شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 14 دی 1397

1397-10-14

---

 

نماز جمعه 14 دی 1397

به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام موحد

- - -

 

قاری : سید حسین جعفری

 فایل صوتی قرآن

- - -

 

موذن : سید حسین رمضانی

 فایل صوتی اذان

- - -

 

مجری قبل از خطبه ها : علی حلمی

فایل صوتی

- - -

 

مکبر نماز عصر : علی شیخ

 - - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام دیندار

- - -

 

مجری : غلامحسین لقمانی

فایل صوتی مجری

- - -
فایل صوتی خطبه اول


فایل صوتی خطبه دوم


 

چکیده خطبه اول

 

امام جمعه موقت شهرستان نکا در آغاز خطبه اول، نمازگزاران و خود را  به تقوای الهی سفارش کردند و گفتند: مسلمانان آنگونه که شایسته است، از قرآن کریم، این موهبت بزرگ الهی استفاده نکردند. این کتاب، مهمترین دستورالعمل زندگی پاک برای بشریت است و اگر دستورات آن به خوبی اجرا شود، مدینه فاضله به وقوع خواهد پیوست. قرآن خودش معرف خودش است. حدود 40 اسم برای قرآن در این کتاب مقدس بیان شده است. نام «قرآن» از زبان اجنه بیان شده است. روزی پیامبر(ص) قرآن می خواند. یکی از اجنه تلاوت را شنید. نزد بزرگ خود رفت و گفت: «انا سمعنا قرآنا عجبا».

 یکی از نامهای قرآن، فرقان است. نمونه های مختلفی از کلمات متضاد در قرآن بیان شده است که در حقیقت همان مفهوم فرقان بودن قرآن را تداعی می کند مانند اسلام و کفر، طیّب و خبیث، مومن و کافر و...

 خداوند در آیه 118 سوره آل عمران می فرماید: اسرارتان را برای دشمنان بازگو نکنید. آنان بغض خود را آشکارا بیان می کنند در حالی که آنچه در دلهایشان است، بزرگتر است...

 دشمنان فعلی اسلام، از دل اهل سنت، فرقه هایی مثل وهابی، تکفیری و داعش را به وجود آوردند و برای ضربه زدن به اسلام واقعی از آنان استفاده می کنند.

 

 

چکیده خطبه دوم

 حجت الاسلام موحد ضمن  توصیه مجدد به تقوا و پرهیزکاری به مناسبتهایی مثل 9 دی  اشاره کردند.

 در سال 1384 کتابی در آمریکا نوشته شد به نام «سایه عقابها» یا «عملیات سری برای سرنگونی ایران» در این کتاب از سناتور مک کین سوال می شود که اگر ایران دست از انرژی هسته ای بردارد، شما دست از سر ایران بر می دارید؟ جواب می دهد: انرژی هسته ای یک بهانه است. ما فقط به دنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی در ایران هستیم.

 دشمن در فضاهای مجازی تمام هجمه های خود را متوجه ایجاد شبهه در اذهان عمومی مردم ایران مخصوصا جوانان نموده است. در کتاب «سایه عقابها» مک کین اعلام می کند ما در انتخابات گرجستان و اوکراین با انقلابهای رنگی موفق شدیم. شاید انتخابات آینده ایران، رنگ سبز باشد. این مطلب در سال 1384 یعنی 4 سال قبل از انتخابات 1388 عنوان شد.

 خطیب جمعه نکا به سالروز فرمان تاریخی حضرت امام(ره) در خصوص تشکیل گزینش اشاره کردند و اهمیت گزینش را در جذب نیرو بسیار مهم دانستند. هسته گزینش مخصوصا گزینش آموزش و پرورش، یک نهاد مهم واثرگذار است که جا دارد به همه کسانی که در این عرصه فعالند، خسته نباشید عرض نماییم.

 والسلام- - -

 


نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست