شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 7 دی1397 شهرستان نکا

1397-10-07

- - -

 

نماز جمعه 7 دی 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : محمد حسین مهدوی

فایل صوتی قرآن

- - -

 

موذن : امیر حسین یداللهی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر و مجری قبل از خطبه ها : محمد علی بخشی

- - -

 

مجری : محمد حسین فاضلی

فایل صوتی مجری

- - -

 

بیان احکام : حجت الاسلام طبرسی

- - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

- - -

 

خلاصه خطبه اول

بدون عنایت الهی، از مسیر پر زحمت زندگی نمی توانیم عبور کنیم. عنایت خدا هم نسبت به اهل تقوی، قطعی است. همه مردم از عنایات عام خدا بهره مندند اما عنایت خاص الهی نصیب کسانی میشود که تقوا پیشه میکنند.

حضرت علی(ع) در خصوص خلافت فرمودند: فکر نکنید من اشتهای خلافت را  دارم. خلافت در نگاه من مثل آب بدبوی گل آلود است و همانند غذای ناسازگار گلوگیر می باشد. اینکه کسی برای رسیدن به پست و مقام، خود را به آب و آتش بزند و پول کلان خرج کند، مطابق دیدگاه حضرت علی(ع) نیست. حضرت علی(ع) مشغول پینه کردن کفش مندرس خود بود. از ابن عباس سوال کرد این کفش من چقدر می ارزد؟ ابن عباس عرض کرد ارزشی ندارد. حضرت فرمود: به خدا قسم این کفش برای من از حکومتی که بر شما دارم برتر و ارزشمندتر است مگر اینکه حقی را اقامه کنم و یا باطلی را دفع نمایم.

 

خطبه دوم (متن کامل) 

همه شما نمازگزاران ارجمند و خودم را به تقوا، پرهیزکاری،  رعایت حد و حدود خداوند و انجام دستورات الهی و در پیش گرفتن و درنظر داشتن رضا و خوشنودی خدا سفارش و توصیه می کنم. خدای بزرگ در کتاب حکیمش، قرآن مجید، به ما خطر فتنه گری شیطان را بارها و بارها تذکر داده، از جمله در آیه  27 سوره مبارکه اعراف فرمودند: «یا بنی آدم لا یفتننکم الشیطان کما خرج ابویکم من الجنه» ای فرزند آدم، مواظب باش شیطان تو را گمراه نکند، تو را به فتنه نیندازد، دینت را از تو نگیرد، معنویت تو را از تو نگیرد. فتنه در دین این است که تو خراب شوی، دینت را از دست دهی، تقوایت را از دست دهی، حیا را از دست دهی، اخلاقت را از دست بدهی، یک آدم فاسد (نعوذبالله) ملحد شوی. این خراب شدن یک انسان از نظر اخلاقی و معنوی، فتنه است.

فتنه اجتماعی هم داریم. اختلافات، ایجاد تفرقه، ایجاد جنگ و دعوا و آشوب و بلوا، اینها فتنه های اجتماعی است مثل فتنه 88. در همه اینها شیطان عامل اصلی است و خدای بزرگ به ما هشدار می دهد که مبادا شیطان شما را به این فتنه ها بیندازد.

در سوره انفال آیه 46 می فرماید: «و اطیعوا الله و رسوله و لا تنازعوا و تفشلوا و تذهب ریحکم» همه خدا را اطاعت کنید، رسول خدا را اطاعت کنید، با هم اختلاف نکنید، جنگ و دعوا، بلوا و آشوب و تفرقه به وجود نیاورید که ارزش و قدرت و شوکت شما از بین میرود. باید صبر داشته باشید.

انشاءالله خداوند به همه ما توفیق دهد در راستای اوامر خداوند حرکت کنیم. از شیطان و هوای نفس خودمان فاصله بگیریم انشاءالله.

امروز که جمعه 7 دی ماه است، سالروز شهادت آیت الله غفاری در شکنجه گاههای ساواک و همچنین سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی که این نهضت و نهاد بابرکت بسیار خدمت کرده در اینکه بزرگسالها را باسواد کرده. حق هر انسانی است که سواد داشته باشد و باسوادکردن انسان بزرگسال یعنی رساندن حق به صاحب حق. همان که علی(ع) فرمود «الا ان اقیمن حقا». پس این نهضت بسیار کارنامه درخشانی دارد، در شهرستان ما الحمدلله به برکت زحمت مجموعه مربیان و معلمان و مدیرانی که در این حوزه فعالیت کردند، بسیار نقش موثری داشتد تا جایی که آمار بیسوادی را به حدود 3 درصد رساندند. بالای 97 درصد باسواد. خدا را شکر می کنیم و دست مریزاد عرض می کنیم.

یک شنبه پیش رو، 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که در پایان عرایض در این زمینه خدمت شما صحبت مختصری را داریم.

همچنین سالروز اعدام صدام ملعون با همان ریسمان پوسیده که خودش آن طناب و ریسمان را آماده کرده بود، با همان ریسمان به دار مجازات و مکافات به وسیله اربابانی که نوکری آنها را کرده و جنایتهای بزرگ از جمله هشت سال جنگ را بر دو ملت تحمیل، صدها هزار کشته و شهید را به وجود آورد. امروز کجاست؟ در جهنم است. جمهوری اسلامی ایران کجاست؟ در اوج قدرت و عظمت است. اربابانش آمریکا و دیگر کشورها کجای کار هستند؟ رو به ضعف و افولند که مجبور میشود آمریکا نیروهای خودش را از سوریه و افغانستان بیرون بکشد. دیگر نتیجه ای نداشت. دزدی و یواشکی پریروز می آید نیروهای خودش را در عراق سرکشی کند. رئیس جمهور آمریکا تقاضای ملاقات با مسئولین عراقی را داشت، که مسئولین عراقی آن را رد می کنند. ببینید عظمت جمهوری اسلامی، عظمت مقاومت، عظمت ملتهای مسلمان منطقه که با جمهوری اسلامی هماهنگ، هم افق، هم نگاه، یکپارچه برعلیه داعشی ها، برعلیه نیروهای متجاوز، ترامپ دزدکی می آید و تقاضای ملاقات هم دارد، مسئولین عراقی اجابت نمی کنند.

13 دی سالروز نامه تاریخی حضرت امام به گورباچف. آن نامه بسیار مهم و پیش بینی هایی که به مرحله تحقق رسید.

10 دی تاسیس مجمع جهانی اهل بیت به دستور مقام معظم رهبری که یک بنای مبارکی برای خوشبین کردن همه مذاهب و فرق اسلامی به یکدیگر و گره زدن آنها به مکتب اهل بیت است.

تشکر هم دارم از قوه قضائیه که برخوردهای خوبی را در این یکی دو ماه اخیر در رابطه با اعدام دو سه نفر از این سلطان ها، سلطان سکه، سلطان دلار، سلان بازار قیر، مثل همین درمنی که سلطان بازار قیر بود. از دست یک سلطان خلاص شدیم، گیر چند تا سلطان چه‌های اینجوری افتادیم. اگر قوه قضائیه همچنان باصلابت برخورد کند و پیشتر از اینها برخورد میکرد شاید وضعیت ما بهتر از امروز بود.

درگذشت آیت الله هاشمی  شاهرودی، عالم مجاهد و محکوم به اعدام از جانب رژیم بعث که بالاخره فرار کرد به کویت و ایران ولی سه نفر از برادرانش به وسیله رژیم بعث به شهادت رسیدند. منشا خیرات و برکاتی بود.

درگذشت ده نفر از دانشجویان در حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگه علم و فناوری آزاد اسلامی شمال تهران که منتهی به این حادثه و مصیب شد. گرچه مسئولین، چهار پنج نفر از مقصرین این حادثه را شناسایی کردند و از کار برکنار کردند اما باید ببینیم آنجا روی کوه دانشگاه ساختن و کوه خوری با چه مجوزی بوده؟ در ارتفاع 1800 متری. آنجا مجوز داشت؟ محیط زیست، مسئولین وقت دانشگاه آیا آن را با مجوز ساخته بودند؟ اخبار مبنی بر این است که اینها بدون مجوز آنجا را ساختند. این منابع طبیعی و مناطق کوهستانی را تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز کردند. باید با اینها برخورد شود. به اینها باید رسیدگی شود که اصلا به چه مجوزی رفتند. مسئولین وقت محیط زیست، منابع طبیعی و دانشگاه آزاد اسلامی. همه اینها باید پاسخگو باشند.

در رابطه با فتنه 88 دو جور ارزیابی ممکن است وجود داشته باشد. یکی اینکه آن ماجرا یک ماجرای تصادفی اتفاقی بوده، بدون برنامه ریزی. حالا یک جریانی پیش آمد. این یگ نگاه. یک نگاه دیگر این است که نه، این یک پروژه بوده، برنامه ریزی شده بوده. یک طرح بوده نه یک حادثه و تصادف. شواهد نشان دهنده درستی تحلیل دوم است. مقدمات و موخرات قضیه و آنچه که در آن ایام اتفاق افتاده نشان دهنده آن است که  این یک برنامه بوده، یک کودتای نرم. یک انقلاب مخملین که در چند کشور دیگر پیاده شده و آن را می خواستند در ایران پیاده کنند. شما به شعارهای فتنه گران نگاه کنید. البته ما فتنه گران را در سه سطح نگاه می کنیم. سران فتنه خارج هستند. صهیونیستها، آمریکا. غربیها، که رسانه هایشان و سازمانهای جاسوسی و اطلاعاتی شان پشتیبانی کردند کاملا این جریان و این پروژه را در ایران. حمایت شفاهی زبانی با صراحت برخی مسئولانشان. آنها سران فتنه هستند. این بیچاره بدبختها، دو سه نفر از اینهای که ما میگوییم سران فتنه، اینها سران فتنه نیستند، اینها اینقدر حقیر و بی عرضه هستند که لیاقت این را ندارند که ما به اینها بگوییم سران فتنه. اینها کارگردانان فتنه در ایران بودند و یک عده هم که ابزار اینها بودند، ابزار خیابانی اینها بودند، لشکر خیابانی اینها بودند. البته یک جمعیت عظیمی هم بوسیله اینها به شک و شبهه افتادند برای انتخابات و اوایل خیال می کردند واقعا برنامه این است که ببینند انتخابات درست بوده، درست نبوده، تقلبی انجام شده یا نه، ولی یواش یواش فهمیدند که ماجر چیز دیگری است و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». شعارهایی که خودشان دادند. تمام آن نیروهای مردمی همه ریزش کردند. از دوربرشان کنار رفتند و آن اواخر کارشان یک چند هزارنفری، همانهایی که آموزشها دیده بودند در خارج و داخل و بالاخره ابزار بودند.

جریان از اینکه چند ماه پیش از انتخابات در بوق تقلب دمیدن. هی گفتند از اینکه نباید تقلب شود، ملت باید هوشیار باشد، صحبت از تقلب کردند که خود همین، حساب شده و برنامه ریزی شده بود برای اینکه اگر بعدا گفتند انتخابات تقلب شده، ذهنیتها را از قبل آماده کنند.

شعارهایی که در این ماجرا دادند شعارهای ساختار شکن، همین جمله که عرض کردم «انتخابات بهانه ست، اصل نظام نشانه است» «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی»، «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران». اینها درست در مقابل شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ماست. موضعگیری در مقابل استراتژی نظام، استراتژی امام. اینها نشان دهنده این است که بحث انتخابات و این رای آورد و آن رای نیاوردن نیست، اصلا یک شعار در مقابل آن کسی که رای آورد شما در آن نمی بینید. کی رای نیاورده بود و کی رای آورده بود، با فاصله 11 میلیون رای، آیا می شود تقلب باشد؟ با فاصله 11 میلیون آن کسی که رای آورد، اگر بحث انتخابات و تقلب بود، باید شعارها همه پیرامون آن کاندیدایی که رای آورده بود باشد. یک شعار برعلیه او نیست. همه شعارها اصل نظام را نشانه گرفته، اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته.

مقام معظم رهبری فرمودند مسئله اصلی در این قضایای اخیر اصل  انتخابات بود، زیرسوال بردن اصل انتخابات بزرگترین جرمی بود که انجام گرفت. نه رقیبی که رای آورد. این قدرتی که چهل میلیون رای ریخته شده، چهل میلیون انسان پای صندوقها حضور پیدا کردند، عظمتی که برای نظام آفریده شده، این نقطه قوت را تبدیل به ضعف کردن، اینها نشاندهنده این است که مسئله، مسئله خطا و تصادف نبوده، یک برنامه بوده.

اقای جان مک کین، سناتور جمهوری خواه که خودش در سال 2008 کاندیدای ریاست جمهوری بود. سه چهار سال قبل از فتنه 88 یعنی در سال 84 گفته در ایران، نظام را با جنبش سبز منهدم می کنیم. چهارسال قبلش. همه اینها حساب شده بود و برنامه ریزی شده بود. اگر این نگاه درست است که اینها برنامه بود، طراحی بود، یک کودتای نرم بود، چگونه باید با آن برخورد شود؟ همین ده پانزده نفر ازعواملش را همان روزها گرفتند و چند جلسه محاکمه کردند و صحبتهایشان را گذاشتند و بعد هم جلسات محاکمات را بستند و غیرعلنی کردند . خود صحبتهای اینها بهترین بصیرت را به مردم می توانست دهد، اینها را هم غیرعلنی کردند و نگذاشتند علنی پخش شود. دو سه نفر از سران حقیر و بیچاره شان را هم بالاخره مصلحت دیدند که اینها باید در حصر باشند، جرمشان خیلی بدتر از اینهاست. رهبر بزرگوار به یکی از همین کسانی که مرتب دنبال رفع حصر هست فرمودند که اینها اگر محاکمه شوند جرمشان خیلی بدتر از این است. اینها را گذاشتند در حصر. آیا با یک کودتا باید اینطوری برخورد کرد؟ یا تمام عوامل، عقبه ها، ریشه ها، برنامه هایشان، از کجا مسائلی که این روزها دارد اتفاق می افتد، مسائلی که پارسال و سال قبلش بود، مسائل همین جنگ اقتصادی، همین فشار و تحریمها، از کجا اینها ارتباط با آن نداشته باشد. نفوذی که مقام معظم رهبری خطر نفوذ را بارها و بارها دارند گوشزد می کنند، این عوامل نفوذ چقدر ارتباط با فتنه 88 دارند؟

چرا دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ما درست اینها را ریشه یابی و بالاخره پیگیری نکردند؟ آیا همین مسائلی که در سکه و ارز و این چیزها اتفاق افتاده، این آدمهایی که اینجا این اختلالها را به وجود آوردند، اینها چه ارتباطی با فتنه 88 داشتند؟ اینها باید شناسایی شوند، باید سوابقشان دیده  شود. اگر بناست سال 98، دشمن خوابهایی برای ما دیده باشد که مقام معظم رهبری فرمودند حواستان جمع باشد شاید برای 98 دشمن مسائلی را طراحی کرده باشد، فتنه 98 چه ارتباطی با فتنه 88 دارد. عوامل آن فتنه کجای کار هستند؟ عوامل فتنه 98 چقدر از عوامل فتنه 88 هستند. چقدر با فتنه 78 پیوند دارد؟ اینها همه باید حساب شده، کارشناسی وبررسی، ریشه یابی شود. قرار بود یک کودتا اتفاق بیفتد. نظام براندازی شود. جریان، جریان براندازی بود. اینکه ما بیاییم ده پانزده نفر را بگیریم و محاکمه نیم بندی بکنیم و دو سه تایشان را بگذاریم در آن حصر، اینکه کافی نیست، برخورد درستی نیست؟ ما انتظار داریم که دستگاه های قضایی، امنیتی و اطلاعاتی ما برخورد حسابی با این عوامل فتنه و با جریان فتنه 88 داشته باشد.

سران داخلی فتنه را که من اسم سران را به اینها نمی دهم، حقیرتر از آن هستند که اینها سران باشند، اینها نوکران و کارگردانان فتنه آن سران فتنه در خارج هستند. اگر سران فتنه منتظر این هستند که ما حتی شعار مرگ بر اینها را نثار اینها کنیم و شعار مرگ بر آمریکا را متوجه شعار مرگ بر سران فتنه کنیم، من این را حیف می دانم، اینها خیلی حقیرتر از این هستند، نه. ما همان رئیس فتنه، امریکا را رها نمی کنیم، مرگ بر آمریکای ما مال آمریکاست. (شعار مرگ بر آمریکا حضار).

 اگر سران فتنه فکر می کنند که با ملاقات با کُر، کُر چیه؟ مراجع بزرگوار تقلید، با ملاقات با کر تطهیر میشوند، تا زوال تغیّر پیدا نکنند و آلودگی های خودشان را برطرف نکنند و نیایند توبه نکنند، در مقابل ملت عذرخواهی نکنند، صرفا با تمهید بعضی از ملاقاتها، اینها تطهیر نخواهند شد و عظمت و بزرگواری مراجع بزرگوار تقلید هم با ملاقات با اینها زیر سوال نخواهد رفت. آنها عظمتشان به جای خودشان محفوظ هست. اینها رسوایی و روسیاهی را در دو جهان برای خودشان خریدند. چه بهتر بیایند، همان تعبیری که امام به منتظری گفته، این سران فتنه بیایند اگر می خواهند در قعر جهنم جایشان نباشد، بیایند در مقابل ملت عذرخواهی کنند، توبه کنند، اعتراف کنند اشتباه خودشان را. دهها نفر کشته شدند، صدها و هزاران مغازه تخریب شده، اموال مردم، حیثیت نظام و جمهوری اسلامی زیر سوال رفته. اینها جرم بسیار بزرگی است. آنچه که باطل السحر بود بصیرت شما ملت بود. اگر بصیرت شما ملت نبود، این فتنه جمع نمی شد و خدای بزرگ این ملت ما را پایدار و ثابت قدم نگه بدارد.

مقام معظم رهبری فرمودند شما دیدید فتنه ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاشهایی شد، آمریکا از فتنه گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهای غربی دفاع کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت طلبها دفاع کردند، نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که در مقابل همه این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دی، در روز 22 بهمن، آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد. انتظار داریم که این تجلیلها از حماسه 9 دی ادامه داشته باشد.

باید ما اطلاعات و آگاهی مان در رابطه با این مسائل افزایش پیدا کند تا بیمه شود انقلاب در مقابل توطئه های 98 و توطئه های دیگر و به آمریکا و استکبار جهانی و همه فتنه سازان و فتنه گران و ابزار فتنه اعلام می کنیم که این ملت بابصیرت، اجازه فتنه سازی های دیگری را به شما نخواهند داد. (تکبیر حضار)

بنده صمیمانه از حضور شما، از بصیرت شما، از شکوه شما تشکر و تقدیر دارم و امیدوارم که انشاءالله این حضور و این بصیرت و این استقامت همچنان تداوم داشته باشد.

والسلام  

- - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست