسلم تعریف ما را که قبول نمی کنند. آنها حزب الله را تروریست میدانند، سپاه قدس و سپاه را مصداق تروریست می دانند، ​آنها مجاهدان یمن را تروریست می دانند، آنها مظلومین فلسطین را تروریست می دانند ولی الان عربستان‌سعودی که سه چهار سال است دارد کودک می کشد، آدم می کشد، تنها روزنه تنفس یمن را محاصره و اشغال کرده، اینها را کسی محکوم نمی کند. آمریکا از شورای حقوق بشر بیرون می آید، ترک می کند و کسی کاری به کارش ندارد. منافقین تروریست را سالهاست که دارند حمایت می کنند. کسانی که فاجعه هفت تیر را بوجود آوردند، ​فاجعه 6 تیر را بوجود آوردند، دارند حمایت می کنند. الان دارند در مرزهای کشورشان،​ در درون کشورشان، مهاجران بیچاره بی پناه را، بچه های یکی دو ساله را از پدر و مادر جدا می کنند. بچه ها را جدا نگهداری می کنند و پدر و مادر را جدا. پدر و مادر را در قفسه های بزرگی مثل حیوانات، ​کسی نمی گوید این کارها د حقوق بشر است و آنها تروریسم را براساس دیدگاه خودشان تعریف می کنند.

در داخل متاسفانه داریم خودمان را نزدیک می کنیم به اینکه این معاهده ها را امضا کنیم و قطعا رهبر بزرگوارمان این بیم را داشتند که نکند مجلس تصویب کند این مسائل و این معاهده ها را که ایشان فرمودند من تذکری علنی وقتی می دهم یعنی قبلا تذکر خصوصی دادم و چندان نتیجه ای نگرفتم.

بنابراین واقعا خواسته ما هم همین است که مجلسیان بزرگوار ما توجه داشته باشند و مملکت را نبرند به زیر یوغ پیمانهای بین‌المللی که به تعبیر رهبر بزرگوار که یا عمق آنها را ما نمی دانیم و یا می دانیم که مشکلاتی دارند و متاسفانه جریانی هم به راه افتاده که دوباره دعوت به مذاکره با آمریکا، ​مذاکره بی چون چرا و بی قید و شرط با آمریکا، ​دیگر ذلتی بدتر از این نیست. آمریکا و اروپا تقسیم کار کردند که آمریکا گفت ما در می رویم از برجام و شما برجام را با ایران ادامه دهید، همین محدودیتهایی که در برجام هست برداشته نشود،​ ما هم از برجام بیرون می رویم، دوباره ایران مجبور میشود دوباره با ما وارد مذاکره شود و ما معاهده های جدید با ایران می بندیم که دست و بال ایران را به یک شکل دیگری بیشتر ببندیم.

وقتی بیرون رفت دید نه، ​از طرف ایران اسلامی چراغ سبزی برای مذاکره مجدد داده نشده و بلکه رد شده. حالا چه باید بکنند؟ یک عده پادوهای آمریکا و ترامپ در داخل آمدند پیشنهاد کردند چرا ایران با آمریکا مذاکره نمی کند، ​باید مذاکره کنیم، چه و چه. پس معلوم میشود که اینها هم ضلع سوم قضیه بودند. یعنی تقسیم کار بین آمریکا و اروپای تنها نبود. تقسیم کار بین آمریکا، اروپا و یک عده همین پادوهای آمریکا.

در هر حال ما از دولتمردانمان، از مجلسیانمان، از قوه قضائیه می خواهیم که  در مواضع عزت به دستور رهبر، ​به خواسته این ملت در مقابل فزون طلبیهای آمریکا و معاهده های ننگین بین المللی قرص و محکم مقاومت کنند. (تکبیر حضار).

  

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

- - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست