شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 21 دی 1397

1397-10-21

حل مشکلات طبقه ضعیف باید اساسی ترین کار دولت باشد

 

نماز جمعه 21 دی 1397 

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : علی علیزاده

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : جواد بنی احمدی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر : محمد رضا آشکاران

- - -

 

مجری قبل از خطبه : محمد محمدی

فایل صوتی 

- - -

 

مجری : ناصر فتح اللهی

فایل صوتی مجری

- - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام سجادی فر

- - -

  

حضور جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه حضرت سکینه(س) روستای زرندین در نماز جمعه

 

- - -

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

چکیده خطبه اول

اگر ما در کانال امر و نهی الهی حرکت کنیم و خود را با دستورات خدا تطبیق دهیم و اراده و خواست خود را در طول اراده الهی قرار دهیم، از زندگی خود خیر می بینیم و سعادتمند می شویم. اما اگر خواست و اراده ما در راستای اراده و خواست الهی نباشد، این، نوعی شرک است و این زندگی، عین جهنم است و خیری در آن نیست.

ایشان در ادامه تفسیر خطبه 5 نهج البلاغه با اشاره به اقبال ابوسفیان و یارانش به پذیرش خلافت توسط حضرت علی(ع) گفتند: وقتی دشمن چیزی از ما می خواهد، بدانید خیر ما را نمی خواهد و باید خلاف آن عمل کنیم. حضرت علی(ع) در قالب یک تشبیه، عنوان می کند که اولا این خلافت حق ماست و دوم اینکه الان زمان گرفتن حق نیست.

 

خطبه دوم (متن کامل)

همه شما بزرگواران، دین داران، مسلمانان و مومنان، برادران و خواهران نمازگزار و خودم را به دینداری همراه با تقوا، دین ورزی همراه با تقوا، توصیه و دعوت می کنم. اصلا دین بدون تقوا، دینداری کامل نیست. باید حتما در زندگی انسان تقوا باشد. باید پرهیز از شیطان و هوای نفس باشد که انسان را گمراه می کند، بیچاره می کند. خدای بزرگ در  آیه 26 سوره «ص» فرمود از هوای نفس خودت پیروی نکن که تو را از راه خدا گمراه می کند، بیرون می برد. از راه به در می برد.

امام کاظم(ع) فرمودند : «انّ کلّ نعمة اجزتُ عن شکرها بمنزلة سیئة تواخذ بها» هر نعمتی که شکرش را انجام ندادی میشود یک کار بد. یک سیئه ای میشود، یک گناهی میشود که عذابش را باید پس بدهی. هر نعمتی که شکرش را به جا بیاوری خوش به حالت، شکرش را به جا نیاوری خودش یک گناهی میشود که عذابش را باید تحمل کنی. نعمت اسلام، نعمت ایمان، نعمت شیعه بودن و پیرو اهل بیت و معرفت اهل بیت، چه نعمت بزرگی، بزرگتر از این نعمتی نیست و به برکت زحمات پیغمبر و اهل بیت پیغمبر، زحمات همه مجاهدان، همه شهیدان تاریخ، همه عالمان، همه بزرگان که 1400 سال راه پیموده، طی مسیر کرده و امروز به من و شما رسیده. ما از این نعمت استفاده کنیم. استفاده نکردن از این نعمت ناشکری است و این خودش یک گناه است. این میلیونها انسان زحمت کشیدند شهید شدند، خون دل خوردند، این اسلام را حفظ کردن، این چراغ را روشن نگه داشتند تا به شما رسیده، چرا از نورش استفاده نمی کنید؟ اگر از نورش استفاده کنید در چاه نمی افتید. شکر نعمت این است که قدر اسلام را بدانیم، قدر دین را بدانیم، قدر نماز را بدانیم، قدر نماز جمعه را بدانیم، قدر حجاب را بدانیم، اینها را در زندگی رعایت کنیم.

مردم قم در سالروز قیام 19 دی 56 سرآغاز مقطع اخیر انقلاب اسلامی که منتهی شده به پیروزی 22 بهمن 57، هر ساله با رهبر بزرگوار دیدار دارند و مقام معظم رهبری فرمایشات زیبا و جالبی همه ساله از جمله امسال داشتند.

فرازهایی از فرمایشات رهبری، هم توصیه به مردم و هم توصیه به مسئولین و هم در رابطه با آمریکا. هم واقعیتها بیان شده، هم دستورالعملها و هم تحلیل.

فرمودند: به مردم توصیه می کنم که در اداره امور کشور به مسئولان کمک کنند. بخش مهمی از حمایت تولید داخلی بر عهده مردم است. تولید کننده، مصرف کننده و فروشنده تولید داخلی مردمند. مقابله با شایعه سازی دشمن هم از کارهای است که مردم می توانند به دولت مردان انجام دهند. امروز جوانان در فضای مجازی فعالند. فضای مجازی می توان ابزاری باشد برای زدن توی دهان دشمنان. جوانان ما باید از فضای مجازی برای مقابله با شانتاژها، شایعات، جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن، جوانها باید وارد عرصه فضای مجازی شوند. به دولت مردان عرض می کنم که قدر مسئولیت خود را بدانید و مواظبت کنید که گرایش به اشرافیگری، اسراف، رفتارهای طاغوتی نداشته باشید. مقابل یاوه گویی آمریکا، شجاعت و عقلانیت داشته باشید که نه تهدیدشان، نه قولشان و نه امضایشان اعتباری ندارد. حتی تهدیدشان هم توخالی است و اعتباری ندارد. به معیشت مردم هم توجه ویژه ای کنید.

 واقعا مردم در معیشت مشکل دارند. وقتی می گوییم جنگ اقتصادی، این را باید جدی گرفت. جنگ است. وقتی که جنگ است، چکار باید کنی؟ باید از این طرف هم باید دفاع جانانه کنیم. دفاع اقتصادی.

فرمودند: حل مشکلات طبقه ضعیف باید اساسی ترین کار دولت باشد.

گاهی آدم می بیند برای یک چیز جزئی مسئولین ما وارد میدان میشوند که آدم تعجب می کند. مثلا یک آدم دروغگوی آنچنانی که عضو گروهک کمونیستهاست و شاخه ای از گروهک تروریستی کومله. در جریانات اعتراض کارگران هفت تپه اهواز که یک ماه  اعتراضاتی داشتند، واقعا هم به حق بود اعتراضشان. اما این شخص عضو گروهک تروریستی کومله، بازداشت میشود بوسیله اداره اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان، اینها جزء کسانی بودند که می خواستند موج سواری کنند از اعتراضها برای آشوب کردن. چند روزی بازداشت بود و آزاد میشود. یک ماه بعد از آزادی ادعا می کند که مرا شکنجه کردند. همزمان با تحریم اطلاعات به وسلیه دشمنان خارجی، همزمان که آنها تحریم کردند ایشان هم در داخل یک چنین ادعایی می کند. حالا ادعای ایشان خیلی مهم نیست، مسئله مهم این است که تمام رسانه های خارجی و بعضی از داخلی این را در بوق کردند و مهمتر اینکه بعضی از نمایندگان، حتی رئیس جمهور و قوه قضائیه، مسئولین عالیرتبه همه دستور دادند که پیگیری کنید که چه شده؟ بررسی کنید. برای ادعای کسی که یک ماه بعد از آزادی چنین ادعایی می کند همزمان با تحریم بیرونی برای تضعیف وزارت اطلاعات، اداره اطلاعات، این سربازان گمنام امام زمان که این همه دارند زحمت می کشند، تلاش می کنند واقعا، آنوقت اینجور مسئولین بلند پایه مملکتی وارد میدان مشوند که آقا پیگیری کنید!

آنوقت مردم برای گرانیها این همه مسائل و مشکلات دارند، نمی بینیم که اینطور حساسیت و دغدغه از خودشان نشان دهند. واقعا این رفتار، رفتار نادرستی است. معلوم میشود دغدغه مردم برای بعضی مسئولین ما کمتر است از یک آدم دروغگوی ابزار دشمنان خارجی که یک حرفی را می پراند. بله، آن را هم باید پیگیری کرد نه اینکه تمام مقامان ردیف شوند که آقا پیگیری کنید. در یک دستور خصوصی ببینید چه شده چه نشده.

جدی گرفتن مسئله معیشت و اقتصاد، یک مسئله بسیار مهمی است که ما انتظار داریم مسئولین مملکتی ما این را جدی بگیرند.

در مورد آمریکا مقام معظم رهبری فرمودند: در دهم دیماه سال 56 رئیس جمهور آمریکا آمد در تهران یک نطق غرایی کرد در تمجید اغرارآمیز و دروغین از محمدرضا (شاه). در این نطق غرّا گفت ایران جزیره ثبات است. یعنی چه؟ یعنی خیال آمریکا از ایران وابسته و مسئولان نوکر مآب ایران آسوده است. این مال دهم دی ماه است. ده روز نشده بود که قضیه قم اتفاق افتاد و 19 دیماه مردم قم قیام کردند، حرکت کردند با جان خود، با تن خود علیه آن رژیم ظالم و وابسته و فاسد به میدان آمدند، دستگاه محاسباتی آمریکا و غرب این است.

چه تحلیل جالبی است. می فرماید خیال نکنید اینها هرچه می گویند درست است. اصلا محاسبات اینها محاسبات غلطی است. ده روز قبل رئیس جمهور آمریکا می آید می گوید ایران جزیره ثبات است در حالیکه 9 روز بعد این قیام و این انقلاب از قم جرقه اش زده میشود وقم شلوغ میشود.

همین چندی پیش در همین نزدیکی یکی از دولتمردان آمریکایی در جمع یک مشت اوباش و تروریست گفت امیدوار است یا آرزو دارد که جشن کریسمس2019 را در تهران بگیرد. بلندپروازیها و محاسباتشان را ببینید. جشن کریسمس 2019 همین چند روز پیش گذشت. این همان قدرت محاسباتی است، اینها همان آمها هستند. یعنی محاسبات اینها غلط، تهدیدهای اینها نادرست، قول و امضایشان هیچ اعتباری ندارد. این دشمنی است که در مقابل ما ایستاده است.

ما به آمریکای جهانخوار، آمریکای ظالم و استکبار اعلام می کنیم که خواب شکسته شدن انقلاب اسلامی هیچ گاه تعبیر نخواهد شد و این ملت به دستور امام بزرگوار، به فرمان امام بزرگوار که فرمودند ملت ما باید پرچم و انقلاب را متصل کند به زمان ظهور و زمان حضرت. انشاءالله این ملت زیر این پرچم و این انقلاب و امانت را علی رغم خواست شما دشمنان به دست صاحبش آقا امام زمان(عج) خواهد رساند.

* * *

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست