شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 5 بهمن 1397

1397-11-05

- - -

 

نماز جمعه 5 بهمن 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : علی اصغر بخشی

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : امیر محمد نظری

فایل صوتی اذان

 

- - -

 

مکبر نماز عصر : حسام نوروزی

- - -

 

مجری قبل از خطبه : محمد محمدی

 فایل صوتی مجری قبل از خطبه

 - - -

 

احکام شرعی : حجت الاسلام محمدباقر محمدی بزمین آبادی

- - -

 

مجری : علی علیزاده

فایل صوتی مجری

- - -

 

حضور جمعی از دانش آموزان دبستان شهید شریفی نودهک

- - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

 فایل صوتی خطبه دوم

 

 

خطبه دوم (متن کامل)

 باز هم همه شما بزرگواران و خودم را به تقوا سفارش و توصیه می کنم. آدم باتقوایی باشیم. یک زن باتقوا، مرد باتقوا، جوان و نوجوان باتقوا. انسان بی تقوا از فیوضات خداوند محروم و بی بهره است. اگر بپرسید که این تقوا را کجا باید پیدا کرد و انسانهای باتقوا را کجا میشود پیدا کرد؟

حدیثی را از پیغمبر بزرگوار اسلام خدمت شما تقدیم بدارم. پیامبر(ص) فرمودند «المسجد بیت کل تقی» مسجد خانه انسان باتقواست. تقوا را از مسجدها به دست بیاورید. انسانهای باتقوا جایشان در مسجد است. پس مسجد سیستم تقواسازی و باتقوا پروری است، تقی پروری است. مسجد اگر مسجد باشد آدمها را باتقوا بار می آورد. این نقش مسجد است.

بنده عرض می کنم، خواهران و برادران، بخصوص جوانها، صِرف نمازخوان بودن کافی نیست. اینکه بگوید ما نمازخوان هستیم، بچه ما نماز می خواند، زن و مرد ما نماز می خواند کافی نیست. خوب است، خیلی هم خوب است، خدا را شکر، اما بیا در مسجد نماز بخوان. حضور در مسجد. حشر و نشر با مسجد و فضای مسجد یک روح و حیات دیگری به انسان میدهد. اهل مسجد بودن بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید اهل مسجد باشد. (کتاب نهج الفصاحه – جلد اول ص 318 – حدیث 1892).

خدای بزرگ می فرماید «ولا تکونوا کالتی ...» بافته های خودتان را دوباره باز نکنید. زحمات خود را هدر ندهید. شما زحمت کشیدید انقلاب شکوهمند اسلامی را به وجود آوردید. خیلی زحمت بزرگی بوده، نه تنها انقلاب را به وجود آوردید و پیروز کردید، چهل سال این انقلاب را حفظ کردید اما همچنان باید پای انقلاب بایستیم. همه ما. آنچه که بافتیم دوباره از هم باز نشود و آنچه که ساختیم خدای نخواسته ویران نشود. دشمنان می خواهند این بنای محکم ویران شود. ما نباید اجازه این کار را بدهیم.

هفته ای که در پیش رو داریم، فردا ششم بهمن سالروز حماسه مردم آمل که شده شهر هزارسنگر. در یک مدت کوتاهی وقتی که دیدند گروهک ضد انقلاب مسلح اتحادیه کمونیستها، مدتها قبل شناسایی کرده بودند و در جنگلها و اطراف سنگر گرفتند و حمله کردند به مردمی که خبر نداشتند ویکباره در معرض تهاجم قرار گرفتند. اما این مردم حماسی، این مردم مومن و انقلابی ببینید چه کردند. تمام شهر شده سنگر جهاد و جنگ و بینی آنها را به خاک مالیدند و امید آنها را در کوتاه ترین مدت به یاس مبدل کردند. این مایه افتخار ماست. نه تنها شهر آمل، نکای ما هم می تواند هزارسنگر باشد و هست اگر یک روزی اتفاق بیفتد، بهشهر هم هزارسنگر است، ساری هم هزار سنگر است، قائمشهر هم. همه شهرهای مازندران ما، همه شهرهای کشور ما هزارسنگر هستند و به تمام دشمنان می گوییم اگر خدای نخواسته بخواهید اقدامی کنید، تمام شهر و خیابانها و کوچه های ما سنگرهای جهاد و دفاع بر علیه شما خواهد شد.

 روز جهانی کمرگ است. گمرک در اقتصاد یک مملکت بسیار نقش اساسی دارد و ساماندهی گمرک اقدام بسیار مهمی در ساماندهی اقتصاد مملکت است که متاسفانه در مملکت ما گمرک نابسامانیهایی در آن حاکم است و باید ساماندهی درستی شود و توجهی جدی به این گلوگاه اقتصادی شود.

سالرز امضای ننگین قرارداد کمپ دیوید بین مصر و اسرائیل غاصب است.

سالروز به توپ بستن مجلس به فرمان محمدعلی شاه. آغاز دوره استبداد صغیر. این کشور ما استبداد کبیر را پشت سر گذرانده، استبداد صغیر را پشت سر گذرانده، انقلابها و مشروطه ها و قیامها را پشت سر گذارده تا رسیده به انقلاب شکوهمند اسلامی ما. فکر نکنید که ما فقط در سالای 56 تا 57 اقدامی کردیم و انقلاب. نه، ما روی دوش میلیونها انسان و دهها اقداماتی که در گذشته در طول تاریخ انجام گرفته قرار داریم و از زحمات آنها استفاده کردیم تا تواسنتیم انقلاب خودمان را به پیروزی برسانیم. پس بنابراین باید به تاریخ گذشته هم آشنا باشیم و قدر زحمات گذشتگان را هم بدانیم.

 مقام معظم رهبری تعبیر تجارت پرسود دارند. فرمودند: «برای به دست آوردن انقلاب هزینه داده ایم. هزینه های سنگینی هم پرداخت شده است اما صدها برابر آن هزینه ها منافع وجود دارد، این یک تجارت پرسود است.درست است که ما هزینه دادیم اما صدها برابرش ما منافع به دست آوردیم. بنابراین این قیام و این انقلاب یک تجارت پرسود است و ضرر نکردیم.

مقام معظم رهبری در چهارشنبه گذشته در دیداربا جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی فرمایشات بسیار جالبی داشتند. از جمله دو توصیه:

فرمودند : اینکه برای پیشرفت علمی از همه توانایی های غربیها استفاده کنید و از شاگردی کردن و یادگرفتن هرگز پرهیز نکنید زیرا ما شاگردی کردن ننگمان نمی آید بلکه از همیشه شاگرد ماند ننگمان می آید. فرمودند همین غربیها که قبولشان نداریم، اما دانش دارند و از دانش آنها باید استفاده کنیم. شاگردی کردن ننگ ما نیست، همیشه شاگرد ماندن بد است و غربیها می خواهند ما همیشه شاگردشان بمانیم. ما شاگردی  کنیم و چیزها را یاد بگیریم اما خودمان بشویم استاد و محقق، به دست آورنده و تولید کننده علم که الحمدلله ایران جزو چند کشور رده اول دنیا در تولید علم هست و دهها هزار مقاله های پژوهشی دارد و سرعت و شتاب پیشرفت علمی ایران یازده برابر معدل جهانی است. بنابراین باید استفاده کنیم.

 توصیه دوم مقام معظم رهبری فرمودند: هیچگاه به برنامه ها و توصیه های غربیها اعتماد نکنید.

به این می گویند سعه صدر و ظرفیت. می فرماید از دانش آنها  استفاده کنید اما به توصیه ها و برنامه های آنها اعتماد نکنید. همواره باید به توصیه غربیها با سوءظن نگریسته شود. کشورهای غربی که  امروز بیشتریت پیشرفتها را در زمینه علوم جدید دارند، بیشترین جنایات را نیز در طول تاریخ بر ضد ملتها مرتکب شدند. بنابراین در عین اینکه توصیه فرمودند از دانش آنها، ویژگیهای مثبتش را استفاده کنیم، اما به توصیه های آنها نباید اعتماد کرد و به تعهدات آنها نباید اعتماد کنیم.

پس به توصیه کی باید اعتماد کنیم؟ به توصیه خود آقا اعتماد کنیم، مقام معظم رهبری. بهترین و عاقلترین و کارشناس ترین و دلسوزترین فرد هستند برای ما. ما انتظار داریم که مسئولین ما به جای غرب به توصهیم  مقام مظعم رهبری پایبند باشند و عمل کنند.

مقام معظم رهبری فرمودند که آقایان، به این کنوانسیونهای بین المللی و معاهده های خارجی که ما نمی دانیم ته قضیه چیست و خبر نداریم، دل نبندید. خودشان می سازند، خودشان می پزند، خوشان همه چیزش را درست می کنند و بعد می گویند حالا شما بیایید امضا کنید.ما چه می دانیم ته این قضیه چیست؟ اگر یک کسی برگه ای را جلوی شما بگذارد و بگوید امضا کنید، شما نخوانده و چشم و گوش بسته امضا می کنید؟ نه. می خوانید، اگر به نفع شما هست امضا می کنید. این معاهده های بین المللی در آن اتاقهای فکر آنها ساخته و پرداخته میشود. ما اصلا نمی دانیم آنها چه اهدفی را دارند. چند بار رهبر بزرگوار فرمودند اصلا ورود پیدا نکنید به این چیزها. پس چرا مجلس دوباره آن را تصویب می کند؟ چرا بعد از اینکه شورای نگهبان رد کرد مجلس دوباره اصرار می کند؟ چرا هشت وزیر به رهبر بزرگوار نامه می نویسند که حتما این باید این انجام بگیرد؟ چرا با مجمع تشخیص مصلحت  نظام ارتباط برقرار می کنند که باید امضا شود؟ که چه؟ مگر رهبر بزرگوار نفرمود که دنبال این معاهده های خارجی نباشید؟ ما حرف رهبر و توصیه رهبر را باید گوش کنیم.

در رابطه با برجام چقدر رهبری فرمود حالا اگر می خواهید مذاکره کنید، بکنید. اما مسائل مملکت را به خارج گره نزنید. فکر نکنید آنجا اگر درست شود همه مشکلات ما درست میشود. شما کار خودتان را انجام دهید. همه چیز را گره زدیم به برجام و بعد از 5 سال هم برجام پوچ و دود شده رفته هوا. حالا از آمریکا مایوس شدیم  چسبیدم به اروپا. هشت ماه، نه ماه امروز و فردا کرده و هنوز  به ما جواب نمی دهد که بالاخره در برجام می خواهند بمانند یا نه؟ آلمان هم دوباره پریروز آمده شرکت ماهان ما را تحریم کرده در ادامه تحریمهای خودشان. این ماهیتشان است.

بنابراین ما باید به توصیه های رهبر بزرگوار و توصیه های مراجع عظیم الشانمان توجه کنیم.

پریروز بعضی از بزرگان صحبتی کردند. هم در رابطه با حجاب مطالبی را فرمودند که نباید می گفتند و هم در زمینه فضای مجازی نکاتی را گفتند که نباید می گفتند. حرفی را زدند که نباید می زدند. مراجع بزرگوار به صراحت انتقاد کردند. موضعگیری کردند. آیت الله عظمای مکارم، آیت الله عظما نوری همدانی، به صراحت و حتی با لحن نسبتا تندی گفتند که مگر کشور دموکراتیک سوکلار هست کشور ایران، آقای فلانی که شما چنین حرفهایی را می زنید؟ چرا حاشیه سازی می کنید؟ رهبر بزرگوار فرمودند: مهم، امروز برای مملکت ما اقتصاد است. جنگ، جنگ اقتصادی است. نباید حاشیه سازی کنیم. افکار ملت و افکار عمومی را متوجه غیراقتصاد کردن، خیانت است. همه باید جمع شویم و بسیج شویم مشکل اقتصادی و معیشت مردم را باید حل کنیم. چرا در فکر این حرفهایی که ربطی به این مسائل ندارد و اولویت ما نیست باشیم ، افکار را به این سمت بکشانیم و بگو مگوهایی را ایجاد کنیم. این حاشیه آفرینی ها نادرست است. علاوه بر اینکه در واقع هم این حرف، حرف نادرستی است.

 پس ببینید، رهبر بزرگوار فرمودند اقتصاد  را جدی بگیرید و حاشیه سازی نکنید. مراجع بزرگوار ما فرمودند این حاشیه سازیها را بگذارید کنار. آیت الله مکارم فرمودند که از نظر اصول سیاست، کسی که حاشیه سازی می کند نشانه این است در کار خودش ناکارآمد است، ناکارآمدیهای خودش را تحت الشعاع خودش قرار می دهد. بنابراین توصیه انسانهای دلسوز، مراجع بزرگوار، رهبر عالی‌مقدار را انشاءالله توجه کنیم، مسئولین توجه کنند، همه ما توجه کنیم، حاشیه سازی نکنیم.  مردم برای چه قیام کردند؟ شهدا برای چه شهید شدند؟ برای اینکه فضای مجازی ما بی در و پیکر باشد؟ شما که می گویید «دیگر الان نمی شود به مردم بگوییم که موبایل را بگذارید کنار»، مگر کسی گفته که موبایل را بگذارید کنار؟ ساماندهی فضای مجازی، سیاستهای کلی فضای مجازی که رهبر بزرگوار فرمودند و مراجع بزرگوار، به معنای این نیست که موبایل و فضای مجازی را کنار بگذاریم، یعنی فضای مجازی را درست باید استفاده کرد، سواد رسانه ای امروز در دنیا مطرح است.

انقلاب بسیار خوبی را خداوند هدیه داده به ما، داشتن این انقلاب بصیرت  و آگاهی می خواهد، از خودگذشتگی می خواهد و تقوا.

والسلام

- - -

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست