شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 22 تیر 1397

1397-04-22

سیاستهای غلط بانک مرکزی باید مورد سوال قرار بگیرد

- - -

 

نماز جمعه 22 تیر 1397 

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : محمد رضا آشکاران 

 فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : حسین قربان پور

فایل صوتی اذان

 - - -

 

مکبر نماز عصر : امیر علی  حیدری

- - -

 

مجری : محمد حسین فاضلی

فایل صوتی مجری 

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام علی سجادی فر 

- - -

 

سخنرانی آقای علی فتح اللهی

سرپرست دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در شهرستان نکا 

فایل صوتی سخنرانی

- - -

 

بولتن خبری و فرهنگی 

- - -

 

 شهدای شهرستان نکا

شهید علی لطفعلی نژاد (ولامده)

شهید غلامعلی لقمانی شهمیری

شهید سید حسین مجیدی (اومال)

شهید نوروزعلی نصیری (نکا)

شهید فرهاد محبتی (نکا)

شهید محمدرضا محبوبی (نکا)

شهید محمد محسنی آستانی (گلبستان)

 

 

 

 - - -

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خلاصه خطبه اول

 اگر انسان خود را در دنیا از گناه و معصیت حفظ کند، در قیامت حفظ خواهد شد. برای سعادت اخروی، انسان نیاز به تقوا دارد.

شرح نهج البلاغه :

از حضرت علی(ع) در مورد احادیث جعلی  پرسیدند. حضرت توضیح مفصلی دادند که دو فراز آن در هفته های گذشته عنوان شد. در فراز سوم می فرماید:

اینکه یک عده ای از راویان حدیث، منافقان هستند و خداوند در این خصوص در قرآن کریم توضیح داده است. اینکه حضرت از قرآن مایه می گذارد، برای این است که عده ای نگویند که توهم است و منافقی وجود ندارد. مثل الان که برخی در مقابل سخنان مقام معظم رهبری در مورد توطئه و شبیخون و دشمن هشدار می دهد، می گویند توهم توطئه است. منافقان، هم جعل خبر میکردند و هم شایعه سازی می کردند که قرآن کریم آنها را «المرجفون فی المدینه» خوانده است یعنی کسانی که جو روانی ایجاد می کنند و دشمن را بزرگ و مسلمانان را ضعیف جلوه می دهند.

 

خطبه دوم (متن کامل)

در جریان هستید که دیروز 21 تیرماه روز عفاف و حجاب نامیده شده. در شهرهای مختلف همایشهایی در راستای حمایت از حجاب،​ عفاف و چادر برگزار شده و میشود. در تهران همایشی که خانواده های معظم شهیدان شناخته شده مثل شهید مصطفی حسن روشن، شهید حججی و این شهدای بزرگور، ​خانواده های آنها حضور دارند. همه جا باید اینجور باشد. شهر خودمان هم انتظار داریم، خانواده های شهدا، خانواده های شهدای مدافع حرم، پیشگام باشند. بیایند جلو. امروز روز مظلومیت حجاب است و باید حمایت کنیم از جریان حجاب.

خدای بزرگ در ایه 31 سوره نور می فرماید: «و قل للمومنات...» به زنان با ایمان بگو با عفت باشند، با حیا باشند، هم عفت چشم داشته باشند،​ هم عفت دل داشته باشند،​ هم عفت دامن داشته باشند. در آیه 30 «و قل للمومنین...» به مردان با ایمان هم دستور بده آنها هم حیا و عفاف داشاه باشند،​ عفت شکم، عفت چشم، عفت دامن،​ عفت زبان، اینها عفتی است که مردان و زنان باید با اینها آراسته باشند. «و توبوا الی اله جمیعا ایها المومنون لعلکم تفلحون» همه باید به درگاه خدا توبه کنیم و همه اگر در زمینه حجاب، قصور و تقصیر همه ما شاید داشته باشیم، همه ما ممکن است در این زمینه کم گذاشته باشیم، آن وظیفه لازم، تلاش لازم را انجام نداده باشیم. همه نیاز به داریم که توبه کنیم.

علی(ع) می فرماید «افضل العباده العفاف» بهترین و برترین عبادتها، عفت است. (کتاب منتخب میزان الحکمه ص 354)

بابراین باتقوا باشیم و بخش زیادی از تقوا در عفت ماست، در حیا و حجاب ما نهفته است.

خدایا به همه ما توفیق داشتن عفت، ​حجاب،​ حیا و تقوا بهتر از گذشته عنیات بفرما.

سالروز خجسته میلاد حضرت معصومه (س) روز یک شنبه آینده که پیشاپیش تبریک عرض می کنیم خدمت شما. به همین مناسبت روز دختر نامیده شده. روز اول ذیقعده و انتظار داریم دختران جامعه ما، دختران خانواده های ما انشاءالله مثل حضرت معصومه(س) الگو بگیرند. نام، نام اهل بیتی باشد. حجاب، ​حجاب اهل بیتی باشد، روش و مدل و سبک زندگی اهل بیتی باشد،​ هم برای دختران و هم برای پسران.

آغاز هفته حج است که امیدواریم انشاءالله فریضه حج امسال برای همه در امنیت کامل و حج مقبول برای همه و برای زوار شهرستان خودمان هم خداوند انشاءالله مقدر کند.

سالروز تاسیس شورای نگهبان در 26 تیرماه، این نهاد بسیار تاثیرگذار،​ هم روی اسلامیت نظام و هم روی جمهوریت نظام. چون انتخاباتها را هم باید شورای نگهبان نظارت کند و سلامت انتخابات و تطبیق مصوبه های قوه مققنه با شریعت به عهده شورای نگهبان هست و به تعبیر مقام معظم رهبری، شورای نگهبان چشم بینای نظام است. بنده به سهم خودم از این نهاد با برکت تشکر دارم و از همه دوستان که در این حوزه زحمت می کشند، جناب اقای فتح اللهی که مدیریت نظارت را در شهرستان ما به عهده دارند و سخنانی را قبل از خطبه داشتند و همه دوستان در شبکه نظارت و خانواده نظارت، از زحماتشان صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

سالروز پذیرش قطعنامه 598 است که آن امامی که می فرمود تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون، باید بجنگیم، ​اما یک وقتی که مصلحت را در پذیرش قطعنامه می بیند، پذیرش قطعنامه را تسلیم میشود و این نشان دهنده آن است که ایشان یک انسان تکلیف گرا بود. یعنی هر چه را که تکلیف و وظیفه شرعی احساس می کرد،​ همان را اقدام می کرد. یک روزی احساس مرد با جنگ و دفاع باشد تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون، آنجوری می فرمود اما یک روزی شرایط به گونه ای شده که باید قطعنامه را می پذیرفت، قطعنامه را پذیرفتند با اینکه برای ایشان بسیار تلخ بود.

روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه که این امامزادگان برای جامعه ما شمع و چراغ جامعه ما هستند. هرکدامشان یک قطب فرهنگی باید باشند منتهی ما باید امامزاده ها را شناسنامه دار کنیم، در شجره شان.​ هر کسی صبح بلند شود بگوید که من خواب دیدم آنجا امامزاده ای دفن است، ​این نمیشود که ما بگوییم آنجا امامزاده ای است. باید حساب شده باشد، دیگر با امازاده ها نباید بازی کرد و براساس یک خواب و گفته فلانی،​ حرمتها را نباید ضایع کنیم.

آب و برق دو کالای راهبردی است و نیاز به صرفه جویی دارند. واقعا مسئله آب برای جامعه ما و مسئله برق در این هوای گرم و بالا رفتن مصرف برق، دو کالای حیاتی هستند. قطره قطره آب مثل قطره های خون، باید صرفه جویی کنیم و حساب شده. نباید بگذاریم یک قطره خون بیخود از بدن بیرون برود، حیات ماست و آب هم همینجوری است. اینطور که در کوچه و خیابان ها می بینیم بعضیها با این آب بهداشتی سالم زلال بیایند کوچه و خیابانها را بشویند،​ ماشینها را بشویند، اینها واقعا اسراف و نادرست است. هرکداممان اگر 10 درصد از مصرف برق بکاهیم، خاموشی انشاءالله نخواهیم داشت.

شنبه 23 تیر روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان است که بسیار مسئله مهمی است. امام بزرگورا، مقام معظم رهبری هر دو، فرمودند که ما اهل گفتگو هستم، ما اهل تعامل هستیم، سر جنگ نداریم منتهی در رابطه با گفتگو و تعامل چندتا نکته را باید توجه داشته باشیم:

اول اینکه ما جهان را در  چندتا کشور غربی خلاصه نکنیم. بگوییم جهان یعنی آمریکا، یعنی انگلیس و فرانسه و المان. نه آقاجان! جهان خیلی فراتر از اینهاست. ما کشورهای بسیار زیادی داریم که با ما می توانند رابطه خوبی داشته باشند، ملتهایشان به ما علاقمند هستند. از نظر اقتصادی فرصتی برای ما می توانند باشند. ما هرچه که شبکه ارتباطات خودمان را گسترش دهیم، و به ملتها و دولتهای بیشتری بکشانیم، برای اقتدار ما بسیار مهمتر است از اینکه با دو سه کشور فقط وصل شویم و اینها هم هر وقتی که خواستند با ما قهر کنند و رابطه را قطع کنند​هر وقت دوست داشتند به ما لبخند بزنند و چراغ سبز نشان دهند و ما بشویم تابع آنها.

تعامل با کشورهای مستکبر سازنده نمی تواند باشد. آنها هدفشان از مذاکره و تعامل، تحمیل است. نمی خواهند واقعا با ما تعامل داشته باشند. می خواهند نظرات خودشان را بر ما تحمیل کنند و فرق است بین اینکه تعامل داشته باشیم یا تحمیل دیگران را بپذیریم. باید از موضع عزت و اقتدار و به صورت فعال در تعامل با جهان باشیم نه از موضع ضعف و ذلت و انفعال. اینجوری اگر بخواهیم با جهان حرف بزنیم به خصوص با قدرتهای استعماری، مسلم سر ما کلاه می رود.

ما در ده بیست سال گذشته شاهد بودیم که این کشورهای مستکبر با اسم ارتباط، گفتگو و تعامل، نسبت به ما هم بی مهری کردند و هم بی وفایی کردند.

مقام معظم رهبری در سال 91 فرمودند: در  پانزده سال گذشته دو سه بار آمریکاییها با تاکید بر اینکه گفتگو خیلی ضروری، فوری و حیاتی است، در برخی مسائل درخواست مذاکره کردند. یک یا دو مامور دولتی هم رفتند و با آنها گفتگو کردند اما به محض اینکه در مقابل حرفهای منطقی ایران جوابی نداشتند، مذاکره را قطع کردند و با استفاده از شبکه رسانه بین المللی خود، وانمود کردند ایران مذاکره را قطع کرده است. (28/11/91)

بنابراین ما خیلی نباید به این قدرتها و مذاکره با آنها دل خوش کنیم.

مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانجشویان دانشگاه امام حسین در نهم تیرماه فرمودند که اساسا حیات یک ملت و بالندگی یک ملت وابسته به این است که مولفه های قدرت و عناصر قدرت را در خود تقویت کند و آنها را در جای لازم و به هنگام مورد بهره برداری قرار دهد.

یکی از آنها در گفتگوی با دنیاست،​ در پای میز مذاکره.‌تا متکی به قدرت و اقتدار نباشی، نمی توانی یک تعامل مثبت و سازنده داشته باشی و لهذا تقویت مولفه های قدرت، تاکید مقام معظم رهبری است.

این مسائلی که در حوزه اقتصاد اخیرا اتفاق افتاده که خزینه دولت، ارزها و طلاها اینجوری خالی شده و به دست کی ها رسیده؟ به دست سلطان سکه ها، ​حدود هفت میلیون سکه پیش فروش شده که حدود نهصدهزار واگذار شده و بقیه هم بناست به تدریج واگذار شود. این، خالی کردن خزانه دولت است از طلا که پشتوانه است. این همه ارز دهیم که چند نفر عناصر سودجو در این هفت هشت ماه گذشته دو میلیارد دلار سوء استفاده کنند. 170 میلیارد تومان سوء استفاده کنند. کی گفته اینها را؟ همه هجمه ها که نباید متوجه این شود که سلطان سکه آنجا، دو تا پدر و پسر آنجا، یک بچه سی و یک ساله 38 هزار سکه خرید، اینها درست و مجرم، اما کی آمده گفته که باید این سکه ها ‌اینجوری به حراج گذاشته شود و قدرت اقتصادی ملت اینجوری باید تاراج شود؟ سیاستهای غلط بانک مرکزی را باید مورد سوال قرار بگیرد. قدرت اقتصادی مملکت را با این شیوه های غلط دارند تضعیف میکنند.

همه ما باید به خدا پناه ببریم، از خدا بخواهیم که ما را کمک کند، وحدت و انسجام را حفظ کنیم، راههای اشتباهی که رفتیم را فکر کنیم و برگردیم و درست تصمیم بگیریم برای اعتلای ملت و مملکت قدم برداریم.

 

- - -

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست