شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا

اخبار مهم

  • نماز، تسلیم در برابر شگفتی عظمت و شکوه زیبایی خداست
  • پیامبر(ص) : علامت و نشانه ایمان نمازاست .
  • همانا نماز خواندن وسیله نزدیکی مؤمن به خداست .

نماز جمعه 17 اسفند

1397-12-17

- - -

 

نماز جمعه 17 اسفند

به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام غلامی

(مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان)

- - -

 

قاری : حسین جعفری

 فایل صوتی قرائت قرآن

- - -

 

موذن : عرفان اصغری

فایل صوتی اذان

- - -

 

مجری قبل از خطبه : محمد محمدی

- - -

 

پاسخگویی به سوالات شرعی نمازگزاران : حجت الاسلام خندان

- - -

 

سخنرانی مهندس نجفی رئیس بنیاد شهید شهرستان نکا

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان حضرت امام(ره)

فایل صوتی سخنرانی مهندس نجفی

 - - -

 

قرائت دعای ماه رجب و مجری : ناصر فتح اللهی

فایل صوتی مجری

 

- - -

 

پخش تراکت هشدارهای پیشگیری از حوادث آخر سال

(پس از اقامه نماز)

 

 - - -

 

حضور جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه شهید واودی در نماز جمعه

 - - -

 

 

فایل صوتی خطبه اول

 

فایل صوتی خطبه دوم

 

 

خطبه دوم (متن کامل)

معجزه قرن بیستم که انقلاب اسلامی باشد، چهل سالش را پشت سر گذاشت. چهل سالگی انقلاب هم معجزه دیگری است. انقلاب اسلامی ایران را نه ما، خارجی ها گفتند معجزه قرن بیستم بود. چون زمانی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد که دنیا دو قطبی اداره میشد و هیچ کشوری نمی توانست بدون اجازه یکی از این دو قطب کاری در کشورش انجام دهد. همان زمان ملت ما انقلاب کردند، نفی دو قطب دنیا کردند. نه شرقی و نه غربی یعنی نفی دو قطب دنیا که می گفتند تا چهل سال آینده ادامه پیدا می کنند. مخصوصا آمریکایی ها می گفتند سلطه ما در ایران تا چهل سال آینده ادامه خواهد داشت و مشکلی پیش نمی آید. همان زمان انقلاب شد. هم غرب را نفی کردیم و هم شرق را و دست استعمارگران را از کشورمان کوتاه کردیم و به استقلال که شعار اساسی بود را به دست آوردیم.

از همان روزهای اول دشمنی شروع شد. 22 بهمن سال 57 انقلاب ما پیروز شد و 23 بهمن سال 57 در کردستان قائله راه افتاد. یعنی فردای بعد از پیروزی. بعد هم قائله ترکمن صحرا. قائله تبریز. قائله قم. قم زادگاه انقلاب بود. صبح مردم بیدار شدند دیدند یک عده ای با چوب و چماق ریختند و شعار ضد انقلابی می دهند. در استان ما و استان همجوار ما قائله جنگل که منجر شد به قائله آمل. قائله فراگیر  کردستان، جنگ تحمیلی. دشمن از همان روزهای اول روبروی انقلاب ما ایستاد که من می خواهم در این چهار دهه ای که گذشته روند دشمنی استکبار را برای شما عزیزان عرض کنم و ببینیم الان در کجای کار هستیم و چکار باید بکنیم؟

انقلابی که معجزه قرن بیستم نام گرفت در چهل سالگی هم معجزه است چون دشمنان نمی خواستند این انقلاب به اینجا برسد. دشمنان رسما اعلام کرده بودند که تابستان گرمی در ایران خواهد بود یعنی چه؟ یعنی کار انقلاب با نارضایتی هایی که پیش می آید و شورشهایی که راه می اندازیم تمام است. رسما گفته بودند که چهلمین سال انقلاب را ایران نباید چشن بگیرد. وقتی امسال 22 بهمن شد، میانگین دوازده سیزده درصد جمعیت از سالای گذشته بیشتر بود. در تهران 13 درصد، در قم 23 درصد، کمترین در شیراز بود که می گفتند 6 درصد از جمعیت سال گذشته بیشتر بود. مات و مبهوت ماندند لذا جان بولتون گفته تا چهار پنج سال دیگر نمی توانند مردم ایران انقلابشان را جشن بگیرند. خیلی خوب، حالا شما چهار پنج سال را راضی شوید، شما که امسال را نمی خواستید، شما که تابستان گرمی برای ایران درنظر گرفته بودید با ایجاد مشکلات اقتصادی. خود چهل ساله شدن انقلاب ما هم معجزه دیگری است و امیدواری ملت ما برای دهه های بعدی در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب که من بحث مفصلی دارم اما در حد این وقت ما نمی گنجد و وارد نمی شوم که چگونه رهبری با درایت و نگاه حکیمانه اش و کمک الهی، چهل سال را تبیین کردند و برای آینده هم خط و راه را برای مردم ما باز کرد و امیدواری داد به جامعه و دشمنان ما را مایوس کرد.

روند دشمنی استکباردر چهار دهه گذشته :

دهه اول هدف دشمنان ما و راهبردشان براندازی نظام بود. همه آنچه که در دهه 60 اتفاق افتاد، از کودتاها، ترورها، جنگ تحمیلی، ناامنی و سایر اتفاقات دیگر که تماما حوادث تلخ در این چهل سال گذشته یا آمریکایی ها یا مستقیما هدایت کردند و پشتش بودند یا حمایت کردند. یعنی یا خودشان انجام دادند مثل آنچه در طبس اتفاق افتاد یا گروه های دیگر  مانند صدام را حمایت کردند به جنگ با ما. گروهکها را حمایت کردند که ترور کردند، انفجار کردند، بزرگان ما را به شهادت رسیدند. کودتاچیان را حمایت کردند در پایگاه شهید نوژه دست به کودتا زدند. همه آنچه که در دهه اول انقلاب اتفاق افتاد برای کشور و انقلاب و نظام ما، هدف دشمن براندازی نظام بود اما دشمن شکست خورد. ما هزینه دادیم. اینکه می گوییم دشمن را شکست دادیم معنایش این نیست که برای ما هزینه نداشت. نه، هزینه دادیم، چند ده هزار شهید دادیم. شخصیتها و بزرگان و رهبرانی از دست دادیم که بعضا مجتهد مسلم و در حد مرجعیت بودند مثل دستغیبها و صدوقی ها، شخصیتهایی را از دست دادیم که به تعبیر امام به تنهایی یک ملت بود برای ملت ما مثل شهید بهشتی. رجایی، باهنر، جوانهای پاک و معصوم، در همین شهرستان الان کم سن ترین شهید شهرستان ما 13 سالش بود. هزینه دادیم. کسی فکر نکند که دشمن شکست خورد و ما پیروز شده صدمه ای ندیدیم. ولی آیا دست برداشت؟ نه.

دهه دوم وقتی دشمن از براندازی مایوس شد، هدف گذاری کرد تغییر ساختار نظام را، گفت حالا که نمی توانیم براندازی کنیم، ساختار نظام را عوض کنیم. همه آنچه که در دهه 70 اتفاق افتاد. از حمله به خدا و پیغمبر و امام، قرآن و اسلام و ارزشها، تمام آنها برای تغییر ساختار نظام بود چون ما در دهه 70 تلخیهایی داریم. تلخیها در تهاجم فرهنگی دشمن و در نفوذش به جامعه ما به جایی رسیده بود که روزانه صدها ستون روزنامه های داخل کشور ما، هزاران خط علیه ساختار نظام مطلب می نوشتند. می گفتند علیه خدا هم میشود تظاهرات کرد، می گفتند قرآن کهنه کتابی بیش نیست. می گفتند پیامبر وحی بر او نازل شد معنا ندارد، قرآن امر شخصی پیغمبر بود. آدم خوبی بود، دل و روح پاکی داشت، به زبان می آورد، جمع کردند شده قرآن. لذا گفتند قرآن سی جزء است و اگر دوره پیامبری سی سال می شد ممکن بود قرآن بشود چهل جزء. تا کجاها را زدند. به امام زمان حمله کردند. تمام اتفاقات تا حوادث کوی دانشگاه که روز تهران آشوب بود و تهران را به خاک و خون کشیدند، همه برای تغییر ساختار نظام بود.

ما در تهاجم فرهنگی دشمن و در این هدف گزاری تلفات دایدم. نمی گویم هزینه. چرا؟ برای اینکه در تهاجم فرهنگی ایمان بعضیها صدمه دید. حتی خواص انقلاب ما بعضا از انقلاب بریدند و روبروی انقلاب قرار گرفتند. کسانی که یک روزی از  دیوار سفارتخانه آمریکا که جاسوسخانه بود بالا رفتند در دهه 70 انقلابی گری شد،  رفتند از آمریکا و انگلیس و رادیو فردا سردرآوردند. دشمن در این دهه هدفش تبدیل ساختار نظام بود. با تلفاتی که دادیم دشمن شکست خورد. آیا دست برداشت؟ نه.

در دهه سوم هدف گذاری کرد. کوچ کشی کرد از این جایگاه و خواسته اش به مهار جمهوری اسلامی. برای مهار جمهوری اسلامی بهانه می خواست، بهانه مهار جمهوری شد هسته ای. یک عده ای در داخل کشور، منافقین، جاسوسی کردند، سند جمع کردند فرستادند، یک عده ای هم متاسفانه، مجلس شورای اسلامی که امام فرمود باید جای عصاره فضایل ملت باشد، نطق قبل از دستور نماینده مجلسی گفت ما 20 سال داشتیم بمب اتم می ساختیم و به دنیا دروغ گفتیم. دشمن بهانه پیدا کرد برای مهار جمهوری اسلامی را هدف قرار داد و آن بهانه هسته ای بود. ببینید تضاد آمریکا با ما و ما با آمریکا، تقابل آمریکا با ما بر سر یک موضوع خاص نیست که مثلا هسته ای اگر کوتاه بیاییم حل میشود. یا موشکی اگر کوتاه بیاییم حل میشود، یا منطقه ای اگر کوتاه بیاییم حل میشود. نه. تضاد ما بر سر موضوع خاص نیست، شخص خاص و موضوع خاص هم نیست که بگوییم ترامپ برود خوب میشود اوباما بود بهتر بود. نه. هیچ فرقی با هم ندارند. اینها در زمانهای مختلف اقتضای کار آنها هرچه باشد همان را انجام می دهند. دهه اول جنگ را می طلبیدند، دهه دوم تهاجم فرهنگی، دهه سوم فکر کردند با ملایمت و پنبه می توانند سر ببرند، بهانه هسته ای. آنها نیامده بودند کنار میز با ما مشکل هسته ای حل کنند. آنها آمده بودند به اهدفشان برسند. هدف آنها چه بود؟ سه تا هدف اساسی را دنبال می کردند:

1 – ایران بپذیرد قدرت منطقه ای نیست. چون ایران امروز یک قدرت منطقه ای است.

2 – ایران بپذیرد در نقشه جدید خاور میانه دخالت نکند چون آنها می خواهند نقشه خاور میانه را عوض کنند. قلب آسیا. یعنی سوریه چند کشور، عراق چند کشور، عربستان چند کشور، ایران چند کشور، رسما هم از زمان آن وزیر خارجه خانم رایس، گفتند که خاور میانه باید نقشه اش عوض شود. ایران مانع زیاده خواهی آمریکا بود. گفتند باید ایران بپذیرد در این نقشه جدید دخالت نکند.

3 – ایران بپذیرد از حزب الله و مقاومت حمایت نکند، هر کجا را آنها خواستند مثل لقمه بگیرند و نابود کنند. ایران ایستاد. 80 درصد عراق را گرفته بودند، علمای پیغام دادند به ایران که فرزندان شما رفتند عراق را نجات دادند. عراق اسلامی. سوریه را یک ماهه می خواستند بگیرند، در دمشق که پایتخت سوریه است یک بخش کوچکی در دست اسد مانده بود، امروز کجا هستند؟ ایران مانع شد با حمایت از مقاومت. اینها این را می خواستند. اگر برجام را امضا کردند یا خارج شدند هیچ کدامشان به نفع ما نبود. اینکه بعضیها می گویند اگر برجام چیز بدی بود چرا آمریکایی ها خارج شدند این معنا ندارد. آنها هدفی که داشتند از برجام به آن نرسیدند. آن کسی که مانع شد ولایت بود. سیاستگذاری رهبری بود نگذاشت این اتفاقات بیفتد. در این جهت الحمدلله شکست خوردند یعنی جمهوری اسلامی را نتوانستند مهار کنند.

چرا اینها دنبال این قضیه اند؟

از چند صد سال قبل، از زمانی که هلند ابرقدرت دنیا بود، اتریش ابرقدرت دنیا بود، انگلیس شد و الان آمریکا. هر کسی می خواهد ابرقدرت دنیا شود باید خاور میانه که غرب آسیاست در اختیارش باشد چون خاور میانه قلب دنیاست. مغز دنیا  اگر می خواهد دنیا را اداره کند قلب دنیا باید برای او بتپد. می گویند انقلاب اسلامی و ایران عزیز آمد قلب دنیا را از ما گرفت. اگر نتوانیم مهارش کنیم، نتوانیم حلش کنیم، تا سال 2025 باید آماده فروپاشی باشیم. اینها مرگ خودشان را در انقلاب شما دیدند. دشمن می داند که از انقلاب اسلامی چه بر سرش آمد و آینده اش چه خواهد بود. امروز آمریکا رو به افول است. یک ابرقدرت باید قدرت حل تخاصمات بین المللی را داشته باشد و آمریکا از دست داد. یک ابرقدرت باید بتواند اهدافش را در هر جا می رود پیاده کند، شما در این ده بیست سال گذشته در منطقه نگاه کنید، هر کجا آمریکا آمد شکست خورد. اگر ما کمکش نمی کردیم در افغانستان و عراق که دمش را بگذارد روی کولش و برود، شاید بگویید چرا کمک کردید؟ برای اینکه بودنش برای ما و منطقه ضرر داشت. شرّ بود. خواستیم دفع شرّ کنیم کمک کنیم که برود والا مانده بود.

یکی از نشانه های ابرقدرتی، مهار رقیب است. آمریکا امروز نمی تواند رقبایش را در دنیا مهار کند. روسیه را توانست مهار کند؟ چین را توانست مهار کند؟ ایران را توانست مهار کند؟ نتوانست.

اواخر دهه چهارم دشمن از مهار جمهوری اسلامی هم مایوس شد. هدف گذاری کرد دوباره فروپاشی نظام را. اما این را چطور پیش ببرد؟ جنگ راه انداختند چه غلطی کردند؟ ناامنی درست کند. ناامنی های اول انقلاب یادتان است. نتوانست. ترور کند، کودتا کند، حمله نظامی مستقیم. آمد در طبس آنطور گرفتار شد و امروز قدرت دفاعی ایران را می داند که قدرت دفاعی ایران امروز به عامل بازدارندگی تبدیل شد. یک وقت تجهیزات نظامی دارد آدم برای دفاع از خودش. اما یک وقت تجهیزات نظامی دارد یک کشور و ملت، مانع تجاوزات نظامی میشود. امروز وضعیت دفاعی ما به بازدارندگی رسیده است. او می داند نمی تواند هیچ غلطی بکند. چکار کند؟ براندازی و فروپاشی را؟ گفت در بستر ایجاد مشکلات اقتصادی و ناراضی تراشی در جامعه. از دیماه سال گذشته هم شروع کرد. معلوم بود حوادث دیماه سال گذشته. بعضی از اتفاقات هم افتاد که سوء تدبیر بود. مثلا یکباره سود بانکی را آوردند پایین. با اینکه تذکر داده شده بود به مسئولین نکنید این کار را و این می تواند برای ما دردسر درست کند. وقتی سود بانکی را آوردند پایین ما خوشحال شدیم اما می دانید چه اتفاق افتاد؟ پول پولدارها از بانک بیرون آمد و رفت در سکه، رفت در ازر، مسکن و ماشین که الان نمی توانیم کنترل کنیم. چرا؟ چون پولها همه رفت به این سمت و سود آنچنانی هم برای آنها داشت. مگر مریضند پولشان را بگذارند در بانک که مثلا 9 درصد سود به آنها بدهند. می برند آنجا یک سکه می خرند یک میلیون تومان میشود چهار میلیون تومان. یک ماشین می خرد فلان قدر سود می کند. این سوء تدبیر و مخصوصا در بهار امسال آن سوء تدبیری که در رابطه با ارز شد، قیمت گذاری به 4200 و اعلام اینکه هر که می خواهد بیاید ببرد و این حوادث مشکلات پیش آمد که دشمن انتظار داشت با ایجاد نارضایتی عمومی آن هم با ایجاد مشکل اقتصادی مردم را روبروی انقلاب قرار دهد. به این طریق کار انقلاب را تمام کند اما علی رغم اینکه مردم ما مشکل دیدند و مشکل است برای آنها، پای انقلابشان ایستاده اند و کار انقلاب را از سایر چیزهای دیگر جدا کردند. مردم انقلاب را با گوشت یخی صدهزار تومانی مساوی نمی دانند، آنگاه سوء تدبیر و انقلابشان را همان پدیده قرن بیستم و همان معجزه قرن بیستم که ائمه وعده اش را دادند، امام وعده اش را داد که این انقلاب باید به انقلاب جهانی حضرت حجت شود و زمینه ساز ظهور امام زمان باشد انشاءالله و انشاءالله با درایت و مدیریت و همکاری و کمک آحاد مردم در جامعه می توانیم در این گردنه، گردن دشمن را بشکنیم و در این هدف گذاری و راهبرد دشمن، دشمن را ناکام کنیم اما سختی و دشواری دارد و باید مسئولین تلاش کنند برای کم کردن دشواریها و سختیها و مردم هم یاری کنند.

والسلام

 

- - -

  

 

نظر شما


Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 
 
کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
 
حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت مصلی امام خمینی شهرستان نکا می باشد.
طراح و برنامه نویس بلال آرست