شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 19 مرداد 1397

1397-05-20

- - -

 

نماز جمعه 19 مرداد 1397 

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 

قاری : رضا واعظی

- - -

 

موذن : امیر حسین یداللهی

- - -

 

مجری : علی علیزاده

- - -

 

مکبر نماز عصر : مهدی اسبوچین

- - 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

خطبه دوم

 

خطبه اول

انسان مومن باید غیرت احکام خدایی داشته باشد چون احکام خدا ناموس ماست. ناموسی ولایی، دینی و ارزشی ماست. باید هر دو نوع غیرت را داشته باشیم.

ایشان در ادامه خطبه 201 نهج البلاغه، بر عملکرد منافقان تاکید دارند که آنان انسانهای طاغوتی، ستمگر و نادرست را بر مردم حاکم ساختند. همین موضوع در عبارت فرمایش امام رضا(ع) نیز وجود دارد: «کسانی که نعمتها را تغییر دادند و پیامبر را متهم کردند ... و کسانی که امام منتخب را مورد تمسخر قرار دادند و کسانی که مردم اهل باطل را بر اهل بیت(ع) مسلط کردند را لعنت کن». مثل عبدالملک ها، مروان ها و...

امروز هم منافقین ابزاری هستند در دست انسانهای باطل برای حاکمیت بدان و تضعیف جبهه حق مثل نزدیک شدن و همکاری منافقان با صدام،​آمریکا، سعودی و...

نکته دیگر اینکه این خطبه به عمل دیگری از منافقان اشاره دارد و آن،​ دستبرد به اموال بیت المال است. حال یا با حاکم ساختن بدان یا به منظور دستبرد به اموال مسلمین، اهل باطل را حاکم می سازند.

 

خلاصه خطبه دوم

توصیه مجدد به تقوای الهی و انجام  نیکوکاری که پاداش خوبی به آنان عطا خواهد شد. لذا انسان باتقوا اهل نیکوکاری و حسنه است. اگر انسان باتقوا گناهی از او سر زد، سریع توبه کند و توبه را به تاخیر نیندازد که تاخیر توبه، فریب شیطان است.

سالرو شهادت امام جوان، حضرت امام جواد(ع) است. ایشان در طول 17 سال دوران امامت خود تلاش فراوانی از دوران خردسالی (8 سالگی) انجام دادند به ویژه تربیت 206 شاگرد بسیار عالی و سرانجام مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیدند.

دوشنبه اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است و اینکه مراحل مختلف ازدواج آنان، در انتخاب همسر، مهریه، ساده زیستی تربیت فرزند و... الگوی بسیار نیکویی هستند.

امام جمعه محترم نکا با اشاره به برخی مشکلات مملکتی و اینکه این مشکلات قابل حل است گفتند:

1 - دو تابعیتی مدیران که بخشی از مملکت ما هستند.

2 – گاهی اوقات تصمیمات نادرستی می گیرند.

3 – تکیه بر مردم و اعتماد به ملت کم است.

چنانچه امام(ره) فرمودند: هر جا به ملت تکیه شود این ملت سقوط ندارد.

ایشان در ادامه گفتند:

به جای اینکه نقدینگی مردم را مدیریت کنند، ایراد می گیرند که اشکال اقتصادی، بخشی بخاطر نقدینگی و جهت دهی به سمت دیگری میرود حال آنکه اگر برنامه ریزی درستی شود می توان از این فرصت استفاده کرد و در جهت سرمایه گذاری و اشتغال استفاده کرد به شرط اینکه موانع تولید را برطرف کرد.

نمونه دیگر: چرا ارز را به چند نفر خاص باید داد و بازار صرافی را بست که اختلال ارزی پیش بیاید؟ چرا اقتصاد غیرنفتی را تقویت نمی کنند که از وابستگی اقتصاد نفتی خارج شوی و همین بسته های ارزی متفاوت توسط دو ریاست بانک مرکزی کشور، معلوم است که کارشناسی و تصمیم درستی به عمل نمی آید.

پس باید به توصیه اقتصادی امام(ره) و رهبر بزرگوار توجه و به مردم اعتماد کرد و تصمیمات درست گرفت و مسئولان قضایی نیز، باید مجازات سخت نسبت به مفسدان اقتصادی داشته باشند.

دشمن دنبال ناامیدی سازی و ناکارآمدی نظام است ولی مقام معظم رهبری امیدوارانه به همه توصیه کردند که اگر مشکلات را مدیریت کنیم، آینده درخشانی در انتظار است.

 - - -

 

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست