شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 13 مهر 1397

1397-07-13

- - -

 

نماز جمعه 13 مهر 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 

فایل صوتی خطبه اول

 

خطبه دوم

- - -

 

به مناسبت هفته نیروی انتظامی،​قاری، موذن و مکبر این هفته  نماز جمعه

از پرسنل محترم نیروی انتظامی بودند


قاری : علی کیانی منش

 فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : شهرام حیدری

فایل صوتی اذان 

- - -

 

مکبر نماز عصر : مجتبی علیزاده

- - -

 

برپایی ایستگاه سلامت توسط نیروی انتظامی

- - -

 

سخنرانی فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان نکا

جناب سرهنگ نصیری

پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته نیروی انتظامی

 فایل صوتی سخنرانی جناب سرهنگ نصیری

 - - -

 

برپایی نمایشگاه فرهنگی توسط نیروی انتظامی

 - - -

 

پاسخ به سوالات شرعی و احکام : حجت الاسلام سجادی فر

 - - -

 

پاسخ به سوالات شرعی (خواهران ) : خانم فندرسکی

 - - -

 

مشاوره خانواده (خواهران) : خانم باقری

- - -

 

مجری : محمد حسین فاضلی

 

 فایل صوتی

- - -

 

مداحی به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) و ایام محرم

مداح : رمضانعلی محمدی

فایل صوتی مداحی

 - - -

 

خلاصه خطبه اول

چند گروه اخبار را از پیامبر اکرم(ص) روایت می کردند:

1 – منافقان که خطرناک ترین افراد بودند و اخبار پیامبر را وارونه روایت می کردند.

2 – کم حافظه ها که ناقص روایت می کردند

3 – افراد صادق و عادی که اخبار پیامبر(ص) را به درستی روایت می کردند.

الان هم متاسفانه دشمنان و منافقان اخبار و اطلاعات روز را علیه جبهه حق برای مردم دنیا مخابره می کنند و حوادث راآنگونه که خود می خواهند به خورد مردم جهان می دهند.

امام سجاد(ع) برای یکی از یاران خود درباره آمادگی رای سفر آخرت و اینکه دو فرشته در بدو ورود به عالم قبر و برزخ مسائل مهم زندگی را از تو سوال می کنند، از عمر، مال و... که باید خود را آماده کرد.

امام جمعه محترم در پایان خطبه اول با ذکر گوشه ای از روایت امام سجاد(ع) از غربت امام حسین(ع)،​روضه ای را بیان فرمودند.

 

خطبه دوم (متن کامل)

باز هم همه شما نمازگزاران محترم، مردان و زنان با ایمان و خودم را به تقوای خدا سفارش و توصیه می​کنم. اگر باتقوا باشیم زندگی را در مسیر درست پیش می بریم و مدیریت می کنیم. دچار خبط و خطا و لغزش و اشتباه نمی شویم. بسیار کم، هیچ وقت عمدا وارد اشتباه نمیشویم، کار خلاف انجام نمی دهیم، گناه کبیره انجام نمی دهیم، مواظب چشممان هستیم، مواظب زبانمان هستیم، مواظب گوشمان هستیم، مواظب دستمان، اعضا و جوارحمان هستیم، مواظب کسب و کارمان هستیم، مالمان از چه راهی به دست بیاوریم، کجا خرج کنیم؟ همه چیز را مواظبیم. آدم باتقوا مواظب همه کارهای خودش، اعمال و رفتار خودش هست.

خدای بزرگ می فرماید: دنیا بازی است. سرگرمی و بازی است. الان نمی فهمد که این بازی است. وقتی وارد آن عالم دیگر شدی می بینی مجموعه این هفتاد، هشتاد و صد سال،​ واقعا بازی بوده، سرگرمی بوده و در یک آن هم آمده و تمام شده «ولدارالاخره خیر للذین یتقون» آخرت برای انسانهای باتقوا بهتر است. انسانهای باتقوا دنیا را می خواهد چکار کنند، آخرت برایشان مهمتر است. نه اینکه دنیا را رها کنند، ​دنیا را هم دارند اما می دانند چیزی که برایشان بهتر است آخرت است، در فکر آخرت هستند «افلا تعقلون» آیا تعقل نمی کنید، ​خوب فکر نمی کنید، اگر خوب تعقل کنیم و عقلمان را به کار بگیریم متوجه می شویم که آخرت برای انسانهای باتقوا بهتر است.

امروز 25 محرم سالروز شهادت امام سجاد(ع) طبق قولی است. امام سجاد(ع) راوی نهضت حسینی بوده،​ماجرای امام حسین، صحیحش را امام سجاد و حضرت زینب(س) روایت کردند و هم افشاگر ماهیت دستگاه فاسد اموی بودند با آن سخنرانیهای خودشان و خود زنده ماندن امام سجاد و فرزندش امام باقر(ع) که در جریان کربلا دو ساله یا چهارساله بودند، ​آنهایی که به طفل شش ماهه رحم نکردند چطور شد امام سجاد و امام باقر(ع) 4 ساله زنده ماندند. معجزه خدا بود که باید امام زنده باشد. امام سجاد بعد از امام حسین باید باشد، امام باقر هم باید در آینده امام جامعه باشد. سالروز شهادت این امام بزرگوار را خدمت همه شما و از زبان شما خدمت آقا امام زمان صاحب عزا(عج) عرض تسلیت داریم.

13 مهر ماه سالروز هجرت تاریخی حضرت امام(ره) از عراق به پاریس هست که این هجرت پیام انقلاب را جهانی کرده و تمام دوربینهای دنیا در خدمت امام قرار گرفتند. مقدرات خدا را ببینید، امام وقتی رفتند پاریس، تمام دوربینهای دنیا همه در خدمت امام بودند بخاطر آن موقعیت کشورهای غربی و فضای امکانات رسانه ای که در آنجا وجود داشت. بنابراین ما این هجرت مبارک را هم گرامی می داریم.

13 مهرماه روز نیروی انتظامی است.‌نقش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف زندگی اجتماعی بخصوص در مسئله امنیت و حفظ امنیت بسیار نقش برجسته ای است. نقش این عزیزان هم قابل قبول است و هم قابل افزایش است. قابل قبول است کارکرد و عملکرد واقعا با نمره مقبول دارند اما قابل قبول بودن به معنی این نیست که قابل افزایش نیست و قابل افزایش هم هست و  ما باید سعی کنیم نیروی انتظامی ما انشاءالله ارتقا پیدا کند. مقام معظم رهبری فرمودند ما باید نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی و دولت اسلامی و جامعه اسلامی و قرآنی داشته باشیم و به توفیق الهی می توانیم به چنین هدفی برسیم.

بنده صمیمانه از زحمات همه این عزیزان و حضورشان امروز در نماز جمعه و توضیحات و سخنان فرماندهی نیروی انتظامی شهرستانمان جناب سرهنگ نصیری، صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

15 مهر ماه روز روستا و عشایر است. روستاها و عشایر در گذشته و امروز در دنیای پیشرفته در شکوفایی اقتصاد، رشد اقتصاد، ​نقش بسیار برجسته ای داشته و دارند. اگر روستاهای خودمان را آباد کنیم، اگر عشایر را بالاخره زمینه های کار و مسائل آنها را فراهم کنیم می توانیم مملکت را از نظر اقتصادی رشد دهیم. بنابراین اگر می خواهیم ارتقا پیدا کند  اقتصاد ما، باید عشایر و روستاها را کاملا در حوزه تولید، اینها را بسیج کنیم،​ اینها را مجهز کنیم. اینطور نباشد که روستائیان از روستا دست بکشند و هجرت کنند به شهرها، بروند در چهارراه ها و سه راه ها بایستند منتظر کارگری باشند،​ آیا گیرشان بیاید یا نیاید. باید روستاهای ما بهترین صحنه های تولید و کار در حوزه های مختلف باشد. باید به این نکته توجه کنند مسئولین ما. بنده به سهم خودم از همه روستائیان و عشایر عزیز تشکر و تقدیر دارم. از زحمات و خدماتشان و به آنها سفارش می کنم، کسانی که زمین و امکانات دارند انشاءالله سعی کنند به اشتغال در روستاهای خودشان روی بیاورند و فرزندانشان هم به همین شکل و مسئولین کمک کنند در این زمینه و مساعدت کنند. روستاها فقط مرکز رفاه نباشد که آدم های شهری، از شهرها و استانهای دیگر بیایند در روستاه ویلا بسازند و روستا بشود فقط مرکز اینکه پنج شنبه و جمعه بیایند تفریح کنند اما روستائیان فقیر و فقیرتر و مجبور به هجرت شوند. نه اینطور نباید باشد. باید روستا خودش رشد اقتصادی و شکوفایی اقتصادی داشته باشد.

16 مهرماه سالروز شهادت‌ حبیب مدافعان حرم، سردار شهید حاح حسین همدانی است که واقعا نقش برجسته ای در دفاع از حرم داشتند. آن وقتی که ایشان اعزام شده، سردار سلیمانی ایشان را برد به سوریه، می گفت 80 درصد خاک سوریه در دست تروریستها بود. «جیش الحر» به تنهایی 110 هزار نیروی مسلح را سازماندهی کرده بود. چطور این عزیزان ما، این مدافعان حرم، این شهدای مدافع حرم، جانبازان مدافعان حرم توانستند سوریه را از حلقوم دشمن نجات دهند. دیگر چیزی نمانده بود که قدرت و استیلا و سلطه صهیونیستها و آمریکا و عواملش، ​تمام سوریه را ببلعد. این بچه های شما بودند که امروز به عکس شده و تمام خاک سوریه جز یک مقدار بسیار اندکی آزاد شده. دیگر از آن جیش الحر خبری نیست، دیگر از داعش خبری نیست. اینها به صورت پراکنده یک  تلاشهای مذبوحانه ای را دارند.

جریان موشک باران مواضع تروریستها و عقبه همان تروریستهایی که در اهواز آن جنایت را آفریدند، یک عملیات بسیار موفقیت آمیز بوده، حساب شده بوده، اقتدار، ​قدرت، توان، دقت سیستم دفاعی و امنیتی کشور عزیز ما را نشان می دهد. از سپاهیان بزرگوار و پاسدار تشکر و تقدیر داریم که این عملیات موفق را انجام دادند و دل خانواده های شهدا را خوشحال کردند و دشمنان را به وحشت انداختند.

 رهبر بزرگوارمان دیروز در جمع صدهزار نفری بسیجیان سازندگی در تهران فرمایشات بسیار ناب و زیبایی را در زمینه های مختلف فرمودند و بیان داشتند که از جمله آنها بها دادن به جوانها بود. در رابطه با جوان و جوانها بخش زیادی از صحبتهایشان، اینکه جوانان برای ما مشکل نیستند، حل مشکل هستند. ما اگر خوب بتوانیم عرضه داشته باشیم، مدیریت درستی داشته باشیم، حسن مدیریت داشته باشیم، نسل جوان برای یک کشور مشکل نیست بلکه حل مشکل است. انشاءالله مسئولین ما بتوانند از این کلید حل مشکل یعنی نسل جوان تحصیل کرده فرهیخته ای که فراوان ما در کشور خودمان بحمدلله داریم حسن استفاده را بکنند.

همینطور این نقدینه ها، مقام معظم رهبری فرمودند هم فرصت است و هم تهدید است. اگر بتوانیم در جهت اشتغال ساماندهی کنیم و به کار بگیریم خودش یک فرصت است. جوانان تحصیل کرده که داریم، نقدینه فراوان هم که در دست مردم هست، ما باید بلد باشیم چطور این نقدینگی را به جای اینکه برود در مسکن بحران ایجاد کند، در ارز بحران ایجاد کند، در خودرو بحران ایجاد کند، در طلا بحران ایجاد کند، ما بیاییم این نقدینگی را در زمینه تولید و اشتغال بکار ببریم. هم نقدینگی برای ما بحران ایجاد نمی کند و هم نسل جوان ما روی دست ما نمی ماند و بالاخره زمینه اشتغال ایجاد میشود.

در فرازی از فرمایشاتشان فرمودند: اقتصاد ملی کشور می تواند تحریم را شکست دهد.

درست است که ما امروز در معرض یک تحریم ناجوانمردانه از جانب آمریکا بخصوص هستیم و خیلی روی این مسئله سرمایه گذاری کردند اما اقتصاد ملی ما در مقابل اینها، ​رهبر بزرگوار فرمودند می تواند تحریم آنها را شکست دهد. اقتصاد ملی کشور می تواند تحریم را شکست دهد و به حول قوه الهی، تحریمها را شکست خواهد داد و شکست تحریم به معنای شکست آمریکاست و آمریکا باید با این شکست یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

آمریکا بارها با ما در عرصه های مختلف کارهایی را تجربه کرده، عملیاتهای نظامی، ​اقتصادی و سیاسی تبلغاتی و فرهنگی را تجربه کرده، ​در همه زمینه ها شکست خورده، در این زمینه هم انشاءالله شکست می خورد.

 

- - -

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست