شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 29 تیر 1397

1397-04-29

برجام نباید بهانه ای شود که از طرف آژانس بازرسان  آنها بیایند آزمایشگاهای دانشگاههای ما را بازدید کنند 

 

نماز جمعه 29 تیر 1397 

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : 

- - - 

 

موذن : رمضانی

فایل صوتی اذان

- -- 

 

مکبر نماز عصر : آشکاران

- - -

 

مجری غلامحسین لقمانی

فایل صوتی مجری

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام صفری

- - -

 

شعر خوانی خانم بهمنی

به مناسبت هفته حجاب و عفاف

فایل صوتی شعرخوانی

- - -

 

شعرخوانی شاعر اهل بیت آقای اکبری

به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

فایل صوتی شعرخوانی

- -- 

 

سخنرانی دکتر طالبیان از مسئولین اداره برق استان مازندران

فایل صوتی سخنرانی

- -- 

 

تقدیر از برنده مسابقه فرهنگی : محمد مهدی محمدی

- - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خلاصه خطبه اول

ما همه مفتخریم که مؤمن هستیم. این نعمت بزرگ خداست که ما را به ایمان راهنمایی کرد. ایمان چیست؟ امام رضا(ع) فرمود: ایمان این است که واجبات را انجام دهی و از حرام ها دوری کنی.

ادامه شرح خطبه 201 نهج البلاغه :

در زمان پیامبر(ص) کسانی بودند که به  پیامبر نسبت دروغ می دادند. امام رضا(ع)  از امام حسین(ع) فرمود: عده ای از مهاجر و انصار نزد پیامبر(ص) آمدند و گفتند: شما هزینه دارید و میهمان دار هستید. ما اموالمان را در اختیار شما می گذاریم.

جبرئیل بر پیامبر(ص) نازل شد و عرض کرد: ای رسول خدا، به اینها بگو: من از شما چیزی نمی خواهم جز اینکه به اهل بیت من محبت و ارادت داشته باشید و آنها را اذیت نکنید.

اینها رفتند ولی یک عده ای از آنها گفتند چرا پیامبر کمک مالی ما را قبول نکرد؟ او می خواست زمینه سازی کند تا ما به فرزندانش توجه کنیم.

خدا این آیه را نازل کرد: عده ای به تو افترا می زنند، بگو اگر من به خدا افترا ببندم چه کسی می تواند مرا از عذاب نجات دهد.

پیامبر(ص) آنها را خواست و ماجرا را از آنها سوال کرد. گفتند ما در گفتار شما تردید کردیم. پیامبرقسمت دوم این آیه را برای آنها قرائت کرد. وقتی این آیه را شنیدند،​ گریستند و توبه کردند.

نتیجه اینکه در زمان پیامبر(ص) هم افرادی بودند که دانسته یا ندانسته، مطالبی را به پیامبر نسبت می دادند.

 

خطبه دوم (متن کامل)

باز هم شما بزرگواران و خودم را به تقوای خداوند سفارش و توصیه می کنم. انسان باتقوا به خدا بدبین نمیشود، به پیغمبر خدا بدبین نمی شود،​ به مومنان بدبین نمی شود،​ به اهل بیت بدبین نمیشود و به دستورات آنها بی اعتنا نمیشود، اهمیت می دهد به دین خودش، به پیشوایان معصوم دینی خودش، انسان باتقوا انسانی است که با معیار زندگی می کند، با معیار حلال و حرام خدا پیش می رود.

خدای بزرگ در سوره بقره آیه 223 به ما دستور داده، چهارتا امر در این آیه است «و قدّموا لانفسکم» پیشاپیش برای خودتان چیزی بفرستید. مگر نمی خواهید به سفر آخرت بروید، اینجا که ماندگار نیستید، ​دیر یا زود باید بروید، پیشاپیش برای آبادی خانه آخرت چیزی بفرستید. «و اتقوالله» از خدا بترسید،​ تقوای خدا را داشته باشید «واعلموا انکم ملاقوه» بدانید که یک روزی خدا را ملاقات خواهید کرد و در محضر خدا حضور پیدا خواهید کرد «و بشّر المومنین» خوش به حال مومنان، بشارت به حال مومنان،​مومنان راستین کسانی هستند که برای خودشان پیشاپیش چیزی می فرستند، « برگ عیشی به گور خویش فرست» و هم از خدا می ترسند و می دانند که یک روزی خدا را ملاقات خواهند کرد. مومن واقعی اینچنین است. مومن واقعی هم  ملاکش این است که واجب را انجام می دهد و حرام را ترک می کند. مومن واقعی در سفر آخرت دغدغه ای ندارد و خداوند به او بشارت رحمت داده.

امروز، جمعه،​6 ذیقعده به عنوان روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع).

چهارشنبه پیش رو سالروز خجسته میلاد امام هشتم(ع) و اول ذیقعهده هم که ولادت حضرت معصومه(س). این دهه، ​دهه کرامت با سه فرزند اما هفتم(ع) برکت پیدا کرد.

ای دل غلام شاه جهان باش شاه  باش

همواره در حمایت لطف الاه باش

دستت نمی رسد که بچینی گلی ز شاخ

باری به پای گلبن او یک گیاه باش

قبر امام هشتم سلطان دین رضا

از جان ببوس و بر در آن جایگاه باش

مکرر جناب آقای دکتر طالبیان فرمایشاتی کردند، بنده خدمتشان عرض کنم که بنده، ​مکرر در این خطبه های تابستان، ​دو سه هفته در رابطه با صرفه جویی برای آب و برق تذکر می دهم. باز هم تذکر می دهم: اگر ما فراوان هم داشته باشیم باید صرفه جویی کنیم. زیاد داشتن دلیل بر این نیست که می توانیم اصراف کنیم. امروز خوشبختانه جناب آقای دکتر طالبیان که مدیر مرکز برق استان هستند و یک روزی هم رئیس اداره برق شهرستان خودمان بودند. توضیحات کافی و مکفی را قبل از خطبه ها داشتند، ​بنده از حضورشان، از حضور همکارانشان، از سخنرانیشان کمال تقدیر و تشکر را دارم. نسبت به مسئولین بزرگوارانی که در این فصل گرما و بالا رفتن مصرف انرژی زحمت می کشند دستگاهها را سرپا نمی دارند و سعی می کنند یا خاموشی نباشد یا خاموشی حداقل باشد، صمیمانه تشکر و تقدیر داریم از این بابت اما برای مملکت ما زیبنده نیست که بعد از سی سال از جنگ گذشته، حالا آن هشت سال اول جنگ بود، بعد از این دوباره به دوران خاموشیها برگردیم و دوباره خاموشیهای دوساعته و چهار ساعته و بعضی جاها بیشتر از این. باید همت کنند، سعی کنند. همین نیروگاههای هسته ای را چرا بیشتر راه نمی اندازیم. بیشتر از این فرصتها استفاده کنیم.

بنده از جناب سرهنگ شریفی که فرمانده ناحیه سپاه پاسداران شهرستان نکا بودند و تودیع شدند و جناب سرهنگ متوسلی که فعلا فرماندهی حوزه مقاومت و بسیج و پاسداران ناحیه شهرستان نکا را در اختیار گرفتند. از زحمات آن عزیز تشکر داریم و به این عزیز هم خوشامد می گوییم و آرزوی توفیقات برای خدمت به بستر بسیج، به حوزه بسیج و پاسداران عزیز، ​سپاهیان عزیز. حتی پاسداران بازنشسته توجه شود، ​با  بازنشسته ها، ​با شاغلها، ​به بسیجیان، کمّا و کیفا باید بسیج توسعه پیدا کند.

در شهرستان ما گاه مشاهده میشود تورهای گردشگری محلی،​ تبلیغات میشود در بعضی از کانالها اما با یک تبلیغات وقیح که زیبنده شهرستان نکا نیست. در این کانالها با این عنوانها تبلیغات شود برای تورهای گردشگری. بنده انتظار دارم مسئولین امر با این برنامه یک مواجهه درستی داشته باشند. هم ارشادی و نظارتی و وظایف خودشان را انجام دهند.

حضرت امام(ره) فرمودند: تلاش مسئولان کشور بر جلب رضایت مردم در همه امور باشد. سفارش امام بزرگوار همیشه به مسئولین این بود که باید مردم را راضی نگه داشته باشیم. جلب رضایت مردم در همه حوزه ها، همه نهادها و ادارات، همه قوای سه گانه، بالاخره برای ما مردم واقعا یک سرمایه هستند و رضایت مردم برای ما مهم است.

باز هم فرمودند کاری نکنید که مردم از شما بترسند، کاری کنید که مردم با شما صحبت کنند.

چقدر حرف زیبای خدایی، دینی، عرفی، روانشناختی،​ علمی.

مقام معظم رهبری دو درخواست داشتند. یکی در حوزه درون کشوری و یکی هم در حوزه برون کشوری. در حوزه برون کشوری در ملاقاتی که دست اندرکاران حج امسال داشتند، مقام معظم رهبری فرمایشات بسیار فراوان و زیبایی داشتند از جمله گفتند که باید کمیته حقیقت یاب تشکیل شود، از طرف مجامع جهانی با حضور ایران که در رابطه با دو فاجعه مسجد الحرام و منا،​در دوسال قبل. باید در رابطه با این دو فاجعه که در آن فاجعه اول 110 نفر  حدودا شهید شدند و در فاجعه دوم هم 9 هزار نفر که حدود 500 نفر ایرانی بودند. فرمودند باید کمیته حقیقت یاب تشکیل شود و کمّ و کیف قضیه باید مشخص باشد.

در رابطه با مسائل داخلی هم در نامه ای به ریاست محترم جمهوری، ضمن اینکه ابراز نگرانی کردند از اخبار منتشر شده در رابطه با سوء استفاده ای که در حوزه واگذاری ارز و سکه انجام گرفته که فلانی چند هزار سکه گرفته، دستور دادند به رئیس جمهور که گزارش دقیق در رابطه با سکه و ارز وواگذاری اینها به رهبری داده شود.

انشاءالله امیدوار هستیم که با این مسئله که واقعا یک مسئله ای بود که همه ما را نگران کرده، سوء استفاده ای که در این حوزه ها انجام گرفته اصلا به این شکل خزینه مملکت در اختیار یک عده ای قرار بگیرد، بیاییم سیاست واگذاری میلیونها قطعه سکه، میلیاردها دلار ارز، بریزیم در بازار، ​این چه سیاستی است؟ اصلا سیاست درستی هست یا نیست؟ چرا نظارت نشده؟ چرا سوء اسنتفاده هایی انجام گرفته؟

چون هفته برجام و تصویب برجام است، در رابطه با برجام هم بنده دو نکته را خدمت شما بگویم. نکته اول این است که مقام معظم رهبری در دو فرمایش این را تذکر دادند که ما مخالف با مذاکرات نیستیم. الان هم که آمریکا کنار رفته، با ادامه مذاکرات با اروپاییها مخالف نیستیم اما مسائل مملکت خودمان را با برجام نباید گره بزنیم. مشکلات مملکت خودمان را با برجام نباید گره بزنیم. فرمودند: مخالف مذاکره با اروپا در مورد برجام نیستم اما نکته مهم این است که نباید مشکلات کشور را معطل برجام کرد. (24/4/97 دیدار با کارگزاران)

در فرمایش دیگری در تاریخ 2/3/97 فرمودند: در سالهای اخیر این درس گرفته شد که گره زدن حل مسائل کشور به برجام و خارج از کشور، یک خطای بزرگ است. پس بنابراین ما با مذاکرات مخالف نیستیم اما نباید ملکت را معطل برجام کنی. پنج سال گذشت آخرش هم پشت پا به همه تعهدات خودشان بزنند و دست ما از همه جا خالی در تازه در فکر این باشیم که به منابع داخلی خودمان توجه کنیم.

برجام نباید بهانه ای شود که از طرف آژانس بین المللی هسته ای بازرسان  آنها بیایند در آزمایشگاهای دانشگاههای ما را بازدید کنند و نخبه های علمی ما را در اینجا ها شناسایی کنند، اساتید ما را در این حوزه ها شناسایی کنند و ببرند مشخصاتشان را آن طرف بدهند و گروههای ترور بیایند اینها را ترور کنند. به چه دلیل این گروههای بازرسی آژانس آمدند در یکی از دانشگاههای ما و برای دانشگاه دیگری هم برنامه ریزی کردند که بروند. بسیج دانشجویی و دانشگاهی سر و صدا کردند وگرنه مسئولین صدایش را در نیاوردند. فقط پریروز وزیر علوم گفته که آمدن بازرسین آژانس با موافقت ما نبوده، شورای عالی امنیت ملی این اجازه را داده. اگر اینجوری بوده شما چرا اعتراض نکردی؟ چرا چیزی نگفتی؟ فقط بسیج دانشجویی اعتراض کردند و حرف زدند. شما هم مخالفت کنید و اعتراض کنید. مگر در معاهده برجام هست که اینها بیایند از دانشگاههای ما بازرسی کنند؟ اینها می آیند در این مراکز، بازرسی که نمیکنند، ​جاسوسی می کنند، مشخصات بچه های ما، دانشمندان ما، نخبه های ما را می گیرند و آنجا گزارش می کنند و فرداها مثل چند شهید هسته ای باز هم نخبه های دیگری را باید از دست بدهیم.

والسلام

 - - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست