شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 9 شهریور 1397

1397-06-09

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، چیز جدیدی نیست

نماز جمعه 9 شهریور 1397

به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام نظری

- - -

 

قاری و موذن : حسین جعفری

فایل صوتی قرآن

 

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد حسین آشکاران

- - -

 

مجری : غلامحسین لقمانی

فایل صوتی مجری 

- - -

 

 خلاصه خطبه اول

امام کاظم(ع) فرمود: لقمان حکیم در سفارش به فرزندش گفت: دنیا دریای عمیقی است که مردم در آن غرق شدند اما آن کشتی نجاتی که می تواند شما را نجات دهد، تقواست. تقوا یعنی اینکه به فرامین الهی عمل کنیم. اگر امر کرد که نماز بخوانیم، باید نماز بخوانیم.

عده ای تصور می کنند که مسئله امامت علی(ع) فقط در روز عید غدیر اتفاق افتاد در حالی که پیامبر(ص) بارها وصایت و خلافت امام علی(ع) را مطرح فرمودند. یکی از جاهایی که پیامبر (ص) به طر رسمی اعلام فرمود روزی بود که خداوند به پیامبر وحی کرد: باید مساله رسالت خود را به صورت علنی انجام دهی : «و انذر عشیرتک الاقربین» پیامبر خویشاوندان خود به نبوت دعوت فرمود و در این جلسه فرمود: اولین کسی که به من ایمان بیاورد جانشین من است.

هر دو گروه شیعه و سنی همگی گفته اند که امام علی(ع) برخاست و به پیامبر(ص) ایمان آورد.

روزی مامون از اهل سنت سوال کرد آیا در آن دو جلسه پیامبر از جانشینی حرفی مطرح کرد؟ همه گفتند آری. سپس سوال کرد: آیا شخصی را هم انتخاب کرد؟ گفتند آن شخص علی بن ابیطالب بود. مامون گفت آیا پیامبر ایمان علی بن ابیطالب را پذیرفت؟ گفتند بله. سپس مامون گفت: از دو حالت خارج نیست. یا ایمان  علی در سن ده سالگی ایمان واقعی بود و یا اینکه بگوییم نعوذبالله  پیامبر کار عبثی انجام داد. علمای اهل سنت در اینجا سکوت کردند.

پیامبر(ص) در مورد علی(ع)​فرمود:  تو برای من مثل هارون برای موسی هستی و فرمود: علی با حق است و حق با علی. حق مجسم در میان مردم، علی بن ابیطالب است.

خلیل بن احمد فرامیدی شیعه شد. پرسیدند چرا شیعه شدی؟ گفت: بخاطر اینکه علم هیچ کس به علم علی نرسید و دوم اینکه هیچگاه کسی سوالی از ایشان نپرسید مگر اینکه آن سوال را پاسخ داد. سوم اینکه هیچگاه از کسی سوالی نکرد و نیاز نداشت که از دیگران بپرسد.

روز هیجده ذی حجه الحرام، پیامبر(ص)، همه مردم را در منطقه ای به نام غدیر خم جمع کرد و حدود 120 هزار نفر جمع شدند و پیامبر اکرم در اینجا ابلاغ رسالت کرد. منبری درست شد و دست علی بن ابیطالب را گرفت و به مردم معرفی کرد و فرمود: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه».

یکی از علمای قم، آیت الله نجم الدین طوسی در ملاقاتی با عالم اهل سنت، سوال کرد: چرا شیعه نمیشوی؟ گفت دلیلی ندارم. گفت آیا حادثه غدیر را قبل داری و آیا پیامبر این جمله را فرمود؟ پس چرا قبول نمی کنی؟ آیا پیامبر(ص) در آن روزهای گرم، سه روز مردم را نگه داشت که فقط بگوید اگر مرا دوست دارید علی را هم دوست بدارید؟

 

خلاصه خطبه دوم

در آستانه بازگشایی مدارس، تهیه لوازم تحصیلی برای برخی خانواده ها دشوار است. انتظار از مردم خیرخواه این است که دست نیازمندان را بگیریم.

روز گذشته شهادت شهید رجایی و شهید باهنر بود. این روز را گرامی می داریم.

دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است. تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران چیز جدیدی نیست. ما از اول انقلاب تاکنون بارها از طرف دشمنان تحریم شدیم.

دشمن می خواهد با جنگ تبلیغاتی اثبات کند که انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود، ناکارآمد است. دشمن به شدت از جمهوری اسلامی نگران است و با خروج ترامپ از برجام و به همراه آن تهاجم تبلیغاتی، متاسفانه عده ای ترسیدند و خیال می کنند باید در مقابل دشمن کوتاه بیاییم.

ما در سال های طولانی و در دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادیم و نترسیدیم. امروز دشمن با تحریم و جنگ، قصد براندازی جمهوری اسلامی را دارد.

دشمن دیگر توان ندارد که کشورهای دیگر را علیه ایران برانگیزد. آمریکا قادر نیست فروش نفت ایران را به صفر برساند.

آمریکا می داند که ما تحریم را دور می زنیم. ایران در جایگاهی قرار دارد که امکان تحریم وجود ندارد.

در شرایط فعلی باید وحدت را حفظ کنیم. مسئولان باید برای شرایط فعلی برنامه ریزی کنند. ما در کشور، نیروی توانمند فراوان داریم که کشور را از این وضعیت نجات دهند.

مردم باید حرف رهبری را گوش کنند. کسانی که امکانات مردم را احتکار می کنند، به این ملت خیانت می کنند.

ما باید در سایه ایمان و توکل به خدا، در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

- - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

- - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست