شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 19 بهمن 1397

1397-11-19

در راهپیمایی روز 22 بهمن با حضور خود به شهدا و صالحان ملحق می‌شویم 

 

نماز جمعه 19 بهمن 1397

به امامت حضرت آیت ا.. محمدی لائینی

 - - -

 

قاری : عباس زرین

فایل صوتی قاری 

 

- - -

 

موذن : قاسم رستمی

فایل صوتی اذان

- - -

 

مکبر نماز عصر 

- - -

 

مجری برنامه های قبل از خطبه : محمد محمدی

- - -

 

مجری : محمد حسین فاضلی

- - -

 

سخنرانی دکتر صادقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نکا

 فایل صوتی 

- - -

 

مداحی حجت الاسلام آزادمنش به مناسبت ایام فاطمیه

فایل صوتی مداحی

- - -

 

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

خطبه دوم (متن کامل)

باز هم همه شما خوبان، برادران و خواهران نمازگزار و خودم را به تقوای خداوند سفارش و توصیه می کنم. در شرایط بسیار حساسی قرار داریم. دشمنان همه متحد و بسیج شدند. «غلة عددنا و کثرة عدونا و شدة..» 

در شرایط سختی قرار داریم که  اگر با تقوا باشیم به راحتی از این پیچ تاریخی و از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد. بنابراین همیشه تقوا مهم است بخصوص در یک چنین شرایط حساسی که داریم. بیاییم تقوای خدا را رعایت کنیم این نعمت به این زیبایی و مهم که خدا به ما داده را همیشه در یاد بیاوریم و به یاد دیگران هم بیارویم.

خدای بزرگ گاهی به ما می گوید یادت نرود. گاهی می گوید دیگران را هم یادآوری کن. بعضی وقتها می گوید حواستان جمع باشد. نعمتهای خدا را فراموش نکنید و ذکر کنید. زندگی، زن و فرزند، همسر خوب، خانه، آبرو، ایمان، امنیت، سلامتی و... و انقلاب اسلامی را به ما داده.

«فذکرهم بایام الله» به موسی(ع) فرمود. یوم الله ها را فراموش نکنند و شرایط گوناگون را که خدا عنایت کرده فراموش نکنند.

گاهی هم می گوید حواستان جمع باشد . در سوره اعراف آیه 129 می فرماید  خدا دشمنان شما را از بین می برد. شما را جایگزین آنها می کند اما می خواهد ببیند شما چطور کار می کنید. حواستان جمع باشد. اگر شما هم مثل آنها باشید، همان فساد و ظلم، بی عدلتی، رانت خواری و اختلاس، سوء استفاده، بی توجهی به ملت، بها ندادن به مردم، التماس به دشمن، انفعال در مقابل دشمن، اینها اگر باشد همان سرنوشت برای شما هم هست اما اگر شما به شرایط عزت و استقلال صبر کردی و باقی ماندی، عدالت پیشه کردی، به مردم بها دادید، به مردم رسیدید، شکر خدا به جا آوردید، سادگی و ساده زیستی را فراموش نکردید، دنبال اشرافیت و زندگی تجملی آنچنانی نرفتید، اگر اینچنین باشد نعمتها را تداوم می دهد.

مردم هم باید حواسشان جمع باشد. مسئولین را هم مردم انتخاب می کنند. یک جوری باید انتخاب کنند با الگوی دینی بخواند. الان دشمن برنامه ریزی می کند یا شایعات ایجاد می کنند و فشارهای اقتصادی و معیشتی را زیاد کنند و هدف را ببرند به سمت رهبری و بگویند مشکل رهبر است، او مانع است از اینکه ما می خواهیم کاری کنیم و او مقصر است.

رهبری همان قدر که التزام به اسلامیت دارد، التزام به جمهوریت هم دارد. یعنی برای مردم احترام قائل است. مردم وقتی کسی را انتخاب کردند رهبر برای آرای مردم احترام قائل است. البته رهبر هدایت و راهنمایی می کند، کمک و امر و نهی و ارشاد می کند ولی اینطور نیست که کار را او پیش ببرد. مجلس، قوه مقننه، قوه اجرائیه. پس ما باید خوب انتخاب کنیم و حواس منتخبین ما هم جمع باشد که شهدا و ارزشها را فراموش نکنند، مردم را فراموش نکنند.

ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را در پیش رو قرار داریم. فاطمیه دوم. خدمت همه شما تسلیت عرض می کنم و از زبان همه شما به محضر شریف  اقا امام زمان عرض تسلیت داریم.

امیواریم انشاءالله عزاداریها هم گسترده تر شود و هم کیفی تر شود، با اخلاصتر شود. انشاءالله در مراسم همه ما توفیق شرکت داشته باشیم. مهمتر اینکه از حضرت زهرا(س) الگو بگیریم در زمینه های مختلف بخصوص امروز دشمنان در زمینه حجاب خیلی تلاش می کنند. دختران و نوامیس ما با یک فرم دیگر . مدل دیگری از پوشش در کوچه و خیابان می آیند که آدم خجالت می کشد بگوید مملکت حضرت فاطمه زهرا(س) است. حضرت زهرا اینطور بود؟ البته اکثریت خانمها و بانوان اهل حجاب و عفاف هستند ولی اینهایی که آدم بالاخره می بیند و از خارج نیامدند، مال خودمان هستند.

حضرت هم روسری داشت، هم چادر. روسری داشت چون صریح آیه است «وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُیُوبِهِنَّ» خدادستور می دهد که روسری سرشان کنند و گوشه های روسری را زیر گلو و گردن بپوشانند. چادر هم داشت. در قرآن آمده به زنان پیغمبر بگو جلباب، پوشش سراسری که خانمها روی خودشان می کشند، چادر روی سرشان بکنند.

پس بنابراین حضرت فاطمه زهرا(س) چادر هم داشت روسری هم داشت. حالا چادر حضرت زهرا که کنار رفته، خیلی کم می بینیم. دبیرستانهای دخترانه  را ببینید چند نفرشان با چادر می آیند؟ اینها مال همین خانواده های چادری خودمان هستند. چرا دخترانشان اینطوری هستند. آیا چهارسال دیگر اینها به چادر عادت می کنند. بچه های اینها چادری میشوند؟ چادر حضرت زهرا که رفت کنار، خمار و روسری حضرت زهرا که یواش یواش به پس گردن بند شده و خیلی کار ندارد که بیفتد پایین. پس الگوی حضرت زهرا چه شد؟ حضرت زهرا الگوست یا غرب؟ این ظلم به حضرت زهراست. آنها یک جور ظلم کردند و ما هم داریم یک جور دیگر ظلم می کنیم.

در آستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داریم که این ده روز هرکدامش خاطره است. مثلا 19 بهمن وقتی که بخشی از بدنه ارتش، نیروی هوایی و همافران آمدند خدمت امام و بیعت کردند. کودتای نظامی که ژنرال هایزر آمریکایی می خواست پیاده کند با این برنامه همافران خنثی شد. کودتا عمدتا به دست نیروی هوایی انجام می گرفت که آمدند خدمت امام و با امام بیعت کردند.

21 بهمن شکسته شدن حکومت نظامی غیرقانونی به فرمان امام. ریسک بزرگی کرد امام. هیچکس برنمی تافت و همه وحشت داشتند از اینکه امام فرمود همه بیایند به خیابانها. با حضور مردم،  تبعیت مردم و دستور امام. این حکومت نظامی شکسته شد و خورشید جمهوری اسلامی در 22 بهمن طلوع کرد و چهل سال است که این خورشید بر ما نورافشانی می کند و چقدر برکات و خدمات که بوسیله نظام مقدس جمهوری اسلامی خدا می داند که عاید کشور ما شده. حالا بخاطر بعضی از مشکلات، آدم طبیعتش اینطور است، صدتا خوبی که ببیند ولی یک جا یک مشکلی باشد، کل آن صدتا خوبی را هم فراموش می کند. حالا این گرانیها و مسائل است که اینها هم البته خواسته ما این است که باید حل شود و حل شدنی است. مشکل باز از طرف ماست عمدتا.  از طرف غرب  سی درصد برای تحریمهاست. بیشتر مال ماست. اگر اقتصاد مقاومتی پیاده میشد و اگر بسیاری از دستوراتی که رهبر بزرگوارمان دادند عملی میشد این مشکلات هم نبود اما این مشکلات نباید زمینه این شود که ما این همه برکات نظام را فراموش کنیم.

 یک روزی به ما اجازه فعالیت علمی در کوچکترین سطحش را نمی دادند. امروز به تعبیر سردار جعفری ما شهرهای موشکی در اعماق زمین ساختیم. فناوری موشکی، دانش موشکی. در رشته های گوناگون در رده هفت هشت کشور اول دنیا هستیم در صورتی که پیش از انقلاب اصلا آماری در این زمینه وجود نداشت. توضیح اینها خیلی وقت می خواهد و اجمال قضیه این است. جناب آقای دکتر صادقی رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی توضیحات خوبی را قبل از نماز دادند و تشکر می کنم از ایشان و از همه کسانی که دست اندرکار تجلیل از دهه فجر بودند و هستند.

تشکر می کنیم از ستاد اجرایی دهه فجر و نمایشگاهی که در همین مصلی برگزار شده، همه شرکتها و نهادهایی که شرکت کردند، صمیمانه از همه تشکر می کنم.

باید توجه داشته باشیم به اهمیت این مسئله. یکی از از اساتید دانشگاه های لندن می گوید: انقلاب ایران در آستانه چهل سالگی به الگوی مقابله با استکبار جهانی تبدیل شده است. این مشکلات را هم باید با مدیریت جهادی و انقلابی حل کنیم. با مدیریت لیبرالیستی مشکلات حل نمی شود. ما مدیریت اشرافی مشکلات حل نمیشود. باید مثل اوایل انقلاب مدیریت جهادی باشد. البته برگزاری مراسم سالگرد انقلاب یک میثاق ملی است برای همه ما. حساب این را با بعضی از مشکلاتی که داریم نباید قاطی کنیم و ملت ما حساب اینها را از هم جدا خواهد کرد.

وعده ما انشاءالله روز 22 بهمن که دشمن نمی خواهد ما در روز 22 بهمن در خیابان ظاهر شویم. دشمن هم می خواهد ما در خیابان بیاییم و هم می خواهد نیاییم. فتنه 78، فتنه 88، فتنه دی 96، این آشوبهای خیابانی که دشمن می خواهد مردم بیایند در خیابانها شلوغ و تخریب و آتش سوزی کنند اما وقتی قدس و 22 بهمن میشود دشمن می خواهد مردم نیایند و شرکت نکنند. ما باید کاملا نقطه مقابلش عمل کنیم.

الحمدلله شما نشان دادید، بخصوص در همین دی 96، چه برنامه ریزیهایی کرده بود دشمن و مردم چقدر بی اعتنایی کردند به این برنامه های دشمن. درود خدا بر این ملت با بصیرت. ساعت 10 روز دوشنبه از مقابل جهاد. ما ساعت  10 برنامه گذاشتیم اما شما یقین بدانید که شهدا ساعت 9 آنجا هستند، ارواحشان آنجا حاضر است و منتظرند ما برویم. انشاءالله وظیفه ملی و دینی و وجدانی خودمان را انجام دهیم.

به دنیا اعلام می کنیم در 22 بهمنی که در پیش رو داریم حماسه ای به مراتب مهمتر از سالهای گذشته، حماسه بی نظیر را با حضور حداکثری شکوهمندانه خودمان خلق خواهیم کرد.

حضرت امام فرمودند: حضور مردم در راهپیمایی دشمنان را شگفت زده می کند. این فرمایش امام برای همه سال است. انشاءالله امسال بهتر و بیشتر.

رهبر بزرگوار فرمودند: پیروزی انقلاب، پایان تحقیر ملت ایران بود. ملت ایران به وسیله دشمنان تحقیر می شدند. توهین می‌شدند، بهایی برای ما قائل نبودند، با انقلاب اسلامی، این تحقیر و توهینها تمام شده. آقا شدیم، ملت ایران آقا شدند.

  - - -

  

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست