شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 18 آبان 1397

1397-08-18

کاسبان سازش می خواهند مردم را بترسانند و بکشانند برای سازش با آمریکا و پذیرفتن این لوایح و قراردادهای ننگین 

 

نماز جمعه 18 آبان 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

- - -

 

قاری : امیر حسین فرجی

فایل صوتی قرائت قرآن

 

- - - 

 

موذن : محمد امین اسدی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مجری قبل از خطبه : محمد علی بخشی

فایل صوتی

- - -

 

مجری : سعید سورتیچی

فایل صوتی مجری

- - -


احکام شرعی : حجت الاسلام پاینده

- - -

 

احکام شرعی ویژه خانمها : خانم فندرسکی

- - -

 

سخنرانی حجت الاسلام صالحی ریاست محترم  اداره اوقاف شهرستان نکا

به مناسبت هفته وقف

فایل صوتی سخنرانی حجت الاسلام صالحی

- - -

 

چادر سلامت از طرف هلال احمر شهرستان نکا

- - -

 

ایستگاه صلواتی  به مناسبت هفته وقف از طرف اداره اوقاف شهرستان نکا

- - -

 

حضور جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه شهید ساعی اومال

- - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

خطبه اول (خلاصه)

موضوع : هجرت پیامبر(ص)

همانطور که در بعد جسمی یک سری چیزها برای ما ضرر دارد، در بعد معنوی هم بسیاری از چیزها برای ما ضرر دارد. خداوند همه این مضرات را بر ما حرام کرده است و باید از آنها پرهیز کنیم.

امروز، اول ربیع الاول سالروز هجرت رسول اکرم(ص) است. مدینه به نام مدینه طیبه معروف بود. یزید صفت خبیثه بر آن نهاد. آوازه رسول اکرم(ص) از مدینه برخاست و سراسر جهان را فراگرفت. رسول اکرم(ص) از مکه به مدینه هجرت نمود که مهمترین دلیل این هجرت، خطری بود که رسول اکرم(ص) را تهدید می کرد چون دشمنان تصمیم گرفته بودند به هر نحو ممکن آن بزرگوار را به قتل برسانند. آنان از چهل تیره و قبیله، چهل جوان شمشیر به دست را انتخاب کردند تا این کار را انجام دهند.

حضرت علی(ع) جای پیامبر(ص) خوابید تا شرایط عادی جلوه کند و دشمنان متوجه رفتن پیامبر نشوند. فضیلت حضرت علی در جریان هجرت با این اقدام شجاعانه نهفته  است.

هجرت پیامبر(ص) آثاری دارد:

1 – توسعه اسلام و ازدیاد مسلمانان به طوری که اهل مدینه مسلمان شدند. 2 – ایجاد ارتش اسلام. 3 – ایجاد مرکز قدرت برای مسلمانان در مدینه. 4 – مهار دشمنان و سرکوب آنان. 5 – اسلام از شکل منطقه ای بیرون آمد و شکل جهانی به خود گرفت. 6 – پیروزی های پی در پی از جمله فتح مکه. 7 – فراهم آمدن زمینه تربیت انسانهای بزرگی چون سلمان، ابوذر و ...

در ادامه از هجرت دیگری هم یاد می کنیم و آن هجرت امام هشتم(ع) از مدینه به ایران است و امروز ما افتخار داریم که بارگاه آن حضرت، مایه برکت ایران اسلامی شده است.

 

خطبه دوم (متن کامل)

همه این زحمتها، هجرتها، جهادها که در طول تاریخ از هجرت و جهاد شخص پیامبر بزرگوار اسلام تا اهل بیتش، تا مسلمانها در این 1400 سال انجام گرفته، می دانید که خلاصه و عصاره و خروجی همه  اینها چی باید باشد؟ آن این است که بنده و جنابعالی یک آدم باتقوا باشیم. محصول تمام این زحمتها این است که ما یک آدم باتقوا شویم. حلال خدا پیش ما حلال باشد، حرام خدا پیش ما حرام باشد. برای این دینی که پیغمبر(ص) فداکاری کردند، اهل بیت برایش فداکاری کردند، حسین(ع) برای آن کشته شد، امام مجتبی برای آن شهید شده، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، همه و همه فدای چه شدند؟ فدای دین. این دین را در زندگی ات بیاور. پوشش تو دینی، حرف زدنت دینی، گوش کردنت دینی، مهمانی رفتنت دینی، عروسی ات دینی، همه دینی و تقوایی باشد وگرنه مدیون همه این زحمتها می شوی. حالا ما وقتی می شنویم یک نفر اختلاس کرده و چند هزار میلیارد گرفته از بیت المال، خوب مانور می دهیم و می گوییم که بله، از بیت المال دزدی کردن یعنی از جیب همه ملت و مدیون همه ملت شدن. این حرف بسیار درستی است اما جنابعالی وقتی حجابت اینطوری است، نماز نمی خوانی، حرف گوش نمی کنی، حلال و حرام را قاطی می کنی، تو مدیون تمام انسانهایی که برای این دین خون دادند در طول تاریخ، شهید شدند، مجروح شدند، جانباز شدند، خانواده های بی سرپرست شده، بچه هایشان یتیم شدند، آیا تو مدیون اینها نیستی؟ فرقی نمی کند، ما هم مدیون آنهاهستیم. بنابراین اگر باتقوا باشید، بهترین جوابی که به شهدا می دهید این است، با تقوای خودت. الحمدلله در این ایام چقدر یادواره در همین  شهرستان ما گرفتند، روستاها و شهر، خدا را شکر. آیا جواب ما به شهدا این است که یادواره بگیریم؟ این یک جزء و جواب ساده است. جواب اصلی تو به شهدا، لبیک اصلی تو به شهدا، این است که باتقوا باشی. یک آدم دیندار، حلال خور، راست و درست. دروغ و کلک در زندگی ات نباشد. خیانت در زندگی ات نباشد، امانتدار باشید. این را می گویند تقوا. هجرت و جهاد برای این است.

خدای بزرگ می فرماید: «ان الذین آمنوا والذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله» کسانی که ایمان آوردند، کسانی که در راه خدا هجرت کردند، کسانی که در راه خدا جهاد کردند، همه ما ایمان آوردیم، حالا جهاد برای بعضیها توفیقش پیدا شده، هجرت برای بعضیها ولی ما وقتی راضی هستیم در ثواب همه آن هجرتها و جهادها شریک هستیم. همه اینها «اولئک یرجون رحمة الله» همه در فیض رحمت خدا قرار می گیرند. شما وقتی تقوا داشته باشید، در هجرتها و جهادها شرکت کردید و مشمول رحمت الهی واقع خواهید شد. انشاءالله.

 

اول ماه ربیع که امروز است، سالروز هجرت پیامبر بزرگوار اسلام، «لیلة المبیت» و سالروز فداکاری بزرگ حضرت علی(ع) که به جای پیغمبرخوابیدن است.

نوزده آبان روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» است ولی متاسفانه ابرقدرتها علم را در خدمت جنایت و توسعه قدرت خودشان قرار دادند نه توسعه صنعت و رفاه و پیشرفت. شعار خوبی است ولیکن عملکرد نادرستی دارند.

روز به رسمیت شناخته شدن ملت فلسطین در سازمان ملل در سال 1354 شمسی است. خود همین فلسطین یک نمونه  است برای اینکه نشان دهد دشمن آنچه که شعار می دهد با انچه که عمل می کند با هم بسیار متفاوت است.

20 ابان سالروز شهادت پدر صنعت موشکی ایران، سردار شهید حسن تهرانی مقدم است. خدا رحمتش کند. چندی قبل در سایتها خواندید که پدر صنعت موشکی اسرائیل غاصب که اسم اینها را اینجا آوردن واقعا جسارت و توهین است، ایشان می گفت من به احترام صنایع موشکی ایران کلاه را از سر خودم بر می دارم چون من می فهمم که این صنعت موشکی ایران چه تفاوتی با صنایع موشکی دنیا دارد.

24 آبان ماه سالروز رحلت علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان است که این روز، روز بزرگداشت علامه طباطبایی، روز کتاب و کتابخوانی، روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی از سوی مجلس خبرگان در سال 58 بود.

 

در پایان 2 ماه عزاداری و نوکری قرار گرفتیم.  تشکر از همه شما عزاداران، هیئات مذهبی، هیئان امنای مساجد، تکایا و بالاخره همه دست اندرکاران برگزاری مراسم و شعائر حسینی صمیمانه تشکر و تقدیر دارم. از مبلغان و سخنرانان گرامی از قم و مشهد و جاهی دیگر تشریف آوردند یا از همینجا که تریبون مراسم و مجالس را در این ایام اداره کردند و تبلیغات اسلامی، تعلیمات اسلامی، معارف اسلامی و شعائر حسینی را ترویج و تبلیغ کردند. همچنین مداحان بزرگوار و همچنین همه کسانی که با پولشان در پذیرایی ها و اطعامها بانی خیر شدند و شرکت کردند. از همه صمیمانه  تشکر و تقدیر دارم. همچنین از ستاد نماز جمعه در این ایام به مناسبتهای مختلف اجرای مداحی و برنامه دیگری که داشتند.

از مسئولین بزرگوار و خصوصا نیروی انتظامی که امنیت را حفظ کردند بخصوص در ایام اربعین که  دو میلیون و اندی انسان از شهرهای مختلف بروند به سه نقطه، مهران، چذابه و شلمچه. بخصوص در مهران، این رفت و برگشتها، دو میلیون و خورده ای جمعیت، امنیت آنها را حفظ کردن واقعا بسیار کار سختی است.

همچنین پنج میلیون نفر در سالروز شهادت امام هشتم(ع) رفتند برای مشهد. صدها هزار نفر پیاده رفتند. این امنیت و مدیریت این فضا را،  امکانات را، همه مسئولین و نیروی انتظامی زحمت کشیدند. بنده صمیمانه از همه این بزرگواران تشکر و تقدیر دارم.

 به مناسبت هفته وقف که بنده هفته گذشته عرایضی را تقدیم داشتم، اما امروز هم جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا صالحی فرمایشات و توضیحاتی را هم داشتند. بنده از ایشان و از همکاران ایشان و از همه شما واقفان خیر تشکر دارم. باید بیاییم وقف را گسترش دهیم. یک اداره پایدار و یک درآمد پایدار برای اماکن مذهبی، برای مجالس حسینی، برای امام هشتم(ع) که این امام در میان ما موقوفات کم دارد. این درآمد پایدار را باید برای مساجد و محافل به خصوص حوزه های علمیه فراهم کنیم. واقعا شرایط حوزه های علمیه شرایط دشواری است و باید پشتوانه  ای داشته باشند از موقوفات. برای حوزه های علمیه و اماکن خیر انشاءالله مدیریت شود. کسانی که دارند، صدقه جاریه برای خودشان بگذارند و از این بابت بنده هم دعوت می کنم و هم تشکر و تقدیر دارم.

از اینکه مردم در روز 13 آبان در همایش و راهپیمایی بسیار عظیم در همه شهرها و شهرستانها و از جمله در نکا ولایی و مذهبی و جهادی خودمان شرکت کردند که انصافا بنده نسبت به همه شما ابراز ارادت و افتخار دارم. این مردم بافهم و درایت و با فرهنگ، با احساسات اهل بیتی. شاید دو سه هزار نفر از همین مردم شهرستان ما رفتند برای  عتبات در ایام اربعین. بالای پنج هزار نفر رفتند برای مشهد مقدس در این ایام. الحمدلله، اینها نشان دهنده عرق دینی شما است. بنده صمیمانه تشکر دارم.

چه کسانی در این راهپیمایی ها شرکت کردند؟ چند نفر از آن متمولین و ثروتمندان؟ هنگام کار یک عده ای هستند و هنگامی که مزد را تقسیم می کنند عده ای دیگر هستند. وقتی درخیابانها باید دفاع کنند از 13 آبان، از 9 دی، از 22 بهمن، از نظام جمهوری، از شهدای مدافع حرم، کف خیابانها کی ها می آیند برای تظاهرات؟ متاسفانه گاه امتیازات را چه کسانی می گیرند؟ اما شما باید از خدا مزد بخواهید. این قشر متوسط آمدند میدان. این قشر متوسط و زیر متوسط بودند که انقلاب را پیروز کردند و امروز هم هر وقتی که لازم باشد می آیند میدان. 13 آبان برای ما مهم است. دو جمله یادگار 13 آبان است و برای ما مانده. یک جمله مرگ بر آمریکا که مولود 13 آبان است ولی ما هیچ وقت مرگ بر آمریکا را فراموش نمی کنیم. (شعار مرگ بر آمریکا توسط حضار). یکی هم جمله معروف امام(ره) که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند که امام بعد از 13 آبان فرمود. امروز هم دشمنان بدانند، یک عده ای، خود دشمنان این تحریمها را با آتش سنگین تبلیغاتی خودشان چند برابرش می کنند. می خواهند مردم را بترسانند و مردم را به موضع سازش بکشانند، تسلیم و انفعال (شعار هیهات منة الذلة توسط حضار) یک عده هم در درون مرعوب هستند. یا خائن هستند یا مرعوب هستند یا ساده. اینها هم دارند بر چوب ترس از آمریکا و قدرت آمریکا و بر این طبل می نوازند که مردم را بترسانند، کاسبان سازش، می خواهند مردم را بترسانند و بکشانند مردم را برای سازش با آمریکا و پذیرفتن این کنوانسیونها و این لوایح و قراردادهای ننگین اما ملت بزرگوار، هر وقتی که دشمن و ایادی آنها می خواهد ما را بترساند ما باید به یاد همین جمله امام بیفتیم. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و باید برای همیشه به آمریکا و عواملشان بگوییم که شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

- - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست