شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 9 آذر 1397

1397-09-09

- - -

 

نماز جمعه 9 آذر 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : عباس زرین

 

- - -

 

موذن : مهدی عیدینی

 

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر : حسین حسن نژاد

 

 - - -

 

مجری برنامه های قبل از خطبه : محمد محمدی

 

فایل صوتی

 

- - -

 

مجری : علی عالمی نژاد

 

فایل صوتی

 

- - -

 

بیان احکام شرعی : حجت الاسلام حبیبی

 

 - - -

 

سخنرانی ناخدا یکم علی سنچولی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شرق مازندران

مستقر در بندر امیرآباد به مناسبت  روز نیروی دریایی

 

فایل صوتی

- - -

 

حضور جمعی از پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

مستقر در بندرامیرآباد

 - - -

 

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

 

 

خلاصه خطبه اول

باید حرف خدا را گوش کنیم. به کسی ظلم نکنیم. خداوند می فرماید: خدا به انسان ظلم نمی کند، این خود مردم هستند که به خود ودیگران ظلم می کنند. هر ظلمی که به دیگران میشود، ابتدا به خود ظلم میشود.

از دشمنی، اختلاف و جدا شدن از جمع دوری کنیم. باید جامعه یکدست باشد و بیخود چند دستگی ایجاد نکنیم. زندگی بدون دغدغه داشته باشیم. نزاع و اختلاف در بسیاری اوقات برخواسته از هوای نفس است. بعضی اوقات این دشمنان هستند که میان ما اختلاف ایجاد می کنند. ما هم دانسته یا ندانسته در زمین دشمن کار می کنیم. گاهی اوقات هم از بی بصیرتی کار دشمن را انجام می دهیم و گاهی هم عمدا و از روی تعمد به اختلافات دامن زده میشود.

پس از رحلت پیامبر اکرم(ص)، ابوسفیان از روی نفاق نزد امیرالمومنین(ع) رفت و گفت: این خلافت حق شماست. امام نیت او را دانست و به اختلافات روی نیاورد و سکوت کردند. فرمودند: این حرف تو حرف تفرقه است.

همه به هر سلیقه سیاسی، باید وحدت جامعه را حفظ کنیم. خداوند فرمود: از خدا و پیغمبر اطاعت کنید، نزاع نکنید که سست می شوید.

امروز، ریسمان محکم الهی، ائمه اطهار هستند و امام زمان(عج).

باید حول محور ولایت فقیه مجتمع شویم و از تفرقه دوری کنیم که دشمنان می خواهند میان ما همیشه جنگ و تفرقه باشد.

 

 

خطبه دوم (متن کامل)

همه شما خوبان، بزرگواران، نمازگزاران نماز جمعه و خودم را به تقوا توصیه می کنم. اگر باتقوا باشیم دنبال اختلاف نمی رویم. هر کسی دنبال اختلاف و باز کردن یک راه جدید و یک زاویه جدید، یک مسیر جدید در مقابل جمعیت و جامعه هست، قطعا از هوای نفس و خواسته های شیطان پیروی می کند و برخلاف تقواست. تقوا ما را به وحدت و انسجام دعوت می کند. اگر تقوا داشته باشیم دنبال تفرقه و فتنه نمی رویم. تقوا انسان را به بهشت می رساند. جامعه امروز را هم بهشتی می کند، زندگی دنیا را هم تبدیل به بهشت میکند ودر آخرت هم انسان را اهل بهشت قرار میدهد.

در کتاب خصال صدوق صفحه 78 حدیثی از پیامبر(ص) نقل شده که فرازی از این سخن این است. فرمودند:  «اکثر ما یدخل به الجنه تقوی الله و حسن الخلق» بیشترین کسانی که وارد بهشت میشود، بخاطر چی وارد بهشت میشوند؟ چه عاملی اکثریت بهشتیان را اهل بهشت می کند؟ فرمودند دو چیز است، یک تقوا و یکی اخلاق خوب. این دوتا بیشترین نقش را در نجات انسانها و اینکه اهل بهشت شوند را دارند.

امروز جمعه 9 آذر و 22 ربیع الاول، روز بزرگداشت علامه شیخ مفید است که نقش بسیار بزرگی در ترویج مکتب تشیع دارد، کلامی بزرگ، فقیه بزرگ، محدث بزرگ و سهم بزرگی هم در ترویج تشیع و حقی بر گردن همه ما دارد.

10 آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس است. آن انسان فقیه عالم مجاهد حماسی نستوه صبور مقاوم و نشکن، واقعا انسان عجیبی بود. باید بگوییم حضرت امام ما تربیت شده مکتب مدرس هاست و چقدر از مدرس ذکر خیر و یادآوری کردند. به همین مناسبت این روز را روز مجلس نامگذاری کردند که ما انتظار داریم مجلسیان ما مثل مدرس باشند، در صلابت در مقابل دشمن. در نترسیدن، در پاک دستی و سلامت اقتصادی، مالی و اخلاقی و ساده زندگی کردن و بالاخره ایستادگی بر حق و حقوق ملت، ایستادگی روی موازین شرعی، باید همچون مدرس باشند. هر لایحه و طرحی که می خواهند بررسی کنند، تصویب یا رد کنند، هر کنوانسیونهای بین المللی را که می خواهند بررسی کنند، فکر کنند اگر آقای مدرس الان بود، در رابطه با این لایحه او چه موضعگیری می کرد. اگر اینطور فکر کنند قطعا راه درست را می توانند پیدا کنند.

22 ربیع هم سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم هست.

روزشنبه باز هم روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز است. از کسانی که در این حوزه فعال هستند، در حوزه مبارزه با بیماری ایدز فعالیت دارند بنده صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

یک شنبه آینده هم سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی است که واقعا حماسه بسیار ماندگاری را ایشان آفریدند و داستان جهاد و مجاهدت ایشان که بسیار معروف است.

دوشنبه 12 آذر روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همچنین روز جهانی معلولان است که جامعه معلولان یک جامعه مقاوم و بنده از صبر و مقاومت و پایداری این معلولان عزیز، چه معلولان جنگ تحمیلی یا معلولان طبیعی باشند، در هر حال جای تشکر دارد. از خانواده آنان که تحمل می کنند و رسیدگی می کنند صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

13 آذر، 26 ربیع سالروز صلح آقا امام حسن مجتبی(ع) است. همچنین روز بیمه.

14 آذر روز بین المللی خیّرین و داوطلبان در زمینه های پیشرفت اقتصادی و اجتماعی است که از جامعه خیّرین بنده صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.

ما در ادامه هفته بسیج قرار داریم. نقش بسیج در حوزه سازندگی بسیار نقش برجسته ای است و جهاد فرهنگی و جهاد سازندگی بسیج، قابل تشکر و تقدیر است. با توجه به مشکلات اقتصادی که امروز داریم، واقعا نهادهایی مانند سازمان بسیج سازندگی برای ما فرصتی هستند. باید این نهادها را تقویت کنیم و این نهادها با آن روحیه جهادی که دارند می توانند مشکلات جامعه ما را در حوزه فرهنگی، در حوزه سازندگی، عمرانی و ابادانی برطرف کنند.

امروز هم واقعا مشکل اشتغال داریم. در کشور ما اشتغال یک مشکل جدی است و در جنگ اقتصادی بخشی از مشکلات بر میگردد به مسئله اشتغال. الحمدلله جوانان تحصیل کرده فراوانی داریم ولی زمینه ها و فرصتهای اشتغالی کم است.

بعضی از انسانهای صاحب نظر در همین شهرستان خودمان پیشنهاد دادند و گفتند من می توانم مشکل اشتغال مازندران را برطرف کنم. یعنی راه حل دارد، فکر و طرح دارد و کسی نیست که همینطوری حرف بزند. بنده از مسئولین استانی می خواهم با چنین افرادی یک مشاوره هایی داشته باشند، از فکر و طرحشان برای احیای بستر اشتغال و ایجاد اشتغال و رفع مشکل اشتغال استفاده شود و بالاخره ما باید دغدغه مشکلات اقتصادی مردم را داشته باشیم بخصوص در این شرایطی که این گرانیها و تورم، مسائل در حوزه ارز و سکه، اجناس را گرانتر کرده و واقعا برای بخشهایی از جامعه تحملش بسیار سخت است و سنگین است. بخصوص آن اقشاری که تحت پوشش سازمانهای حمایتی و نهادهای  حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند. واقعا در شرایط گرانی اینچنینی زندگی برای آنها بسیار سخت است و قطعا برتعدادشان افزوده میشود. علی رغم اینکه خواسته ما و خواسته مسئولین نهادهای حمایتی آن است که مجموعه های تحت پوشش به تدریج کمتر و کمتر شود و ما شاهد روزی باشیم که ایران ما فقیر نداشته باشد، کمیته امداد دیگر مددجو نداشته باشد، بهزیستی جمعیت تحت پوشش نداشته باشد و همه خودکفا باشد و همه به غنا و کفاف و عفاف برسند، اما این گرانیها به نظر میرسد بر جمعیت  تحت پوشش این سازمانهای حمایتی افزوده و واقعا مشکلات اقتصادی مشکلات سخت و سنگینی است. بسیج می تواند در این زمینه و حوزه کمک کند. صاحب نظرانی مانند همین شخصی که بنده مورد نظر قرار دارم، از مسئولین استانی می خواهم از طرح و فکر چنین افرادی استفاده کنند برای اینکه بستر اشتغال را در این استان فراوان کنند.

صنایع نیمه کاره ای را در همین شهرستان داریم، صنایع بسیار مجهز و خوب که سالهاست نیمه کاره افتاده و اگر تمام کار شود، صدها نفر را می تواند تحت پوشش قرار دهد و چقدر در حوزه صنایع تبدیلی می تواند موثر باشد. اینها را باید جدی بگیریم.

واقعا از بسیجیان عزیز تشکر و تقدیر داریم و تلاش کردند در این هفته بسیج زحمات و مرارتهای زیادی را کشیدند و بخشی از عملکرد خودشان را توانستند ارائه دهند.

هفتم آذر، روز نیروی نامیده شده که ما در اینجا پیش از خطبه ها شاهد سخنرانی فرماندهی محترم نیروی دریایی بودیم و فرمایشات و توضیحات خوبی را جناب ناخدا یکم علی سنچولی ارائه دادند. بنده از حضورشان در نماز جمعه، همه پرسنلی که همراهشان هستند، در نماز جمعه و در دفتر امام جمعه پیش از نماز جمعه حضور داشتند، تقدیر و تشکر دارم. از زحماتشان تشکر دارم. از زحمات نیروی دریایی که در آغاز انقلاب و سالهای آغازین بعد از پیروزی انقلاب در برابر تهاجم صدامیان و بعثیان با آن عده اندکی که آن روز داشتند، توانستند الحمدلله موفقیتهای چشمگیری را داشته باشند. ما اگر صبر و استقامت داشته باشیم و بر مواضع استکبارستیزانه خودمان مقاوم باشیم و پایدار، خداوند ما را در همه صحنه ها یاری می کند.

از سخنان ضد صهیونیستی ریاست محترم جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی تشکر و تقدیر دارم. این سخنان ایشان مایه ناراحتی و عصبانیت رژیم صهیونیستی و بسیاری از طرفداران آنها شده. باید ما این مواضع را تایید کنیم و باید مثل رهبر بزرگوار در این حوزه ها سخنانی استکبارستیزانه، صهیونیست ستیزانه داشته باشیم و مسیر اصلی  انقلاب اسلامی ما هم چنین مسیری است.

مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و مسئولین بلندپایه مملکتی، دو خطاب داشتند. یک خطاب به روشنفکران و علمای دینی که فرمودند هر چه می توانید حرکت بیداری اسلامی و مقاومت را در منطقه تقویت کنید زیرا تنها راه نجات منطقه، گسترش این تفکر و روحیه  است. روحیه مقاومت و ایستادگی. تفکر مقاومت و ایستادگی باید در منطقه تقویت شود. مقاومت جواب داده، مقاومت سیاستهای استکبار جهانی را در سوریه، در فلسطین، در غزه، در یمن، در عراق، سیاستهایش را به شکست کشانده، پس باید بر مقاومت اصرار داشته باشیم و روحیه مقاومت را تقویت کنیم نه روحیه سازش و انفعال درمقابل دشمنان.

خطاب دوم ایشان هم به حکام برخی از کشورهای اسلامی بوده که فرمودند: نصیحت ما به شما این است که به ولایت اسلام برگردید و تحت ولایت الله قرار گیرید زیرا ولایت آمریکا و طاغوت برای شما فایده ای نخواهد داشت. نباید زیر بار ولایت آمریکا و شیطان و طاغوت قرار بگیرید. باید برگردید به ولایت الله. ما که در مسیر ولایت الله بودیم، کسانی که نبودند در مسیر ولایت شیطان و آمریکا بودند باید برگردند به مسیر ولایت الله و ما با قوت و قدرت می توانیم ادعا کنیم و بگوییم که  انشاءالله یک روزی ولایت الله و ولایتمداران ولایت الله مثل شماها ولایت آمریکا و شیطان را شکست خواهند داد و ریشه کن خواهند کرد.

والسلام

  - - -


نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست