شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 8 تیر 1397

1397-04-08

در سالهای اخیر این درس گرفته شد که گره زدن حل مسائل کشور بخصوص مسائل اقتصادی به برجام و خارج از کشور یک خطای بزرگ است

 

نماز جمعه 8 تیر 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : ابوالفضل جمشیدی

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : عرفان اصغری

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد علی بخشی

- - -

 

مجری : علی علیزاده

- - -


احکام شرعی : حجت الاسلام محمد علی محمدی زرومی

 - - -معرفی کتاب : «من محمد حسین بهشتی هستم»

در آستانۀ حادثۀ هفتم تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن در دفتر حزب جمهوری اسلامی، کتاب «من محمد حسینی بهشتی هستم»، زندگی‌نامۀ شهید بهشتی به قلم خودشان، در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد
کتاب «من محمد حسینی بهشتی هستم»، زندگی‌نامۀ شهید بهشتی به قلم خودشان است. این کتاب شامل دو مصاحبه از شهید بهشتی دربارۀ زندگی‌نامه‌شان همراه با دو گزارش از فعالیت‌های مرکز اسلامی هامبورگ است. همچنین برخی اسناد موجود در آرشیو شخصی ایشان، متن بخشی از سفرنامۀ خودنوشت ایشان از تهران به هامبورگ در سال ۱۳۴۴، تصاویری از مراحل مختلف زندگی و وصیت‌نامۀ ایشان در این کتاب گنجانده شده است.

این کتاب که از طرف بنیاد نشر آثار و اندیشه‌های شهید آیت‌الله دکتر بهشتی منتشر شده، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور، به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.
برشی از کتاب :
«او مثل همیشه، با تبسمی بر لب، پیش از غروب به دفتر مرکزی حزب جمهوری آمد و در جلسۀ اعضای حزب شرکت کرد. پس از پایان جلسه، آوای روح‌بخش اذان در دفتر طنین‌انداز شد و همه وضو گرفتند و برای نماز آماده شدند. نماز جماعت به امامت آیت‌الله بهشتی برپا شد. آن شب نماز جماعتش از همۀ شب‌ها طولانی‌تر بود. عکاس آمد و از آن نماز عکس یادگاری گرفت. پس از نماز، همه به سالن رفتند تا جلسه را که دربارۀ انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری بود، برگزار کنند، چون یک هفته از خلع بنی‌صدر از مقام ریاست جمهوری، توسط مجلس شورای اسلامی می‌گذشت. جلسه با قرائت قرآن که روح‌ها را با ملکوت پیوند داد، آغاز شد و پس از آن، سخنرانی قافله‌سالار شهدای هفتم تیر شروع شد. ساعت حدود نه و هفت دقیقه بود که ناگهان سفیر مرگ آنان را با خود به ملکوت اعلی برد و او و یارانش چنین به خیل راست‌قامتان تاریخ پیوستند…»

- - -


بولتن فرهنگی و خبری «واحد فرهنگی ستاد نماز جمعه»

- - -


سخنرانی فرماندار محترم نکا جناب آقای توحیدی مقدم

در بین الصلاتین نماز جمعه

فایل صوتی

- - -


اهدای جوایز مسابقه فرهنگی ستاد نماز جمعه

آقایان : سید حمزه قلعه سری - اسحاق علی رویان - محمد مهدی محمدی - علی اکبر عابدی - مهرشاد عابدی

خانمها : خدیجه برزگر - خدیجه سلیمانی - نیّره جعفری - سیده زهرا نصیری قلعه سری - دنیا طیبی

- - -

 

گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای جمهوری اسلامی ایران

و شهدای شهرستان نکا

شهید میرعلی موسوی نسب

شهید علی موسی نژاد

شهید سلیمان مهدی نژاد

شهید رمضان موسی نژاد

شهید سید علیرضا میربخشی

شهید علی مهدوی

شهید سید علی میربخشی 

- - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خطبه دوم (متن کامل)

همه شما خوبان، برادران و خواهران نمازگزار،​ دیندار، مومن، متدین و خودم را به تقوای خداوند سفارش و توصیه میکنم. خدای بزرگ به همه ما می فرماید :«افحسبتم انما خلقناکم عبثا و انکم الینا لاترجعون» آیا می پندارید ما شما را بیهوده آفریدیم و به سوی ما بر نمی گردید؟ (سوره مومنون آیه 115)

پس اگر زندگی ما می خواهد معنا دارا باشد، تقوا می خواهد معنا پیدا کند که اصلا تقوا چیست؟ چرا باید تقوا داشته باشم؟ همه اینها در پرتو این است که بفهمیم چرا باید زندگی کنیم؟ چرا ما به دنیا آمدیم؟ چرا باید بمیریم؟ به کجا می خواهیم برویم؟ فلسفه هستی چیست؟ آن را که فهمیدیم، هم اینها معنادار می شود. اگر خدا ما را آفریده باید یک روزی به سوی خدا برگردیم، آنجا جزا و پاداش هست، مجازات هست، برنامه های آنجا هست، اگر اینها باشد خودبخود معلوم مشود که زندگی برای چیست؟ چرا من باید تقوا داشته باشم؟ چرا نباید گناه کنم، چرا نباید آزادیهای فراتر از ضابطه داشته باشم؟ چرا باید خودم را مقید کنم به واجبات خداوند. همه اینها معنادار میشود.

بنابراین همه ما باید بعنوان اینکه مومن هستیم، معتقد به آخرت هستیم، تقوا داشته باشیم و با تقوا زندگی آخرت خودمان را می توانیم آباد کنیم.

خدایا ما را در هر دو عالم سعادتمند و روسفید قرار بده.

مناسبتهایی که در پیش رو داریم: مانند امروز سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی است. شهادت حضرت حمزه سید الشهداست و روز مبارزه با سلاح شیمیایی و میکروبی. روز صنعت و معدن، روز فرهنگ پهلوانی، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقین کوردلی که امروز آمریکا دارد اینها را حمایت می کند و در دامن خودش اینها را پرورش می دهد. سرنگونی هواپیمای مسافربری بوسیله ناوگان آمریکایی. روز افشای حقوق بشر آمریکایی و روز قلم و سالروز رحلت  مرزبان تشیع علامه امینی صاحب کتاب گرانسنگ «الغدیر».

بنده سه چهار نکته را خدمت شما عرض کنم و خیلی مختصر کنم خطبه دوم را، بناست از صحبتهای جناب آقای توحیدی مقدم، فرماندار عزیزمان استفاده کنیم بین دو نماز انشاءالله و رعایت اختصار را هم خواهند کرد، از فرمایشات ایشان تشکر هم می کنیم.

مقام معظم رهبری از فوتبالیستهای ما در دو نوبت، هم بعد از مسابقه با اسپانیا، هم بعد از مسابقه با پرتقال، تشکر کردند. بار اول فرمودند بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت. در مرحله دوم هم فرمودند به تیم ملی ایران بگویید شما پیروز و سرافراز برگشتید. آفرین انشاءالله موفق باشید.

واقعا به قدری خوب بازی کردند و تلاش حداکثری، مجاهدانه،​ از خودشان نشاندادند که نه خودشان و هیچ کدام از ما احساس نمی کنیم که شکست خوردیم. چون ملاک اصلی این است که تلاش حداکثری خودش را انجام دهی، کم نباید بگذاری. باید آنچه که در توان داری انجام دهی. حالا آن توپ گل شود یا نشود یک مسئله دیگری است.

الحمدلله در حوزه های مختلف از این قهرمانیها داریم منتهی بعضی را قهرمان می شناسیم و بعضی را قهرمان نمی شناسیم. الان مدافعان حرم چه شهدایش و چه غیرشهدایش، واقع تیم مدافعان حرم ما پیروزی که به دست آوردند، سیاستهای آمریکا را در منطقه، سیاستهای صهیونیستها را در منطقه نقش برآب کردند، خواب آنها را بی تعبیر گذاشتن، آیا اینها واقعا قهرمانان راستین ما نیستن. درود به شما ملت  بزرگوار که از این دست قهرمانها زیاد دارید.

انتظار ما این است که مسئولین ما هم اینجوری، تلاش حداکثری داشته باشند، جهاد داشته باشند، مدیریت جهادی داشته باشند، برای حل مشکلات درون راهکار درست داشته باشند. ما برجام داخلی نیاز داریم یعنی تکیه به درون، اقتصاد مقاومتی. ما  با نگاه به بیرون به جایی نمی رسیم.

رهبر بزرگوارمان فرمودند در سالهای اخیر این درس گرفته شد که گره زدن حل مسائل کشور بخصوص مسائل اقتصادی به برجام و خارج از کشور یک خطای بزرگ است. (2/3/97)

بنابرین باید تیم سیاسی ما، تیم اجرایی ما، تیم قضایی ما، هفته قوه قضائیه بود تا دیروز، تیم مجلس ما اگر می خواهد کارآمد باشد باید حداکثر تلاش را انجام دهند در این صورت موفق و پیروز هستند و راه درست،​ توصیه های رهبر بزرگوار را جدی بگیرند انشاءالله.

مسئله دیگر اینکه واقعا امنیت در فضای کسب و کار مردم باید حاکم باشد. درست است که بازاریان ما در تهران به خصوص، یک مسائلی اتفاق افتاده، بازار بسته شده و مغازه ها یک روز و نصف تقریبا یا دو روز بسته بود اما واقعا بازاریان ما علی رغم اینکه مشکلاتی داشتند و گلایه مندیهایی داشتند اما هیچکدامشان خواستار بسته شدن مغازه ها و بازار نبودند. یک عده آدمهای اشرار و آشوبگر آمدند با تهدید و حتی با لگد به درهای مغازه، که نبندید چه می کنیم، و این بیچاره ها مجبور بودند،​ بخاطر حفظ اموالشان و اجناسشان مغازه را بستند. باید امنیت در فضای کسب و کار حاکم باشد. نیروی انتظامی، قوه قضائیه، اینجوری که نمی شود چهارتا آشوبگر بیایند بازار را ببندند،​ بروند آنجا کارخانه را ببندند، بروند آنجا خیابان را شلوغ کنند و این کارها را بکنند و باید قوه قضائیه و نیروی انتظامی انشاءالله مسئله را جدی تر بگیرد و مسئولین باید مشکلات اقتصادی را واقعا جدی ببینند و برای مشکلات اقتصادی، بالا بودن نرخ ارز، گرانی اجناس روز به روز و برای این مسائل باید فکر جدی کنند. یک هماهنگی و وحدتی باید بین قوای سه گانه باشد، یک تصمیم جدی بگیرند،​مسئله، مسئله منافع ملی است،​ مصالح ملی ما هست.

آخرین نکته هم جریان حقوق بشر آمریکایی است که شما ببینید اینها ادعای حقوق بشریشان چقدر پوچ است. 300 نفر انسان بیگناه و هواپیمای مسافربری را شلیک کنند با دو موشک و آن را منفجر کنند و همه اینها را شهید کنند و امثال این جنایتها در این چهل سال و بخصوص در این هفت هشت سال اخیر، فراوان از آمریکا و از عمال آمریکا.

حضرت امام(ره) فرمودند: آمریکای جنایتکار و تروریست پرور مدعی حقوق بشر شده. حالا اینها  مدعی حقوق بشر هستند و ما را با این جرم دارند محکوم می کنند و رهبر بزرگوار ما هم فرمودند آمریکا با تابلوی حقوق بشر خیانت می کند.

ما به آمریکا اخطار می کنیم از طرف ملت بزرگوارمان که ای آمریکای جنایتکار، این ملت، جنایتهای شما را فراموش نمی کند و به موقع یقه شما را می گیرد و انتقام خونهای به ناحق گرفته شده را از شما خواهد گرفت. (تکبیر حضار)

والسلام

- - -

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست