شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 12 بهمن 1397

1397-11-12

 

کلیدواژه پیروزی و استمرار موفق انقلاب، «ما می‌توانیم» است/ حضور در عرصه‌ها عامل تداوم انقلاب و یأس دشمنان/ قطع وابستگی فلسفه انقلاب اسلامی است 

نماز جمعه 12 بهمن 1397 

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : محمد ابراهیم نجفی

فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : سینا محمدی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر و مجری برنامه های قبل از خطبه

محمد علی بخشی

فایل صوتی 

- - -

 

مجری : سعید سورتیچی

فایل صوتی مجری

- - -

 

  ارائه گزارشی از خدمات نظام در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

توسط فرماندار محترم مهندس توحیدی مقدم

 

 فایل صوتی بیانات فرماندار محترم مهندس توحیدی مقدم

 

 - - -

 

پاسخ به سوالات شرعی (ویژه خانمها) : خانم فندرسکی

 - - -

 

 غرفه نقاشی کودکان با موضوع انقلاب

(با همکاری بسیج رسانه شهرستان نکا و معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه)

- - -

 

 

اجرای سرود «خمینی ای امام»      توسط گروه سرود «بچه های مسجد»

از کانون فرهنگی هنری مسجد الرسول(ص)، مسجد ابوالفضل(ع) و مسجد جامع روستای اطرب

- - -

 

 

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

بیانات امام جمعه محترم در خطبه دوم

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا مصادف با اولین روز از دهه فجر، با اشاره به فرمان الهی به پیامبران خود برای یادآوری ایام‌الله، اظهار کرد: همانطور که روز غرق شدن فرعون و اصحابش در نیل یوم‌الله بود، سرنگونی رژیم شاهنشاهی در 22 بهمن و روی کار آمدن نظام اسلامی یوم‌الله بوده است.

وی افزود: یادآوری ایام‌الله برای این است که نعمت‌های الهی را قدر بشماریم چراکه خداوند ما را در 22 بهمن از ذلت به عزت رساند و دشمنان و رژیم شاهنشاهی را از عزت توخالی به ذلت رسانده است.

امام جمعه نکا با بیان مدیریت موفق و کارآمد امام راحل در مدت 10 روز ورود به کشور تا پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57، خاطرنشان کرد: در شرایطی که هنوز دولت بختیار روی کار بوده و کوتاه نیز نمی‌آمد، همچنین ژنرال‌های آمریکایی برای مدیریت ارتش ایران به کشور رفت و آمد داشتند امام در آن شرایط حساس و قابل توجه به خوبی انقلاب را هدایت و مدیرت کردند.

این مسئول اضافه کرد: در آن برهه در شرایطی که دولت بختیار و شرایط ارتش بسیار خطیر بود امام راحل با حضور در مدرسه رفاه در کنار دیدارهای مردمی با تشکیل دولت موقت باید برای جدا کردن ارتش از دولت و برگرداندن آن به آغوش ملت مدیریت خود را به کار می‌گرفت.

وی گفت: بر همین اساس اولین پیام امام راحل نیز به ارتش بوده تا بتواند این نهاد را به آغوش انقلاب و مردم بازگرداند که ارتش نیز در نوزدهم بهمن به فرمان امام لبیک گفت و آبرومندی امروز ارتش به خاطر گوش دادن به فرمان امام در آن روز و بازگشتن به آغوش ملت و انقلاب بوده است.

خطیب جمعه نکا دستور امام برای عدم توجه به آخرین حکومت نظامی پهلوی باوجود اظهار تردید بسیاری از علما در آن برهه را دیگر مدیریت موفق ایشان برشمرد و اذعان کرد: توجه مردم به فرمان الهی امام نیز سبب شکسته شدن حکومت نظامی و پیروزی انقلاب شد که نشان از مدیریت الهی و الهامی امام داشته است.

 

* برخی از رتبه‌های برتر ایران در جهان

محمدی لائینی با اشاره به دستاورهای فراوان انقلاب اسلامی مردم ایران در مدت 40 سال گذشته، تصریح کرد: رمز پیروزی انقلاب و دستاوردهای نظام، کلیدواژه ما می‌توانیم است که امام اول ما را باورمند کرد که ما می‌توانیم و وقتی ملتی توانستن را باور کرد انقلاب می‌کند و پیروز می‌شود و در ادامه نیز در بسیاری از موضوعات در صدر دنیا قرار می‌گیرد.

وی افزود: امروز ایران در جایگاه اول خاورمیانه و غرب آسیا در هوافضا است که البته باید در فرستادن انسان به فضا جمهوری اسلامی ایران در سال 1404 در اول باید باشد.

خطیب جمعه نکا با بیان گوشه‌ای از رتبه‌های برتر ایران در عناوین مختلف جهانی و منطقه‌ای، تأکید کرد: رسیدن رشد علمی کشور از رتبه 52 جهان در قبل از انقلاب به هفدهمین کشور دنیا پس از پیروزی انقلاب، قرار داشتن سرعت رشد علمی کشور در رتبه 40 جهان در دوره پهلوی و امروز بهره‌مندی از عنوان اولین کشور دنیا در این زمینه، تنها بخشی از موفقیت‌های انقلاب در این مدت بوده است.

این مسئول اضافه کرد: جالب توجه این است که قبل از انقلاب در موضوعاتی مانند شرکت در المپیادهای علمی جهانی، فناوری هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و هوافضا هیچ جایگاهی نداشتیم اما پس از انقلاب امروز در این موضوعات جمهوری اسلامی ایران در جمع 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته است.

وی گفت:  امروز نظام جمهوری اسلامی در جراحی قلب کودکان در رتبه یک جهان قرر دارد، همچنین در چشم پزشکی و مغزواعصاب در رتبه اول خاورمیانه است و در اهدا و پیوند اعضا نیز سومین کشور دنیا به شمار می‌آید که همه این موفقیت‌ها به برکت ما می‌توانیم است.

 

* مدیریت جهادی عامل رفع بسیاری از مشکلات

محمدی لائینی با اشار به تفاوت نگاه شاهان پهلوی با رهبران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شاه بعد از کودتای 28 مرداد 32 به صراحت گفت که سلطنت خود را مدیون آمریکا هستم اما امام فرمود این انقلاب هدیه الهی به برکت قابلیت مردم داده است و همین تفاوت نگاه جدید حاکم بر ایران با نگاه وابسته شاهنشاهی خود یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی است.

وی افزود: امام راحل حفظ انقلاب اسلامی را مشکل‌تر از پیروزی انقلاب می‌دانست بنابراین نباید فکر کنیم که وقتی انقلاب پیروز شد مشکلات ما تمام می‌شود بلکه دشمنان دست بردار نیستند تا ما را به زانو در بیاورند پس باید خود را باید برای سختی‌ها و مشکلات آماده کنیم.

امام جمعه نکا با بیان لزوم بهره‌مندی از مدیرت‌های جهادی در راستای رفع مشکلات مردم توسط مسئولان، خاطرنشان کرد: آمادگی برای مواجهه با مشکلات ناشی از دشمنی بدخواهان ملت به این مشکلات ناشی از ناکارآمدی برخی از مسئولان نیست چراکه بسیاری از مشکلات ناشی از ناکارآمدی بعضی از مسئولان است و با رفع آن، بسیاری از مشکلات نیز رفع می‌شوند.

این مسئول قطع وابستگی و استقلال کشور را فلسفه انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: هرچه وابستگی‌ها بیشتر قطع شود مشکلات کمتر می‌شود به عنوان مثال اکنون آمریکا دلار را تکان می‌دهد تمام سیستم اقتصادی ما می‌لرزد و این به خاطر قطع نشدن وابستگی‌ها است که هرچه وابستگی بیشتر باشد آن‌ها بهتر در حوزه‌های ما می‌توانند تأثیر گذار باشند.

وی حضور در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب را یکی از اقدامات مهم برای تداوم انقلاب خواند و گفت: راهپیمایی 22 بهمن یکی از عرصه‌های حضور مردم است که با بسیج نیروها و حضور حداکثری می‌توان دشمن را مأیوس کرد چراکه دشمن برای دیدن 22 بهمن امسال لحظه‌شماری می‌کند و اگر آمار کم باشد خوشحال و اگر زیاد باشد ناراحت می‌شود.

در پایان امام جمعه نکا اظهار کرد: باید کاری کنیم که ناراحت باشند و از این ناراحتی بمیرند و  بدانند که این ملت هیچگاه از انقلاب دست بر نمی‌دارد و وفاداری خود را به آرمان شهیدان، امام زمان و ولایت با حضور در 22 بهمن اعلام خواهد کرد.

/ پیک نکا

  - - -

 

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست