شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 27 مهر 1397

1397-07-27

- - -

  

نماز جمعه 27 مهر 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : محمد جواد قاسمیان

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : محمد محمدی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مجری برنامه های قبل از خطبه

محمد علی بخشی

- - -

 

سخنران پیش از خطبه 

رئیس بیمه سلامت شهرستان نکا : مهدی مجیدی

فایل صوتی سخنرانی

 - - -

 

بیان احکام شرعی : حجت الاسلام نورزاده

- - -

 

پاسخ به سوالات شرعی (خانمها) : خانم فندرسکی

 - - -

 

مجری : ناصر فتح اللهی

فایل صوتی مجری

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد حسین آشکاران

- - -

 

حضور دانش آموزان متوسطه اول مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی

- - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

خطبه دوم (متن کامل)

باز هم همه شما بزرگواران، اهل دیانت، اهل ولایت، اهل عبادت و اهل نماز جمعه و جماعت و خودم را به تقوا و پرهیزکاری سفارش و توصیه می کنم. اعمال ما کالبد است. تقوا، روح آن است. اعمال بدون تقوا مثل کالبد بدون روح است، بدون جان است، ارزش و حیاتی ندارد. بنابراین بیاییم عمل جاندار، عمل روح دار و زنده انجام دهیم و آن هم با تقواست که در این صورت مقبول خدا خواهد بود «انما یتقبل الله من المتقین». بزرگان دین، ما را سفارش به تقوا کردند. بهترین سفارشی که ما به هم می توانیم توصیه و سفارش کنیم تقواست. علی(ع) فرمودند «اوصیکم بتقوی الله فان تقوی الله خیر ما ... عباد» من شما را سفارش به تقوا می کنم. تقوا بهترین وصیت است که بندگان خدا همدیگر را به آن وصیت می کنند. شما فرزند خودت را، برادر، خواهر، همسر و فامیلان خودت را هر چه که نصیحت کنی مثلا این خوب است و بد است، هر چه نصیحت کنی که بسیار هم کار خوبی است بهترین همه نصیحتها و سفارشها این است که بگویی باتقوا باش. یک آدم باتقوا، سفارش به تقوا کنی. وصیت به تقوا داشته باشی. وصیت نامه که می خواهی بنویسی، آغاز وصیت نامه بگو فرزندانم، همسرم، من از شما می خواهم باتقوا باشید، شما را به تقوا سفارش می کنم. علی(ع) فرمود بهترین وصیتی که بندگان خود نسبت به هم می توانند داشته باشند تقواست «و اقربه من رضوان الله» بهترین سفارشی که به رضوان و خوشنودی خدا از همه نزدیکتر است همین سفارش به تقواست «و خیره فی عواقب الامور» آن که عاقبت انسان را ختم به خیر می کند تقوای خداست «فبتقوی الله امرتم و له خلفتم» هم امر شدید به تقوا و هم آفریده شدید برای تقوا. اصلا خلقت ما برای این است که ما تقوا داشته باشیم در زندگی. فلسفه خلقت تقواست. (کتاب الغارات صفحه 101)

بیاییم راستی راستی باتقوا باشیم. یک انسان با تقوا. با تقوا یعنی چه؟ یعنی دو تا خط قرمز خدا را رعایت کنیم. آنچه که واجب است بگوییم چشم و انجام دهیم، ترک نکنیم. هر چه که حرام است به آن نزدیک نشویم. نه اینکه انجام ندهیم بلکه نزدیک هم نباید شویم. واقعا اگر تقوا داشته باشیم خیلی قدرت و قوت داریم. جامعه باتقوا، انسان باتقوا اصلا برای او بن بست مطرح نیست. برای او مشکلات مطرح نیست، همه مشکلات باتقوا حل می شود و با فاصله گرفتن از تقوا، انواع مشکلات متوجه انسان می شود. فرموده خدا و پیغمبر است.

امروز نهم ماه صفر سالروز شهادت حضرت عمار یاسر است. عمار یاسر وقتی مسلمان شد، پدر و مادرش و برادرانش را هم مسلمان کرد و آنها را دعوت به دین کرد و آنها هم مسلمان شدند و در مقابل انواع  شکنجه های مشرکان مقاومت کردند. پدر و مادرش در این شکنجه ها شهید شدند. اولین مرد شهید و زن شهیده پدر و مادر عمار یاسر هستند. خود عمار مظهر بصیرت و آگاهی بوده و در تمام فتنه ها بصیرت عمار ضرب المثل بوده. هم در کنار پیغمبر و بعد از پیغمبر در کنار علی(ع) در تمام جنگها و در جنگ صفین هم به شهادت رسیده، در سن 91 یا 93 یا 94 سالگی که اختلاف است ، قهرمانانه و شجاعانه جنگیده و و شهید شد.  بصیرت و بیداری و دشمن شناسی اش به گونه ای که «اَین عمار» خودش نشان دهنده جایگاه والای این شخصیت بوده. بر اساس بعضی از نقلها حضرت علی(ع) فرمودند هر کس از وفات عمار دلتنگ نشود او را از مسلمانی نصیبی نیست. اینقدر این شخصیت بزرگ و بزرگوار بود.

سالروز رحلت آیت الله مهدوی کنی و سالروز شهادت حاج آقا مصطفی یادگار امام که امام(ره) درباره ایشان فرمودند او امید آینده اسلام بود. ما این خاطره و نام و یاد این بزرگان را گرامی می داریم و برای شادی ارواح این عزیزان اجماعا صلواتی را هدیه می کنیم.

حادثه تروریستی میرجاوه و ربایش 14 مرزبان کشور به وسیله تروریستها و همکاری عوامل این طرف، ان طرف مرز، در هر حال مایه تاسف شده. بالاخره این هزینه ها را ما که برای خدا قیام کردیم باید بپردازیم. امیدواریم که مدافعان حریم امنیت بتوانند این عزیزان را از دست ربایندگان تروریست خلاص و آزاد کنند و صحیح و سالم به خانواده شان برگردانند.

دولت جدید پاکستان که اظهار می کند و نشان می دهد که می خواهد کمی بهتر از گذشتگانش با کشور جمهوری اسلامی ما تعامل و همکاری داشته باشد. انشاءالله با تعامل و همکاری این دو دولت، مرزهای دو کشور بخصوص آن طرف مرز که پناهگاهی برای تروریستها شده برای آنها نا امن شود و مردم از شرّ این عوامل آدمکش انشاءالله آسوده شوند.

قتل خبرنگار منتقد، خاشقچی، که ایشان خیلی آدم نرمالی هم نبوده  البته، ولی در عین حال کشتن چنین انسانی از طرف دولت سعودی که مسلم است دولت سعودی در این زمینه و اطلاعات سعودی و شخص ولیعهد هم در جریان بوده. در هر حال این واقعا از نگاه حقوق بشر، حقوق خبرنگار و هر چه که در دنیا به آن معقدند ، نادرست بوده و با وضع فجیعی هم او را کشتند. از اینجا معلوم میشود این داعشی هایی که اینطور جنایت می کردند آبشخورشان و سرچشمه شان کجا بوده. این وهابین قصی القلب جنایتکار چنین تروریسهایی را می پروراند و اینطور برخورد می کنند و عجیب این است که نظام آمریکایی به ظاهر مدافع حقوق بشر، به روی اینها لبخند میزند و به صراحت می گوید ما که نمی توانیم 100 میلیارد منافع خودمان را بخاطر یک قتل ندیده بگیریم. یعنی آمریکا در این بین دارد کاسبی می کند و از این قتل تجارت و منافع خودش را دارد حفظ می کند و جنبه های انسانی را فدای این مسئله می کند. (شعار مرگ بر آمریکا حضار)

«فقاتلوا ائمه الکفر» این سعودی ها همه نوچه هستند و اصلش را باید هدف قرار دهیم، آمریکا و صهیونیستها. سرچشمه همه جنایات.

ابلاغ سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامی از طرف مقام معظم رهبری. این سیاستها اگر عملیاتی شود خدا می داند چه تحولی ایجاد میشود. یک سند چشم انداز پنجاه ساله است که بر اساس این سند ایران در آسیا یکی از چهار کشور پیشرفته و در دنیا یکی از هفت کشور پیشرفته خواهد شد بر اساس این سند چشم  انداز پنجاه ساله اگر به این سند عمل شود و این سند را فدای سندهای بین المللی نکنیم.

مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان فرمایشات بسیار جالبی داشتند که فرازی از آنها فرمودند: نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن . کوچک شدن فایده ای ندارد. واقعا هم همینطور است. آدم به دست دشمن نگاه کند، مشکلات مملکت خودش را گره بزند به اینکه آمریکا تحریم را بردارد، آمریکا با ما کنار بیاید، آمریکا با ما راه بیاید، آمریکا را خوشحال کنیم، FATF را امضا کنیم، CFT را امضا  کنیم تا آنها بهانه ای دستشان نباشد. فرمودند نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و کوچک شدن فایده دیگری ندارد.

مسئولین ما به این توصیه ها توجه جدی کنند و در فراز دیگری هم فرمودند: مهمترین کار امروز دشمن برای اغوای افکار عمومی جهان و ایران، تصویرسازی غلط می باشد. یک تصویر غلط از نظام جمهوری اسلامی ایران. از کارکرد چهل ساله انقلاب اسلامی ایران. آن تصویری که آنها می دهند، واقعیت زیبایی که انقلاب اسلامی ما دارد، زمین تا آسمان متفاوت است. دشمن می خواهد تصویرسازی غلط داشته باشد، از نظام ما و از انقلاب ما و انقلاب ما را از خاصیت و اثر و بالندگی بیندازد.

ما به آمریکا می گوییم که انقلاب اسلامی ما مشتعل شده از مکتب دین و مکتب عاشوراست. چطور مکتب عاشورای امام حسین(ع) بنیان سلطه اموی را برچیده و برانداخته، انشاءالله انقلاب اسلامی ما علی رغم همه تصویرسازی کاذب شما، بنیان سلطه امپریالیستی و استکباری آمریکایی غربی را مثل بنیان سلطه اموی ریشه کن خواهد کرد.

والسلام

 

 

 - - -

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست