جمعه ۱۵ اسفند, ۱۳۹۹
آخرین اخبار :

درباره امام جمعه

زندگی نامه امام جمعه محترم شهرستان نکا حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد صادق محمدی لائینی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این جانب محمد صادق محمدی فرزند حاج شیخ حسین محمدی لائینی (عضو فقید مجلس خبرگان رهبری) و نوه عالم فاضل حاج شیخ محمد علی انصاری می باشم. اجدادم ملا اسماعیل، ملا بزرگ و ملاحسین، از نسل شریف ملا خواجه انصاری می باشند که طبق مدارک موجود، تا زمان شاه عباس، همگی از علما و فضلای زمان خود بوده اند.
در سال ۱۳۳۵ در نجف اشرف متولد شدم. در چهار سالگی به همراه خانواده به ایران بازگشتیم. در ۶ سالگی قرائت را تحت هدایت و تعلیم ابوی شروع کردم. کتب فارسی، نصاب الصبیان و جامع المقدمات را در حوزه علمیه کوهستان و حوزه ییلاقیه لائی نزد اساتیدم خواندم. بعد از رحلت آیت الله لیموندهی در سال ۱۳۴۷والد مرحومم به شهرستان نکا هجرت نمود و سرپرستی حوزه علمیه نکا را بر عهده گرفت و من در این زمان، دروس ادبیات و فقه و معانی و بیان را نزد ابوی گذراندم و سیوطی، حاشیه، مطول، شرح لمعه و مقداری شرح تجرید قوشچی را از محضر او بهره مند شدم؛ ضمن اینکه خودم نیز دروس پایین تر را تدریس می کردم. در سال ۱۳۵۲ ملبس و در حدود سال ۱۳۵۶ وارد حوزه مشهد مقدس شدم. رسایل شیخ را نزد آیت الله طبسی و آیت الله صالحی، مکاسب را نزد آیت الله فلسفی و نصراللهی، کفایتین را نزد آیات عظام مرتضوی، رضازاده و شهید هاشمی نژاد خواندم. منظومه سبزواری را نزد آیت الله جوهری و بخشی از شرح تجرید علامه حلّی را نزد آیت الله علم الهدی (ره) و دروس خارج فقه و اصول را از محضر استاد فلسفی بهره مند شدم.  و در امتحانات سالانه خارج نیز پیوسته تا ۱۳ سال شرکت نمودم و با نمرات عالی از عهده برآمدم.
در تظاهرات و تجمعات علیه نظام شاهنشاهی، با توجه به شرایط خطرناک آن زمان شرکت می کردم و در طول این سالها، در شهرها و روستاها، اکثراً در مازندران، جهت تبلیغ دین و معارف قرآن کریم دعوت و اعزام می شدم.
چندین بار با لباس روحانی و بسیجی در مناطق جنگی حضور یافتم.
از سوابق این جانب، چندین سال امامت جمعه موقت شهرستان نکا می باشد و این توفیق را داشتم که در این سنگر خطیر انجام وظیفه نمایم. در سال ۱۳۹۸ پس از انتقال برادرم به شهرستان ساری و پذیرش نمایندگی ولی فقیه در استان، به عنوان امام جمعه شهرستان نکا منصوب شدم و در مسجد جامع نکا نیز به عنوان امام جماعت انجام وظیفه می نمایم.
همسرم خانم هاشمی نسب، نواده دختری آیت الله العظمی کوهستانی و خواهر دو شهید و صبیّه آیت الله هاشمی نسب است. ثمره ازدواجمان، پنج فرزند می باشد.
از آیات عظام مکارم، نوری همدانی، جوادی آملی، علوی گرگانی، شبیری زنجانی و موسوی خلخالی(ره)، اجازه در امور حسبیه و روایی دارم.
مرید مراجع عظام و مطیع فرامین رهبر معظم(حفظه الله) می باشم.
امیدوارم بتوانم پاسدار حرمت خون شهیدان و شئون نظام مقدس جمهوری اسلامی و ناشر احکام و معارف دین مبین باشم.

حق کپی برداری © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نکا می باشد.
طراحی و توسعه گروه فناوری اطلاعات پلاریس